reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciałko żółte w prawym jajniku

loseness

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2017
Postów
50
Cześć dziewczyny, wczoraj byłam u ginekologa. Po zrobieniu usg powiedział, że na prawym jajniku jest pęcherzyk ciałka żółtego, który jest po owulacji. A moje złe samopoczucie wynika z wydzielania dużej ilości progesteronu. I mam przyjechać w terminie kiedy powinnam dostać miesiączkę. Mogłaby któraś z Was mi to wyjaśnić bo nic więcej nie powiedział, co to oznacza???
 
reklama
Rozwiązanie
@Heda Ma rację tylko w połowie, bo są dwie drogi co się dzieje z ciałkiem żółtym:
Zacznę od tego, że ciałko żółte powstaje z przekształcenia pęcherzyka jajnikowego, który działa tak jak gruczoł dokrewny. Powstaje ono w jajniku z pękniętego pęcherzyka Graafa i wytwarza progesteron. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia, to ciałko żółte po ok 10–12 dniach zaczyna zanikać (przekształca się w ciałko żółte miesiączkowe, a następnie białawe), a to z kolei prowadzi do spadku poziomu progesteronu i rozpoczyna się @. Natomiast, gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona, ciałko żółte rozrasta się i tworzy ciałko żółte ciążowe.
Dziękuję bardzo, wiele mi wyjaśniła Pani odpowiedź, pozdrawiam serdecznie :)
Cześć dziewczyny, wczoraj byłam u ginekologa. Po zrobieniu usg powiedział, że na prawym jajniku jest pęcherzyk ciałka żółtego, który jest po owulacji. A moje złe samopoczucie wynika z wydzielania dużej ilości progesteronu. I mam przyjechać w terminie kiedy powinnam dostać miesiączkę. Mogłaby któraś z Was mi to wyjaśnić bo nic więcej nie powiedział, co to oznacza???
Ciałko żółte wytwarza progesteron który jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Lekarza podejrzewa wczesna Ciążę ale by coś zobaczyć na USG trzeba poczekać przynajmniej do terminu spodziewanej miesiaczki a najlepiej parę dni po niej.
 
@Heda Ma rację tylko w połowie, bo są dwie drogi co się dzieje z ciałkiem żółtym:
Zacznę od tego, że ciałko żółte powstaje z przekształcenia pęcherzyka jajnikowego, który działa tak jak gruczoł dokrewny. Powstaje ono w jajniku z pękniętego pęcherzyka Graafa i wytwarza progesteron. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia, to ciałko żółte po ok 10–12 dniach zaczyna zanikać (przekształca się w ciałko żółte miesiączkowe, a następnie białawe), a to z kolei prowadzi do spadku poziomu progesteronu i rozpoczyna się @. Natomiast, gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona, ciałko żółte rozrasta się i tworzy ciałko żółte ciążowe.
 
Ciałko żółte wytwarza progesteron który jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Lekarza podejrzewa wczesna Ciążę ale by coś zobaczyć na USG trzeba poczekać przynajmniej do terminu spodziewanej miesiaczki a najlepiej parę dni po niej.
Dziękuję za odpowiedź. Tylko miesiączkę miałam 28.07 do 3.08, 22.08 do 24.08 plamiłam krwią bez skrzepów przez pierwszy dzień i w drugim dniu różowa wydzielina z białą w trzecim brunatna wydzielina. Od tamtej pory nic, jedynie przez ostatnie 3 dni(29,30,31) biała gęsta wydzielina i poczucie jakbym miała mokrą całą bieliznę. Poczekam cierpliwie, jeszcze raz dziękuję.
 
@Heda Ma rację tylko w połowie, bo są dwie drogi co się dzieje z ciałkiem żółtym:
Zacznę od tego, że ciałko żółte powstaje z przekształcenia pęcherzyka jajnikowego, który działa tak jak gruczoł dokrewny. Powstaje ono w jajniku z pękniętego pęcherzyka Graafa i wytwarza progesteron. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia, to ciałko żółte po ok 10–12 dniach zaczyna zanikać (przekształca się w ciałko żółte miesiączkowe, a następnie białawe), a to z kolei prowadzi do spadku poziomu progesteronu i rozpoczyna się @. Natomiast, gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona, ciałko żółte rozrasta się i tworzy ciałko żółte ciążowe.
Dziękuję bardzo, wiele mi wyjaśniła Pani odpowiedź, pozdrawiam serdecznie :)
 
Rozwiązanie
Do góry