reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Potwornie sie przeziebilam,mam katar,bol gardla glowy i miesni.
Jakie leki moge brac?czy cokolwiek?slyszalam ze nawet krople do nosa moga byc szkodliwe
A moze ktos zna "babcine sposoby":happy:

pomocyyyy
 
reklama
do nosa - marimer/sterimer z miedzią lub bez
na gorączke - apap
na kaszel - *spam*
gardło można płukac wodą z solą chyba ale nie pamietam
poza tym: herbatka z wycisnietej cytrynki, mleko z miodem...

powodzenia!
 
ja ostatnio tez bylam mocno przeziebiona bylam z tym u lekarza bo w ciazy niemozna tego lekcewazyc przez caly tydzien mosialam lerzec w lozku a leki jakie bralam to ;stodal na kaszel, nasivin do naosa ,rutinoscorbin, a na goraczke apap codipar lub paracetamol
 
mozna poł polopiryny,NIE WOLNO aspiryny
Wolno leki homeopatyczne,np sytop na kaszel Stodal
Na gardło Cholinex,
Tak powiedział mi lekarz kiedy ja byłam chora,kazał zazyc i nie dopuscic do rozwiniecia sie choroby:tak:
Duzo zdrowia zycze:-)
 
A ponadto polecam domowe i mojej babci pielegniarki sposoby:
- na goraczke sok z malin
-na kaszel syrop z cebuli
- na bolace gardlo roztwor wody z sola i kilkoma kroplami jodyny do plukania- rewelacyjnie odkaza TYLKO POLKNAC TEGO NIE WOLNO NAM!!!
- na katar inhalacje z kropli mietowych/eukaliptusowych
- kosmiczne ilosci czosnku, bo to naturalny antybiotyk. Ja mam swoj sprawdzony sposob: slaska zupa z czosnku wodzionka. Blyskawicznie rozgrzewa i stawia na nogi, a i drogi oddechowe sie oczyszczaja od tego zapaszku. Jak ktos bedzie chcial to dam przepis
- mleko+czosnek+miod- ale to dziala na poczatku przeziebienia
- sok z cytryny wypity bez cukru- cytryna i goraca herbata to tylko walory smakowe, zadnej korzysci

Ale jesli to nie dziala to niestety trza sie przejsc do lekarza,zanim jakies paskudztwo splynie nam na oskrzela czy pluca. Sa bezpieczne antybiotyki dla malenstwa np. rovamecyna, a skutki nieleczonych powazniejszych infekcji moga doprowadzic do strasznych rzeczy.
Pozdrawiam i zdrowka szybko zycze, sama przechodzilam przez oskrzela w ciazy, wiem wiec jaki to koszmar
 
pamietaj taka najgorsza z tego wszystkiego jest wysoka i długo utrzymujaca sie goraczka -39 przez 3 dni jest juz niebezpieczna i lepiej jak sie utrzymuje zgłosić sie do lekarza .ja tez na samym poczatku ciazy mialam zatoki!To była tragedia nic wtedy brac nie mozna ja sie leczyłam homeopatami np oscillocilium a do nosa euphobrium nie wiem czy te nazwy dobrze zapisŁAM ALE WIESZ PENIE I ZNASZ no moze choc jakos ci pomogłam.ZDROWIEJ I NIE MARTW SIE NIE TY JEDYNA W CIAŻY CHORUJESZ WSZYSTKIE POTEM ZDROWE DZIECI RODZA .Ale lepiej zapobiegac niz leczyc
 
teraz jestem w 28 tygodniu ciąży i czesto pobolewa mnie brzuch bywa że czesto budze sie w nocy i nie mogę nawet przekrecic sie na drugi bok, czasem miewam takie krótkotrwałe skurcze czy to normalne :-(Może nie tylko ja mam taki problem? Dziewczyny piszcie:happy: do lekarza mam dopiero za tydzień i nie mam sie jak zapytać :rofl2:
 
Mogą to być skurcze Braxton-Hicksa (sprawdź sobie w Internecie, można dużo o tym poczytać) lub ew. przygotowywanie się miednicy do porodu, choć to chyba jeszcze za wcześnie. Może zadzwoń do swojego lekarza lub odwiedź szpital, tak na wszelki wypadek.
 
reklama
W tym tygodniu ciazy jeszcze chyba za wczesnie na skurcze przepowiadajace,jak masz takie bole to zazyj Nospe,działa rozkurczowo.A przy najblizszej okazji powiadom o tym lekarza,powinnas chyba zazywac Luteine albo jakis innys srodek stosowany przy przedwczesnych skurczach:tak:Moim zdaniem nie zaszkodziłoby zadzwonic do swojego lekarza i powiadomic go o bolach brzucha,on zna twoja ciaze i bedzie wiedział czy wszystko dzieje sie tak jak powinno.
 
Do góry