reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Celiakia i trombofilia - interpretacja

Kylyyy1408

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Styczeń 2022
Postów
1 310
Cześć kochane ❤️
Ponieważ jest ty ogromna skarbnica wiedzy, a ha rozmowę z genetykiem mam dopiero w piątek chciałabym prosić o pomoc.
Czy któraś z Was mogłaby przybliżyć mi interpretacje tych wyników ?
Robiłam te badania po poronieniu bo niestety zabezpieczony materiał w szpitalu nie był odpowiedni by zbadać chromosomy dziecka.
Bardzo proszę o pomoc 🙏 trombofilia i celiakia
 

Załączniki

  • CFDC2443-DE8C-4DFF-AE7F-AD4157C54AB8.jpeg
    CFDC2443-DE8C-4DFF-AE7F-AD4157C54AB8.jpeg
    49 KB · Wyświetleń: 357
  • 0EA645CC-1344-445C-9DF1-3FAD4521D4C7.jpeg
    0EA645CC-1344-445C-9DF1-3FAD4521D4C7.jpeg
    92,8 KB · Wyświetleń: 112
reklama
A masz objawy celiakii? Bo sama obecność allelli nie mówi o tym, że są one aktywne.

W przypadku Pai1 heterozygoty - może powodować problemy z krzepliwością krwi, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że problem wystąpi. Lekarz może (ale nie musi) zapobiegawczo dać heparynę. Warto dodatkowo zbadać poziom homocysteiny. Jeśli będzie wysoka, to należy spróbować ją zbić, a następnie zbadać krzepliwość krwi.

MTHFR heterozygota sugeruje konieczność przyjmowania zmetylowanego kwasu foliowego. Ale i tu warto zbadać homocyteinę + dodatkowo poziom kwasu foliowego, by sprawdzić czy przyjmowane przez Ciebie witaminy Ci "sprzyjają" czy też warto zmienić na coś innego.

A czynnik V(R2) heterozygotyczny przy braku V Leiden nie ma znaczenia klinicznego 🤷‍♀️

Mam nadzieję, że nieco pomogłam. A wyniki musi obejrzeć lekarz, by podejść do Twojego przypadku bardziej holistycznie.
 
U mnie tylko pai w heterozygocie i mthfr.
Na mthfr foliany i metylowana b12, a pai mimo jedynej nieprawidłowości robiło taki burdel że bez acardu i heparyny i to w ciut większej dawce nie byłam w stanie donosic ciąży
 
A masz objawy celiakii? Bo sama obecność allelli nie mówi o tym, że są one aktywne.

W przypadku Pai1 heterozygoty - może powodować problemy z krzepliwością krwi, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że problem wystąpi. Lekarz może (ale nie musi) zapobiegawczo dać heparynę. Warto dodatkowo zbadać poziom homocysteiny. Jeśli będzie wysoka, to należy spróbować ją zbić, a następnie zbadać krzepliwość krwi.

MTHFR heterozygota sugeruje konieczność przyjmowania zmetylowanego kwasu foliowego. Ale i tu warto zbadać homocyteinę + dodatkowo poziom kwasu foliowego, by sprawdzić czy przyjmowane przez Ciebie witaminy Ci "sprzyjają" czy też warto zmienić na coś innego.

A czynnik V(R2) heterozygotyczny przy braku V Leiden nie ma znaczenia klinicznego 🤷‍♀️

Mam nadzieję, że nieco pomogłam. A wyniki musi obejrzeć lekarz, by podejść do Twojego przypadku bardziej holistycznie.
Objawów nie mam 🤷‍♀️ tzn na pewno nie takich jakie mogłabym zauważyć sama.
Mam konsultacje z genetykiem 8 maja, także ba pewno coś więcej się dowiem
Ale bardzo dziękuje Ci za odpowiedz ❤️ troszkę rozjaśniło mi to temat
 
Do góry