reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Candida pochwy , grzybica

rikitiki

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Listopad 2023
Postów
62
Jak w tytule - RATUNKU !
oszaleje z tym czymś. Dostałam lek , dopiero przyjęłam pierwszą dawkę i jest tragedia. Są jakieś domowe sposoby żeby sobie pomóc i załagodzić te uporczywe dolegliwości ?
Czekam też na wynik posiewu.
Ale w pierwszej kolejności podejrzenie candidu i w sumie tak się czuję, że to to.
 
reklama
Może masz uczulenie na składnik leku ? Ja tak raz miałam.

Zadzwoń w poniedziałek do lekarza i poproś o zmianę.
Jako tako domowych nie ma, ale możesz spróbować nasiadowke w szałwii - pomaga przy stanach zapalnych. I probiotyk, ale taki dla kobiet, o chodzi o konkretny szczep.

Ewentualnie globulki bez recepty w aptece, ale musiałabyś podejść i zapytać jakie są.
 
A jaki to lek ? Mi tylko pimafucin pomagał na to dziadostwo. Domowych sposobów nie znam, możesz spróbować podmywania tantum rosa może trochę załagodzi objawy.
 
Ja mam nawracające infekcje niestety. To co polecam z domowych metod kup doustne probiotyki na infekcje intymne, nie wiem jak to działa ale działa. Do tego łykaj witaminę B, kiedyś wyczytałam że niedobory mogą się przyczyniać do powstawania infekcji. Tantum rosa do podmywania. Jeśli chodzi o leki na receptę to mnie np. Pimafucin i pimafucort nie pomagały. Jedyny lek na receptę który mi pomagał to Macmiror w kapsułkach dopochwowych i i maści zewnętrznie.
 
Możesz spróbować zrobić nasiadówkę w roztworze nadmanganianu potasu - do kupienia w aptece fioletowy proszek bądź kryształki.
Jesteś w ciąży czy połogu? Bo warto doczytać czy dopytać lekarza jak nasiadówki i ewentualne leki wpływają np. na szyjkę
 
Możesz spróbować zrobić nasiadówkę w roztworze nadmanganianu potasu - do kupienia w aptece fioletowy proszek bądź kryształki.
Jesteś w ciąży czy połogu? Bo warto doczytać czy dopytać lekarza jak nasiadówki i ewentualne leki wpływają np. na szyjkę
Ciąża właśnie i mnie dopadło to dziadostwo.
 
Do góry