reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelka na noc

Arcobaleno

Mamusia Nikosia
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2010
Postów
1 335
Miasto
niedaleko Opola
Witam, jestem mamą 5miesięcznego chłopca. Nikosia karmię piersią, uregulował się tak że je co 3 godziny w dnień, oprócz tego zaczynam rozszerzanie diety, w południe warzywka z kleikiem bezglutenowym.(zaczęliśmy 2 tyg. temu)
Moim problemem jest nocne karmienia a raczej wstawanie do niego. Nikoś budzi się w nocy co 2,5-3 godz( rzadko przesypia 4-5 godz. ). Je intensywnie przez ok 5 minut a później zaczyna usypiać. Chciałam go przetrzymać podając smoczek, kołysząc, działa na chwilę, musi być pierś. Zauważyłam że ostatnio budzi się ok 21szej oczywiście na jedzenie i stąd moje pytanie czy mogę na te karmienie podawać synkowi butelkę z mlekiem modyfikowanym zagęszczonym kleikiem aby nakarmić go na dłużej?
Na początku roku wracam do pracy więc na grudzień planuję całkiem odstawić synka od piersi.
 
reklama
To jest Pani indywidualna decyzja, nie ma żadnych przeciwwskazań dietetycznych.
Gdyby nie chciała pani wprowadzać mleka modyfikowanego może Pani też odciągać pokarm i zagęszczać własne mleko.
Faktycznie po zagęszczonym mleku dziecko powinno spać dłużej o ile rzeczywiście budzi się z głodu a nie z chęci possania piersi.
 
Do góry