reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bromergon- wysoka prolaktyna

Ja też go biorę od kilku lat.
Mogę go brać w dzień, bo nic mi po nim nie jest. Czuję się bardzo dobrze. Zero mdłości, czy zawrotów głowy. Każdy organizm jest inny. Jak się źle czujesz po nim to bierz go głównie na noc. Plus taki że bardzo szybko obniża prolaktynę.
Jak miałaś bardzo wysoką tą prolaktynę to mogła Ci hamować owulację i być może dlatego do tej pory nie jesteś w ciąży, ale z drugiej strony mam koleżankę, która karmiąc piersią zaszła w ciążę :) Możesz jeszcze zrobić badania w kierunku chorób tarczycy.
Tarczyca niby dobrze. Zobaczymy za 2 miesiace jak powtorze badania jak sie unormowala prolaktynka:p ale wlasnie niestety reguly nie ma, jedne od razu zachodza a inne musze swoje odczekac na malenstwo:(

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tarczyca niby dobrze. Zobaczymy za 2 miesiace jak powtorze badania jak sie unormowala prolaktynka:p ale wlasnie niestety reguly nie ma, jedne od razu zachodza a inne musze swoje odczekac na malenstwo:(

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom

No niestety. W pierwsza ciążę po odpowiednich lekach zaszłam bardzo szybko, bo w 3 cyklu starań. W drugą zaszłam w 8 cyklu starań, ale niestety straciłam dzieciątko w 8 tygodniu. I teraz mija rok i nadal nie jestem w ciąży. Mimo, że leki biorę, wyniki super..
Myślę, że nie ma na to reguły..
Jedna zajdzie szybko, a druga będzie czekać i czekać.
 
A no wlasnie te skutki uboczne, ale czego sie nie robi dla wymarzonego upragnionego maluszka [emoji64] dam rade juz 2 tygodnie za mna jest co raz lepiej [emoji12] a jak moge wiedziec po jakim czasie brania bromka udalo sie zajsc w ciaze?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja brałam bromegron ok 2 miesiące i zaszłam w ciaze jestem w 10 tydoniu jedynie co to mnie przeraża moja peolaktyna teraz bo jest bardzo wysoka ale progesteron mam w normie.
 
Nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj zagląda, ale powiedźcie proszę czy po pozytywnym teście ciążowym lekarze każą wam kontynuować bromergon czy odstawić ? Spotkałam się z dwiema różnymi opiniami, mój lekarz każe odstawić, w pierwszą ciążę zaszłam w 3 cyklu brania bromergonu, niestety poroniłam i zastanawiam się czy nie było to spowodowane odstawieniem Bromergonu, teraz biorę ponownie bo znowu mam wysoka prolaktynę, ale również mam podwyższone TSH w piątek idę do endokrynologa zobaczymy co powie
 
Nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj zagląda, ale powiedźcie proszę czy po pozytywnym teście ciążowym lekarze każą wam kontynuować bromergon czy odstawić ? Spotkałam się z dwiema różnymi opiniami, mój lekarz każe odstawić, w pierwszą ciążę zaszłam w 3 cyklu brania bromergonu, niestety poroniłam i zastanawiam się czy nie było to spowodowane odstawieniem Bromergonu, teraz biorę ponownie bo znowu mam wysoka prolaktynę, ale również mam podwyższone TSH w piątek idę do endokrynologa zobaczymy co powie
Ja brałam bromegron do 6 tygodnia ciąży sama powoli go odstawiłam ponieważ się bałam ze od razu się podniesie. Ogólnie w 3 miesiącu ciąży miałam prolaktyne 140 przy normie 40 teraz mam ponad 200 w 4 tygodniu ciąży. Lekarz mówi żeby się nie martwić ale ja mam prolaktyne taka jak kobiety w 9 miesiącu ciąży ręce mi opadają.
 
Ja brałam bromegron do 6 tygodnia ciąży sama powoli go odstawiłam ponieważ się bałam ze od razu się podniesie. Ogólnie w 3 miesiącu ciąży miałam prolaktyne 140 przy normie 40 teraz mam ponad 200 w 4 tygodniu ciąży. Lekarz mówi żeby się nie martwić ale ja mam prolaktyne taka jak kobiety w 9 miesiącu ciąży ręce mi opadają.
Wydaje mi się, że na same normy nie ma co patrzeć, ale rzeczywiście żeby ona odrazu nie skoczyła w górę warto powoli bromergon odstawiać, a mój ginekolog twardo uważa, że powinno się odstawić odrazu eh...
 
Wydaje mi się, że na same normy nie ma co patrzeć, ale rzeczywiście żeby ona odrazu nie skoczyła w górę warto powoli bromergon odstawiać, a mój ginekolog twardo uważa, że powinno się odstawić odrazu eh...
No właśnie ja dowiedziałam się o ciąży w 5 tygodniu wiec go brałam połówkę a później przez tydzień ćwiartke i nie mam żadnych plamien. Wszystko jest ok zaczynam 5 miesiąc. A jaka miałas prolaktyne przed zajściem w ciaze ? Ja miałam 130 norma 23 podejrzenie guza przysadki mózgowej. Później spadła o bromegronie do 50 a później nie wiem bo zaszłam w ciążę
 
No właśnie ja dowiedziałam się o ciąży w 5 tygodniu wiec go brałam połówkę a później przez tydzień ćwiartke i nie mam żadnych plamien. Wszystko jest ok zaczynam 5 miesiąc. A jaka miałas prolaktyne przed zajściem w ciaze ? Ja miałam 130 norma 23 podejrzenie guza przysadki mózgowej. Później spadła o bromegronie do 50 a później nie wiem bo zaszłam w ciążę
Ja przed tą pierwszą ciążą (którą poroniłam) miałam 30 gdzie norma była do 23,3 i brałam 1 tab Bromergonu dziennie, teraz mam 552,4 gdzie norma jest do 496 (inne normy i jednostki bo w innym laboratorium robione) i też mam przepisaną 1 tab dziennie przy czym jeszcze mam podwyższone TSH bo mam 4,49 a lekarz mówi że przy staraniach o ciążę 2,5 to max
 
reklama
Ja przed tą pierwszą ciążą (którą poroniłam) miałam 30 gdzie norma była do 23,3 i brałam 1 tab Bromergonu dziennie, teraz mam 552,4 gdzie norma jest do 496 (inne normy i jednostki bo w innym laboratorium robione) i też mam przepisaną 1 tab dziennie przy czym jeszcze mam podwyższone TSH bo mam 4,49 a lekarz mówi że przy staraniach o ciążę 2,5 to max
No tak tsh jest bardzo ważne ja mam 1.2 wiec mam w normie a bierzesz eutyrox ? Ja biorę 25 całą ciążę.
 
Do góry