reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowy śluz

Dołączył(a)
30 Sierpień 2024
Postów
7
Cześć!
Zacznę swoją historię od początku.
Jestem w 4/5 tygodniu ciąży.
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki 05.08.24
Pierwsza beta - 31.08.2024 wynosiła 39,6
Progesteron - 59,2
Druga beta - 02.09.2024 wynosiła 145
Trzecia beta wykonana dziś 05.09 - czekam na wyniki

03.09.2024 - śluz z krwią ( jednorazowo)
pozniej zaczął się śluz zabarwiony na brązowo + brazowe plamienia w małej ilości. I to utrzymuje się do dnia dzisiejszego

03.09.2024 pojechałam do ginekolog zachęcona przez osoby dookoła. Niestety nie było mojej ginekolog, była inna lekarz na zastępstwie.
Przebadała mnie na fotelu i zapytała czy mam jakiekolwiek bóle podbrzusza lub jajników. Odpowiedziałam, że bóle podbrzusza mam jak na okres + czasami kłuje mnie jeden jajnik ale to bardzo sporadycznie. Nie robiąc usg bo stwierdziła, że to za wcześnie -
Odparła, że prawdopodobnie jest to ciąża pozamaciczna. Jeśli tak, to rozwija się w jajowodzie zamiast w macicy. A jeśli pęknię mi jajowód to nikt mnie nie uratuje bo brzuch napełni mi się krwią itd.
Nastraszyła mnie strasznie…
Poleciła zrobić betę (zrobiłam ją dziś) i kazała pokazać się na usg np. W sobotę wtedy powinno już być coś widać. W sobotę udam się już do swojej ginekolog.

Co myślicie? Naprawdę może to być ciąża pozamaciczna? Jakie miałyście objawy?
Ja sądziłam i słyszałam , że takie objawy zdarzają się nawet przy normalnych, prawidłowych ciążach.
 
reklama
Ekspertką nie jestem i nie byłam nigdy w cp, ale myślę, że na takie diagnozy jest zdecydowanie za wcześnie. Plamienie w ciąży może się zdarzyć, zwłaszcza na tak wczesnym etapie. Też takie miałam przez kilka dni i było OK. Głowa do góry❤️ Beta ładnie przyrasta- to najważniejsze. Dobrze, że ją badasz. Moim zdaniem trzeba być czujnym, ale nie pozwól na straszenie. Powodzenia🍀🍀🍀
 
Sprawdź progesteron jeszcze ja plamiłam w 6 tygodniu pojechałam na IP, bo to była niedziela i okazało się, że mam niski poziom dostałam duphaston po kilku dniach ustało. Obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży 😉. Także nie martw się na zapas nie musi to oznaczać nic złego.
 
Do góry