reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle macicy 2 tygodnie po CC

Dołączył(a)
26 Sierpień 2014
Postów
4
Hej. Dziewczyny, może któraś z was przeszła coś podobnego i będzie mogła mnie „pocieszyć”.

Jestem 15 dni po CC, od 3 dni mam mega skurcze macicy i parcie na pęcherz - są co chwilę, nie mogę spać, nic na nie nie działa. Jeszcze bardziej dokuczliwe niż te które były przy obkurczaniu macicy po porodzie. Mam wrażenie że już wszystko mnie tam boli, macica, pęcherz. Cały czas czuję parcie na pęcherz.

Byłam na dobę w szpitalu, wg badań wszystko ok, jedynie udrożnili ujscie szyjki bo już nie krwawilam i była opcja że to od tego, ale nie pomogło. No i wypisali mnie z takimi samymi objawami jak przyszłam. Wg nich jestem w trakcie połogu więc może boleć. A ja myślałam że takie bóle to mogą być raczej kilka dni po porodzie a nie 15.

Mam już dosyć, jestem zmęczona, nie mogę cieszyć się w spokoju macierzyństwem. Boję się że coś popsuli, albo w środku coś źle zrasta. Czy przeszłyście może coś podobnego?
 
reklama
Według mnie mają rację. U mnie bóle obkurczającej się macicy trwały bardzo długo przy 2 dziecku.
 
Według mnie mają rację. U mnie bóle obkurczającej się macicy trwały bardzo długo przy 2 dziecku.

Dziękuję, każde takie słowa napawają mnie nadzieją. Potrafisz powiedzieć mniej więcej ile czasu? I to możliwe by mnie tak bolała nieustannie kilka dni?

Mam tyle pytań bo po porodzie bóle zaraz mi się skończyły i do teraz był spokój, dlatego wszystko jest dla mnie takie „nowe” i nie wiem czy normalne.
 
Macica obkurcza sie do 6 tygodni po porodzie, wiec jak najbardziej moze to byc to. Tym bardziej, ze innej przyczyny nie znalezli. Oprocz rany po lozysku, masz tez rane po cieciu na macicy. Jej obkurczanie moze byc z tego powodu bardziej bolesne.
 
Macica obkurcza sie do 6 tygodni po porodzie, wiec jak najbardziej moze to byc to. Tym bardziej, ze innej przyczyny nie znalezli. Oprocz rany po lozysku, masz tez rane po cieciu na macicy. Jej obkurczanie moze byc z tego powodu bardziej bolesne.
Dziękuję. Szukałam pomocy w necie i nie znalazłam zbyt wielu wpisów, żeby ktoś miał podobnie przez taki okres czasu, dlatego się zdenerwowałam że coś jest nie tak.
 
Tak karmie, przy karmieniu piersią macica bolała mnie tylko po porodzie. No i to było bezpośrednio przy karmieniu a nie tak cały czas
To ja mialam bole jakby miesiaczkowe caly polog, glownie w czasie karmienia, ale poza tez 😅 Myslalam w sumie, ze to normalne.
 
reklama
Tak karmie, przy karmieniu piersią macica bolała mnie tylko po porodzie. No i to było bezpośrednio przy karmieniu a nie tak cały czas
Ja po porodzie SN miałam takie bóle obkurczania macicy może z miesiąc, odciągałam wtedy mleko co 3h.
Teraz po porodzie przez CC niestety ale dobre dwa miesiące przejechałam całe na lekach przeciwbólowych. W szpitalu były to czopki, w domu paracetamol lub ibuprom. Bolało i w środku, i na zewnątrz mimo, że przy cc ładnie mnie wyczyścili i krwawiłam bardzo krótko
 
reklama
Do góry