reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A czym sie objawia IBS? Bo ja mam nieszczelne jelita i jestem dodatkowo na diecie bezglutenowej i bezmlecznej
W moim przypadku - bóle brzucha z lewej strony, przelewanie, głośne burczenie w brzuchu, wzdęcia, luźne wyproznianie na zmianę z zaparciami, choć w ciąży mam zdecydowanie opcję lekkich wypróżnień, często poprzedzonych skurczami jelit. Najpierw długo leczono mnie na trzustkę (odrobine wariowała u mnie lipaza), później kolonoskopia, gastroskopia, wycinki itp. I postawiono po ponad roku diagnozę IBS. Zauważyłam, że wraz z nadejściem trzeciego trymestru objawy się nasiliły, wcześniej ich mie było. A dodatkowo IBS bardzo nie lubi stresu 🙁
Zatem wpadłam w taką samonakręcającą się machinę 🙁
 
Debutir bralam na uszczelnienie jelit, na co jeszcze on pomaga?
Właśnie na wyciszenie jelit i przywrócenie prawidłowej flory.
No ale przeciez Ty juz masz ladny tydzien! To czemu sie tak przejmujesz?
Z jednej strony czuję się ciut bezpieczniej, ale z drugiej wiem, że to wciąż zbyt wcześnie na narodziny ...
 
Dlatego staram się wciąż być dobrej myśli i chyba tylko dlatego, że tak to sobie tłumaczę jeszcze nie zwariowałam.
Właśnie na wyciszenie jelit i przywrócenie prawidłowej flory.

Z jednej strony czuję się ciut bezpieczniej, ale z drugiej wiem, że to wciąż zbyt wcześnie na narodziny ...
Ale znasz juz przyczyne twardnien, to teraz trzeba wyeliminowac te czynniki ktore powoduja twardnienia; z tymi jelitami nie pomoge bo sama mam problem z dieta i zaparciami; boje sie nawet kombinowac z probiotykami; mozesz wolniej wstawac, czesciej oprozniac pecherz i ogladac komedie na pozbycie sie stresu to moze choc troche ubedzie tych twardnien:-)
 
W moim przypadku - bóle brzucha z lewej strony, przelewanie, głośne burczenie w brzuchu, wzdęcia, luźne wyproznianie na zmianę z zaparciami, choć w ciąży mam zdecydowanie opcję lekkich wypróżnień, często poprzedzonych skurczami jelit. Najpierw długo leczono mnie na trzustkę (odrobine wariowała u mnie lipaza), później kolonoskopia, gastroskopia, wycinki itp. I postawiono po ponad roku diagnozę IBS. Zauważyłam, że wraz z nadejściem trzeciego trymestru objawy się nasiliły, wcześniej ich mie było. A dodatkowo IBS bardzo nie lubi stresu 🙁
Zatem wpadłam w taką samonakręcającą się machinę 🙁
No pewnie dzidzia przy lezeniu uciska na jelita:-/ staraj sie jak najwiecej lezec na bokach a nie plecach; moje jelita zrobily sie dziurawe po pierwszej lezacej ciazy i niestety sa caly czas dziurawe-druga lezaca ciaza je tylko dobiła;-)
 
Ale znasz juz przyczyne twardnien, to teraz trzeba wyeliminowac te czynniki ktore powoduja twardnienia; z tymi jelitami nie pomoge bo sama mam problem z dieta i zaparciami; boje sie nawet kombinowac z probiotykami; mozesz wolniej wstawac, czesciej oprozniac pecherz i ogladac komedie na pozbycie sie stresu to moze choc troche ubedzie tych twardnien:-)
Dziękuję 😀 Jeszcze tylko coś na wylogowanie głowy poproszę 😉
Bo ja z tych zestresowanych non stop ...

Naprawdę z teorii 5, wiele osób mi dziękuję, że potrafię pocieszyć, postawić na nogi ... Szkoda, że u samej siebie nie potrafię być tak skuteczna.
 
No pewnie dzidzia przy lezeniu uciska na jelita:-/ staraj sie jak najwiecej lezec na bokach a nie plecach; moje jelita zrobily sie dziurawe po pierwszej lezacej ciazy i niestety sa caly czas dziurawe-druga lezaca ciaza je tylko dobiła;-)
Zaczęłam myśleć nad konsultacją online u gastrologa. Bo faktycznie mam obawę, że to leżenie będę odchorowywać jeszcze długo po porodzie ...
 
Super biorę tyle samo w sumie 400 MG...a czemu szew?
Bo bez niego urodziłabym juž pewnie w 22-23 tygodniu....🤷‍♀️. Szyjka skróciła się do 17 mm (czy 14 już nie pamiętam), miałam lejek i zaczęło się otwierać i takie tam. Szew załožono mi z dnia na dzień. Leżę od 22 września.
Także, to dziecko będzie wyczekane i wyleżane, ale zaczynam wierzyć, że będzie żyło, a to już jest krok milowy dla mnie!!!
 
Ostatnia edycja:
Dziś zauważyłam, jestem tego na 99% pewna, że u mnie twardnienia są wtedy, gdy :
- dziecko rozrabia,
- czuję przelewanie w jelitach (choruję ma IBS),
- mam pełny pęcherz,
- kiedy zbyt szybko wstanę.
Czy macie u siebie podobne spostrzeżenia ?
U mnie kiedy mam peľny pęcherz i za długo tak tkwię, bo nie chce mi się po raz setny lecieć do toalety (więc bardzo rzadko do tego doprowadzam), gdy położę się na chwilę na plecach, bo lewe biodro od leżenia na lewym boku już mi bardzo daje popalić i to chyba tyle. Jestem już tak ociężała po kilkunastym tygodniu leżenia w łóżku, że zbyt szybkie podniesienie się mi nie grozi, bo nie mam siły😕👎😔.
 
reklama
@urszulka1308 historia do porodu przerażająca. Na Twoim miejscu chyba bym zemdlała. Będąc na pato napatrzyłam się na takie sytuacje i one wesołe nie były (ale z happy endem).
Najważniejsze, że syn jest bezpieczny, a Ty musisz krzesać z siebie te siły, bo kurczak musi szybciutko nadrobić. Mam nadzieję, że w domu poza mężem będziecie mieć jakieś wsparcie? Bo ogarnąć 3 maluchów to ogromne wyzwanie.
Odzywaj się, jak już minie pierwsze szaleństwo. 3msm mocno na Was kciuki Mamuśka ❤️

Dobrze że ja nie musiałam patrzeć na takie historie bo też bym padła na zawał😬 Na szczęście już tylko zostało mi to wspominać i zaliczyć do swoich życiowych przygód, delikatnie mówiąc 😁
Synek lubi zjeść to szybko nadrobi swoją wagę i w końcu może nie będę musiała używać laktatora. Rok temu ściagalam mleko przez pół roku po pół godziny, co trzy godziny. Dźwięk tego burczenia już nie jest dla mnie przyjemny 😅
Podobno najgorzej jest ogarnąć jedno dziecko a z dwójką ma się lepszą organizację, więc z trójką jest jeszcze łatwiej 😁 chyba będę sie tego trzymać. Pierwszy miesiąc może byc trudny ale potem jakoś będzie łatwiej organizować wszystko 😁 Pomoc się pewnie będzie zjawiać raz na jakiś czas, teściowa czasem przyleci, albo jakaś ciotka ale wiadomo że i tak trzeba będzie liczyć najlepiej na siebie i męża 😀 Dzięki Ci wielkie ❤️ Jak zjawiłam się na forum to Ty właśnie urodziłaś, wstawiłas bardzo piękne zdjęcie 😀 Super że z nami zostałaś, Twoje posty sa bardzo pomocne i miło się je czyta ❤️
 
Do góry