reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ojej, nigdy na mnie aż tak nie podziałało siemię lniane... Moja lekarka mi mówiła, żeby nie przeć na siłę, ale to ze względu na szew- po prostu wydłużyć bardzo pobyty w toalecie. Warto chodzić z książką albo z telefonem ;) Pomagało mi tez podkładanie stołeczka pod stopy, bo wtedy przyjmuje się bardziej fizjologiczną pozycję.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanie z serii bardzo intymnych. Otóż martwi mnie przy skróconej szyjce temat zaparć, z którymi zmagam się od dłuższego czasu. Odkąd wiem, że szyjka jest krótsza mam cholerny lęk przed chodzeniem do toalety. A dziś jak na złość, po kuracji siemieniem lnianym, biegam do toalety co chwilkę. Czy macie wiedzę na ten temat ? Może któraś z Was pytała lekarza jak bardzo wysiłek przy wypróżnianiu może być niebezpieczny w naszym przypadku ?
[/QUOTE
Dziewczyny, mam pytanie z serii bardzo intymnych. Otóż martwi mnie przy skróconej szyjce temat zaparć, z którymi zmagam się od dłuższego czasu. Odkąd wiem, że szyjka jest krótsza mam cholerny lęk przed chodzeniem do toalety. A dziś jak na złość, po kuracji siemieniem lnianym, biegam do toalety co chwilkę. Czy macie wiedzę na ten temat ? Może któraś z Was pytała lekarza jak bardzo wysiłek przy wypróżnianiu może być niebezpieczny w naszym przypadku ?
Dziewczyny, mam pytanie z serii bardzo intymnych. Otóż martwi mnie przy skróconej szyjce temat zaparć, z którymi zmagam się od dłuższego czasu. Odkąd wiem, że szyjka jest krótsza mam cholerny lęk przed chodzeniem do toalety. A dziś jak na złość, po kuracji siemieniem lnianym, biegam do toalety co chwilkę. Czy macie wiedzę na ten temat ? Może któraś z Was pytała lekarza jak bardzo wysiłek przy wypróżnianiu może być niebezpieczny w naszym przypadku ?
Witam nowe dziewczyny 😊 Ja z krótką szyjka leżę juz w szpitalu 13ty tydzień. Temat zaparc obgadalam już chyba z kazdym mozliwym tutejszym lekarzem 😁 No i sama mam za sobą spore doswiadczenie. Mam założony od 15tego tyg szew, który w 19 tyg mi sie zsunal, szyjka skrocila do 15 mm i od tej pory leżę plackiem w szpitalu. Absolutnie unikaj zaparc!!! W naszej sytuacji skurcze, infekcje i zaparcia to najwieksi wrogowie szyjek. To juz lepiej w drugą stronę, biegunki dostać i biegac do toalety kilka razy dziennie, oproznic jelita i nie czuc tego okropnego ucisku w brzuchu. Mi przy zaparciach, gdy jeszcze sie pojawialy, dokuczal szereg paskudnych odczuc - napor na szyjke, rwanie szwu, uczucie jakbym miala zaraz urodzic, bolesnosc, opuchniecie pochwy... Nie polecam. Od dluzszego czasu mam przepisana dwa razy dziennie Lactulose, a gdy raz na jakis czas, mimo to zdarzy sie zaparcie, korzystam z czopka. Nie dopuszczam już do tego uczucia naporu i ciezkosci. Od zaparc szyjka moze poleciec!
 
Faktycznie, zapomniałam, żeby podstawić sobie coś. Na szczęście przy dzisiejszych pobytach w toalecie nie miałam konieczności parcia. Bardziej martwi mnie to, że tak często tam biegam :oops: Bo przy biegunce mam takie odczucia typowo jakby skurczowe w jelitach.
 
Faktycznie, zapomniałam, żeby podstawić sobie coś. Na szczęście przy dzisiejszych pobytach w toalecie nie miałam konieczności parcia. Bardziej martwi mnie to, że tak często tam biegam :oops: Bo przy biegunce mam takie odczucia typowo jakby skurczowe w jelitach.
No coz, odczucia skurczowe tez nie sa wskazane. Mi skurcze przy zaparciach sie pojawialy. Takie skurcze ciazowe, napinanie brzucha i brak oddechu. Czy u ciebie tez tak to wyglada?
 
Nie, nie, to taki skurcz w jelitach typowy, znam go dobrze sprzed ciąży ponieważ cierpię na IBS i w okresie nasilenia objawów tak właśnie reagowały moje jelita.

Malinko, dziękuję za odpowiedź. No właśnie u mnie zaparcia od początku drugiego trymestru, do tego teraz ta nieszczęsna infekcja. Dlatego już znam przyczyny słabego stanu mojej szyjki 😞 Będę zdecydowanie bardziej pilnować tego co jem, bo jestem suplementowana żelazem, co dodatkowo utrudnia sprawę. Już wiem, że muszę odpowiednio wcześniej reagować, żeby do zaparć nie dopuścić.
13 tydzień w szpitalu ? 😱 Wiadomo, dla Maleństwa wszystko da się wytrzymać, ale i tak podziwiam.
 
Ja po przejedzeniu też mam częstsze skurcze i napięcie brzucha, ale niestety nie jestem w stanie zawsze utrzymywać idealnej diety.... Szczególnie, że to mąż dba o zaopatrzenie, obiady i tak to jest
 
Nie, nie, to taki skurcz w jelitach typowy, znam go dobrze sprzed ciąży ponieważ cierpię na IBS i w okresie nasilenia objawów tak właśnie reagowały moje jelita.

Malinko, dziękuję za odpowiedź. No właśnie u mnie zaparcia od początku drugiego trymestru, do tego teraz ta nieszczęsna infekcja. Dlatego już znam przyczyny słabego stanu mojej szyjki 😞 Będę zdecydowanie bardziej pilnować tego co jem, bo jestem suplementowana żelazem, co dodatkowo utrudnia sprawę. Już wiem, że muszę odpowiednio wcześniej reagować, żeby do zaparć nie dopuścić.
13 tydzień w szpitalu ? 😱 Wiadomo, dla Maleństwa wszystko da się wytrzymać, ale i tak podziwiam.
Na zaparcia spróbuj zacząć od zwiększenia ilości wody, 3l to absolutne minimum, zwłaszcza że masz żelazo. Wszystko co powoduje skurcze jelit i macicy jest bardzo niewskazane, mi doradzono czopki w ostateczności, a leżąc na patologii lekarze kazał wyrzucać mi truskawki, twierdząc, że od wzmożonej perystaltyki jelit może zacząć się poród. Po drugie dieta bogata w błonnik, ograniczenie słodyczy (cukier sprzyja infekcjom pęcherza i grzybicy) i żywności przetworzonej. Przy ibs wskazany jest błonnik rozpuszczalny.
Siemię może zamień na babkę płesznika? Może spróbuj wdrożyć probiotyk lub naturalne produkty sfermentowane typu kefir lub maślanka? U mnie sprawdzały się probiotyki dawane jako osłona do antybiotyku i provag zwłaszcza, jeżeli masz ibs, to probiotyki są bardzo ważne.
Jak się załatwiasz to tak jak pisze Malinka, bez parcia, ja siedząc unosiłam palce u stóp jak baletnica, wtedy tyłek się opuszcza i przyjmuje bardziej fizjologiczną pozycję.
Próbuj, co na Ciebie zadziała, ale wg mnie bez skrajności do biegunek.
 
reklama
Babeczki, podpowiedzcie mi proszę. W poniedziałek mam wizytę u ginekologa. Jestem w trakcie leczenia infekcji - globulki Macmiror oraz ze względu na szyjkę - luteina dopochwowa 2 x dziennie. Czy przed wizytą powinnam jej nie aplikować, żeby lekarz miał lepszy obraz szyjki ? Chodzi mi również o pobranie wymazu. Może macie jakąś wiedzę na ten temat.
 
Do góry