reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tak już zostaje do rozwiązania ciazy. A jak tam u Ciebie ?
Wzięłam mniejszą dawkę nospy- brzuch napina się (chyba) dość lekko. Ale doszedł ból pachwin, jakby mnie ktoś przypalał - i co to??. I do tego tą hipotrofią się martwię, jak młoda się chwilę nie rusza, to myślę, czy na pewno wszystko w porządku. Przerabiałam to w 1szej ciąży, to niby wiem, czego się spodziewać, a jednak mam kolejny powód do stresu.
U nas lekarz prowadzący za tydzień po usg zadecyduje- jeśli waga nie ruszy, to pewnie zamkną mnie tak, jak Ciebie (ciekawe, czy robią test na koronę ponownie 😉). I będą monitorować ktg i przepływy. A u Ciebie, który tydzień będzie w poniedziałek? 38 tc skończony? I podają Tobie w końcu sterydy?
Pytałaś czy będziesz mogła być od razu z małą?
 
reklama
Cześć dziewczyny! Dzisiaj taki zjechany dzień, ze nic tylko lezeć i błagać o jakis chłodek. Wystałam sie w kolejce do labo, bo cos sie pochrzanilo i wyników online nie mogłam odebrać.
Wynik Gbs ujemny czyli to znaczy, ze nie bedę musiała lezeć pod kroplówka pod czas porodu z tego względu? Jak Wam mija dzień? Ja tylko leze i nie wstaję.
Niooo dzisiaj pogoda dała trochę czadu, oby to taki chwilowy wybryk 😉 i nie rozkrecily sie te upaly na dłużej
 
A ja przepytałam mojego lekarza z leków rozkurczowych i mówił mi takie rzeczy: nospę w położnictwie ogólnie stosuje się w indukcji porodu w ciążach donoszonych, gdy szyjka jest zamknięta i twarda na amen, a kobieta powinna już rodzic, podaje się jej nospe regularnie, i ona wówczas zmiękcza i rozluźnia szyjkę, i wtedy przystępują do następnych etapów indukcji. Przy niewydolności szyjki, gdy nic nie ma na niej mechanicznego założonego (szwu, pessara), to położnicy obawiają się tego efektu rozluźniania szyjki, bo co z tego, ze pomoże przy skurczach macicy, jak jest szansa na poluźnienie tez szyjki. Także każdy decyduje tutaj indywidualnie. Natomiast jak jest szew czy pessar, to już się tak bardzo nie martwią o branie nospy, jeśli u pacjentki nospa pomaga na skurcze, bo taka tabletka to szwu nie rozwiąże, ani pessara nie ściągnie - więcej szkody zrobią skurcze. Dodatkowy mocny lek na skurcze do brania w domu to lek na nadciśnienie Nitrendypina, to silny lek - można się czuć po nim osłabionym, jest antagonistom wapnia, i szybko rozluźnia mięśnie macicy, wiec s kryzysowych sytuacjach, potrafią przedłużyć na nim ciąże o 2-3 tygodni, dłużej go nie przepisuje. Czytałam tu na wątku wcześniej, ze dziewczyny tez dostawały ten lek. Tokolityki to teraz najnowocześniejszy i stosowany w szpitalu Atosiban - ale ze jego można podawać tylko do 33 tygodnia, wlew 48 godzin, i maks. 3-krotnie w czasie ciąży. Tyle newsow ze Szpitala Uniwersyteckiego dla ciekawych :)
Dziękujemy 😘 nie ma to jak fachowe.i konkretne informacje 🙂
 
Cześć wam !!! jutro albo pojutrze wyjmuje pessar , jeśli nie urodze do poniedziałku dają oksytocyne i wywolujemy więc najpóźniej w poniedziałek będę już z córeczką. Mala wazy 2400 i waga stoi w miejscu od tygodnia nie dało rady zbadać główki bo już jest w kanale. Lepiej jej będzie na świecie tu napewno szybciej przybierze na wadze.
To chyba dobrze, przynajmniej wiesz na czym stoisz. Maleństwo szybko nadrobi z wagą, o ile nie urodzi sie ok 3 kg biorąc pod uwage błędy pomiaru 😉 i niedlugo będziecie w domku. Ciekawe jak teraz spisze sie Twoja szyjka ???
 
Okropnie się czuje od wczoraj boli mnie żołądek brzuch się napinał chyba ta pogoda dała mi tak w tyłek plus jutrzejszą wizytą i chyba się nakręcam..
 
Okropnie się czuje od wczoraj boli mnie żołądek brzuch się napinał chyba ta pogoda dała mi tak w tyłek plus jutrzejszą wizytą i chyba się nakręcam..
Też mam jutro wizytę. Niby się nie stresuję. Ale moja dziewczynka dziś mi dała popis w nocy. Co mnie kopnela w pęcherz musiałam wstawać. Mam wrażenie że narazie jest ułożona pośladkowo. Bo wcześniej jak kopała to w górze brzucha a teraz tylko dół.
 
Też mam jutro wizytę. Niby się nie stresuję. Ale moja dziewczynka dziś mi dała popis w nocy. Co mnie kopnela w pęcherz musiałam wstawać. Mam wrażenie że narazie jest ułożona pośladkowo. Bo wcześniej jak kopała to w górze brzucha a teraz tylko dół.
Mojego też ogarnia jakieś szaleństwo przez ostatnie dni a to dopiero 23 tydzień. A mam jeszcze pytanie jak mały kopie a później czujesz po jednej stronie taki dyskomfort i wypychanie się jak dotknę to jest tam taka twarda gula to skurcz czy wypychanie się małego? A ty bierzesz coś na skurcze bo jak dobrze pamiętam mówiłaś że skurcze cie nie łapią?
 
Mojego też ogarnia jakieś szaleństwo przez ostatnie dni a to dopiero 23 tydzień. A mam jeszcze pytanie jak mały kopie a później czujesz po jednej stronie taki dyskomfort i wypychanie się jak dotknę to jest tam taka twarda gula to skurcz czy wypychanie się małego? A ty bierzesz coś na skurcze bo jak dobrze pamiętam mówiłaś że skurcze cie nie łapią?
Tak, to wypychanie małego na pewno jak czujesz gulę 😊
Tak ja mam zalecona nospe forte 3x1 i pije też magnez forte 3x1.
Ale dziś jak mnie kopała po tym pęcherzu to potem odczuwałam delikatny ból brzucha...
Ogolnie to pierwszy raz tak czułam 😑
Mnie skurcze łapią przy piszczelach, na górnej części stopy, w paluchach duzych u stop albo kciuka mi gnie do reszty dłoni, ale nie w brzuchu - ufff. W takich nietypowych miejscach... Żebym jutro nie zapomniała powiedzieć o tych skurczach w tych emocjach... Bo ja tak mam 😑
 
reklama
Tak już zostaje do rozwiązania ciazy. A jak tam u Ciebie ?
W sumie bez sensu byłoby już wychodzić jak to i tak w kilka dni się rozwiaże. Informuj nas o postępach. I jak to wyjmowanie pessara.... Ciekawa bardzi jestem czy coś się zacznie dziać czy szyjka się przyzwyczaiła do stanu spoczynku i będzie rozleniwiona i będzie miała w nosie. 🤔
Obie miałyśmy zakładany pessar na bardzo krótkie szyjki więc tym bardziej mnie to zastanawia, wszystko zależy od organizmu....
To czekamy 😊
 
Do góry