reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A póki co mają jakieś objawy wcześniactwa prócz wagi? Czy takie rzeczy wychodzą po jakimś czasie? Pięknie sobie radzicie, dzielna trójko :]
Po czasie wydaje mi się, narazie mają tylko badania takie rutynowe czy dobrze rosną itd, dopiero specjaliści do których będę musiała chodzić powiedzą coś więcej i pewnie jak podrosną okaże się wszystko ale mam nadzieję że nie będzie problemów
 
@ashisohi już pewnie pisałam, ale dziecko mojego brata urodzone w 29 tyg. ważyło podobnie jak Twoja mniejsza - 970g, minęło półtora roku i pediatra już nie potrafiła rozpoznać, że to wcześniak, problemów zdrowotnych zero. A jaki pyskaty do tego. Dziś ma 5 lat.
Zależy od dziecka jak silne jest, ja jestem w szoku bo obok mnie leży kobieta z wcześniakiem i ma 1700 gram i już się nim zajmuje i on pije z piersi nawet wszystko jest możliwe :D
 
Dziewczyny z mojego doświadczenia a karmię piersia juz 2 raz nie ma czegos takiego jal brak pokarmu. Ja tez w 1 ciazy panikowalam i nakrecalam sie ze nie wykarmiam dziecka jechalam laktatorem caly czas i piłam herbatę laktacyjna i narobilam sobie tylko problemu bo narobily mi sie nawaly i zastoje. Piersi mi pekaly dosłownie z przepelnienia. Teraz podeszlam do tematu na spokojnie. Najwazniejsze to jal najszybciej dostawic dziecko do piersi i pamietac ze w 1 dniach dziecko potrzebuje sladowa ilosc pokarmu czyli ok 1 lyzeczki malej. Stad nie bedzie u Nas widoczne golym okiem ile mamy mleka. Wazne by dziecko przystawiac bardzo czesto a przy ssaniu dzieciak mial odruch ssania i polykania. Jak slyszycie widzicie ze polyka to jest super. Z kazdym kolejnym dniem pokarmu bedzie wiecej az w koncu zauważcie jak leci i beda potrzebne wkładki do ochrony przed wyciekaniem mleka. A i tez mozna poznac ze mleko jest bo dziecko ma takie biale usta spierzchniete..i uwaga takie karmienie jednorazowe moze trwac nawet 40 min na poczatku. I ja np nigdy nie daje mm w szpitalu by nie zaburzac rytmu karmienia.
 
C
tym razem ani razu jeszcze nie uzylam laktatora wszystko na spokojnie i Maly dal rade.
Czyli laktator rozkręcil az za bardzo laktację. Właśnie kp to bez stresu i wszystko w głowie leży podobno.
Mi się głównie laktator kojarzył z odstawieniem od piersi i ewentualnie kiedy musimy wyjść albo wrócić do pracy i odciągać pokarm.
 
C
Czyli laktator rozkręcil az za bardzo laktację. Właśnie kp to bez stresu i wszystko w głowie leży podobno.
Mi się głównie laktator kojarzył z odstawieniem od piersi i ewentualnie kiedy musimy wyjść albo wrócić do pracy i odciągać pokarm.
Z laktatorem latwo przesadzic. Lepiej zeby to dzidzia byla przy piersi i rozkrecala. Czyli na zadanie. I ostrzegam sutki bola jak oszalałe. Mnie dalej bola chwile przy starcie.
 
reklama
Dziewczyny z mojego doświadczenia a karmię piersia juz 2 raz nie ma czegos takiego jal brak pokarmu. Ja tez w 1 ciazy panikowalam i nakrecalam sie ze nie wykarmiam dziecka jechalam laktatorem caly czas i piłam herbatę laktacyjna i narobilam sobie tylko problemu bo narobily mi sie nawaly i zastoje. Piersi mi pekaly dosłownie z przepelnienia. Teraz podeszlam do tematu na spokojnie. Najwazniejsze to jal najszybciej dostawic dziecko do piersi i pamietac ze w 1 dniach dziecko potrzebuje sladowa ilosc pokarmu czyli ok 1 lyzeczki malej. Stad nie bedzie u Nas widoczne golym okiem ile mamy mleka. Wazne by dziecko przystawiac bardzo czesto a przy ssaniu dzieciak mial odruch ssania i polykania. Jak slyszycie widzicie ze polyka to jest super. Z kazdym kolejnym dniem pokarmu bedzie wiecej az w koncu zauważcie jak leci i beda potrzebne wkładki do ochrony przed wyciekaniem mleka. A i tez mozna poznac ze mleko jest bo dziecko ma takie biale usta spierzchniete..i uwaga takie karmienie jednorazowe moze trwac nawet 40 min na poczatku. I ja np nigdy nie daje mm w szpitalu by nie zaburzac rytmu karmienia.

A często w szpitalu dają butle bo stwierdzają że nic z tego , dziecko się nie najada i sru butelka.
 
Do góry