reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Kobietki mam do Was takie pytanie. Ile mniej więcej przybywało Wam kilogramów z miesiąca na miesiąc? I jak to teraz wygląda w 3 trymestrze?

Ja regularnie z miesiąca na miesiąc przybieralam ok. 2 kg, gdzieś od początku 3 trymestru już coraz mniej, miesiąc temu waga stała w miejscu. Na wczorajszej wizycie nawet kilka dekagramów mniej. Ciekawa jestem jak to u Was wygląda.
Ja prawie wszystko co przytyłam nabrałam w II trymestrze. Teraz w III apetyt w końcu się unormował i waga już tak nie szaleje. Ponoć to normalne, że najwięcej tyje się właśnie w II trymestrze. Jeśli tylko z dzidzią jest wszystko ok, to bez obaw [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kobietki mam do Was takie pytanie. Ile mniej więcej przybywało Wam kilogramów z miesiąca na miesiąc? I jak to teraz wygląda w 3 trymestrze?

Ja regularnie z miesiąca na miesiąc przybieralam ok. 2 kg, gdzieś od początku 3 trymestru już coraz mniej, miesiąc temu waga stała w miejscu. Na wczorajszej wizycie nawet kilka dekagramów mniej. Ciekawa jestem jak to u Was wygląda.
U mnie w 3 trymestrze też waga niedużo się zwiększyła. Najwięcej przytytłam w 2 trymestrze.
 
A jak często chodźcie na kontrolę szyjke, ja mam wizyty co 3 tyg
Z tego co słyszałam też za często nie wolno badać szyjki, za częste badania mogą powodować skracanie. Na badaniu w 28 tc dowiedziałam się że szyjka mi się skraca, kolejną wizytę miałam umówiona na za miesiąc, ale nie dotrwałam bo wylądowałam na patologii. Po założeniu pessaru i wyjściu że szpitala wizytę miałam po 7 dniach, ale mój gin powiedział że już przy krążku nie mierzymy szyjki, tylko sprawdzamy czy tam wszystko dobrze trzyma.
 
1 trymestr 2 kg,2 trymestr 6 kg.W trzecim trymestrze niewiele przytyłam jak na razie 2,5 kg.Łącznie od początku ciąży przytyłam 10,5 kg a jestem w 35 tygodniu.
 
hej witam się :)
Jestem w drugiej ciąży, począteczek. Wiem, że czeka mnie założenia szwu szyjkowego w 13 tygodniu ze względu na obciążony wywiad położniczy po pierwszej ciąży.

Czy któraś z Was miała podobną sytuację? jak przebiegają Wasze ciąże?
 
reklama
Do góry