reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny. Pamiętajcie, że jestem przypadkiem skracającej sie szyjki od ok 21 tc. Potem lezenie i strach o przedwczesny porod. A jak sie skonczylo? Leoś urodził sie w 40 tc i chyba 4 dniu. Nie chciał wyjsc ;) bo go tak trzymaliśmy w srodku. Także wierzcie ze bedzie dobrze. Dbajcie o siebie i oszczędzajcie sie :*
 
reklama
Hej ja tylko na sekundę ;-)

Diuśka moje wielkie gratulacje :-) Leosiu witaj :-)

Malinova fura jest mega :-D my się spacerujemy ile się da ;-) czyli w weekend przy ładnej pogodzie jak nie mamy gości ;-) to nawet cały dzień jesteśmy ;-)

Dziewczyny trzymam za was mocno kciuki cały czas, za każdy dzień i tydzień :tak: ale sama jakoś nie bardzo mogę się zorganizować... młoda jest cudowna :-) raz na tydzień ma gorszy dzień dzięki któremu doceniamy jak grzeczna jest na co dzień ;-) poza tym ulewa strasznie, więc muszę mieć ją cały czas na oku, bo już 2x zaczęła się krztusić :zawstydzona/y: naprawdę jest super :-) jedyny słaby punkt ostatnimi czasy to moje powikłania połogowe, ale mam nadzieję, że jednak rozejdzie się po kościach ;-)
A teraz uciekam, bo muszę pare rzeczy ogarnąć póki młoda śpi ;-)
aaaaa Mitaginka zdecydowaliśmy, że bierzemy chustę ;-) młoda strasznie potrzebuje bliskości, więc ją kangurujemy kilka/kilkanaście razy dziennie, więc z chustą wreszcie będę mogła stać się robotem wielofunkcyjnym, a nie jedynie materacem mojej córy ;-)
 
Witajcie dziewczyny jestem nowa i mnie też od jakiś 2 tygodni dopadło to twardnienie. Mam cukrzycę ciążową więc po posiłku obiednim starałam się zawsze dużo spacerować no i tak zaczeło się twardnienie brzucha i co z tym idzie skróciła mi się szyjka. Wylądowałam w szpitalu, podali mi parę kroplówek z mg,, luteine, buscopan forte. I po wyjściu ze szpitala jest lepiej ale jak zejde z mojego 2 pietra jest kiepsko ledwo mogę się poruszać bo zaraz brzuch się spina :( nie da rady trzeba wracać do domu.
Czy to twardnienie kiedyś mija??? Jak jest u Was dziewczyny???
 
Iva mi mija jak leze ;) nie ma mowy o chodzeniu, pomimo luteiny, magnezu, Nospy najlepsze lekarstwo leżenie ... I taka perspektywa do wrzesnia ;)
 
Anula od którego tygodnia ci sie to zaczeło i który teraz jesteś tydzień?? Normalnie przeraża mnie wizja spędzenie lata w domu :/
Ja rano czuje się jak nowo narodzona normalnie mi się chodzi a od popołudnia zaczynam się szybciej męczyć i czasami się pojawia to twardnienie na chwilkę. Zauważyłam też ze jak za dużo zjem to też się pojawia.
 
Zaczęło mi sie ok 22/23 tc teraz jestem 25 tc. Jednego dnia lepiej, jednego gorzej ale leze - za tydzien mam wizytę dr oceni czy pessar działa i mam nadzieje ze rozwarcie i skracanie sie zatrzymało.

Po jedzeniu podobnie miałam - espunisam pomaga rewelacyjnie.
 
a ten pessar to na ta szyjke i rozwarcie?? Czy to jakoś czuć?? Kurczę ale dlaczego to tak wczesnie się dzieje, przecież jeszcze tyle tygodni ciąży mamy. Dużo Ci się skróciła szyjka?? Bo u mnie miała 3 cm a po 2 tyg byczenia się podniosła na 3.45. Teraz wizyta 18 jeszcze tyle dni. Mogły by te tyg szybciej lecieć :))
 
Cała szyjka ma 4 cm ale wewnętrznie zrobił sie lejek i rozwarcie i ostatecznie zamknięta ma 2,5 cm. Przez te twardnienia gin założył pessar - wcale go nie czuje, jedynie jak luteine aplikuje to palcem.

Pierwszy raz chce żeby szybko wakacje przeleciały ;)
 
Witaj Iwa, ja leże od 8 tygodnia ciąży. Skurcze mam już od dawnaaa i jakoś ciągle na szczęście szyjka się nie rozwiera.
Biorę luteinę, duphaston, no spe forte, aspargin, kwasy dha. Teraz to już z górki się pocieszam :).
Musisz być dobrej myśli i się oszczędzać a na pewno dotrwasz do terminu
 
reklama
kołtunek to my jesteśmy na tym samym etapie :) ja mam 26 tydz i 3 dni :)
a dziewczyny miałyście zalecone zakaz na głaskanie się po brzusiu czy smarowanie brzusia?? Bo ja tak ale raczej nie stosuje się do tego wiadomo nie przesadzam z głaskaniem ale nie zauważyłam żeby to twardnienie następowało po głaskaniu a jak jest u Was???
 
Do góry