reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziś ledwo żyje kilka dni temu szyjka długa zamknięta badało mnie dwóch lekarzy dziś poszłam po zwolnienie a moja lekarka mi mówi że rozwarcie na 1 cm i za 2 tyg do kontroli
Ja miałam podobnie z tymi pomiarami, u mojej lekarki krótka troche ponad 2cm u innego lekarza kilka h później prawie 4cm. To nie jest kwestia tego czy mierzy tylko jakiś odcinek, a wprawy, sprzętu i docisniecia głowicy - moja lekarka mi to dokładnie pokazała. Zaufalam mojej lekarce i tylko dzięki niej udało mi się donosic ciąże do bezpiecznego terminu.. gdybym wierzyła tamtym lekarzom, że szyjka jest ok zapewne urodzilabym skrajnego wcześniaka..
 
reklama
Ja miałam podobnie z tymi pomiarami, u mojej lekarki krótka troche ponad 2cm u innego lekarza kilka h później prawie 4cm. To nie jest kwestia tego czy mierzy tylko jakiś odcinek, a wprawy, sprzętu i docisniecia głowicy - moja lekarka mi to dokładnie pokazała. Zaufalam mojej lekarce i tylko dzięki niej udało mi się donosic ciąże do bezpiecznego terminu.. gdybym wierzyła tamtym lekarzom, że szyjka jest ok zapewne urodzilabym skrajnego wcześniaka..
Jestem w szpitalu i też mi to dziś lekarka pokazała. Mam rozwarcie na 1cm i muszą poobserwowac czy się nie powiększa. W dodatku brzuch mnie bolał i dostałam kroplówki
 
Już cały kanał jest otwarty nic już nie mogą zrobić. Na szew i pessar za późno. Jedynie mogę brać leki opóźniające czynność skurczowa
Przykro mi :( nie chce dawać zludnych nadziei ale były przypadki kiedy dziewczyny dolezaly do bezpiecznego terminu (ok 32c/34tc)..fakt, że non stop w szpitalu, na lekach, z tylkiem do góry i zakazem wstawiania choćby do toalety.. trzymam kciuki, żeby jednak było dobrze ✊
 
Przykro mi :( nie chce dawać zludnych nadziei ale były przypadki kiedy dziewczyny dolezaly do bezpiecznego terminu (ok 32c/34tc)..fakt, że non stop w szpitalu, na lekach, z tylkiem do góry i zakazem wstawiania choćby do toalety.. trzymam kciuki, żeby jednak było dobrze ✊
Ja mogę wstawać do toalety i też dziennie na prysznic. Leże na bokach albo jednym albo drugim i zostane raczej aż do porodu
 
Dziewczyny, które mają lub miały założony szew na szyjkę macicy - miałyście niedługo po zabiegu jakieś nieprzyjemne objawy? Jestem 3 doby po założeniu szwu i dziś pobolewało mnie podbrzusze. Strasznie się martwię :(
 
Na ostatnim badaniu 1 cm rozwarcie wewnętrzne i 1,5 zewnętrzne. Lekarze liczą że pomogą mi globulki i się to zatrzyma chociaż na kilka tygodni. Najgorzej że córeczka jest jeszcze bardzo mała w piątek dopiero 25 się zacznie. Jeśli globulki nie pomogą to już będzie koniec. Gdybym tylko mogła to bym zrobiła dla niej wszystko nawet bym mogła non stop leżeć i byc myta i przebierana żeby tylko urodziła się zdrowa
 
Na ostatnim badaniu 1 cm rozwarcie wewnętrzne i 1,5 zewnętrzne. Lekarze liczą że pomogą mi globulki i się to zatrzyma chociaż na kilka tygodni. Najgorzej że córeczka jest jeszcze bardzo mała w piątek dopiero 25 się zacznie. Jeśli globulki nie pomogą to już będzie koniec. Gdybym tylko mogła to bym zrobiła dla niej wszystko nawet bym mogła non stop leżeć i byc myta i przebierana żeby tylko urodziła się zdrowa
Jakie globułki? Nie wiedziałam, że są na to globułki.. zazwyczaj dają magnez, sterydy na rozwój płuc albo pompę. Właśnie dziwię się, że jeszcze nie zlecili takiego reżimu łóżkowego :(
 
reklama
Jakie globułki? Nie wiedziałam, że są na to globułki.. zazwyczaj dają magnez, sterydy na rozwój płuc albo pompę. Właśnie dziwię się, że jeszcze nie zlecili takiego reżimu łóżkowego :(
Zamiennik luteiny dostaje teraz już się raczej nie zleca takiego reżimu łóżkowego chyba że jest duże rozwarcie i szyjka około 20 cm albo poniżej
 
Do góry