reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@oczekująca, oczywiście, że sterydy mają sens! Podają tak naprawdę od 223 tc, koleżanka dostała kilka dni wcześniej niż Ty. Wrzucałam ostatnio kalkulator przeżycia i zdrowia wcześniaków - można w nim ustawić czy były podane sterydy, czy nie. Różnice są naprawdę duże.

@ashisohi ale mniejsza pięknie przybrała! Podwoiła swoją wagę :)

@Zzzzzz wpadłaś jak śliwka w kompot ;) Ciekawe ile Cię potrzymają..
 
@oczekująca, oczywiście, że sterydy mają sens! Podają tak naprawdę od 223 tc, koleżanka dostała kilka dni wcześniej niż Ty. Wrzucałam ostatnio kalkulator przeżycia i zdrowia wcześniaków - można w nim ustawić czy były podane sterydy, czy nie. Różnice są naprawdę duże.

@ashisohi ale mniejsza pięknie przybrała! Podwoiła swoją wagę :)

@Zzzzzz wpadłaś jak śliwka w kompot ;) Ciekawe ile Cię potrzymają..
Podasz mi ten link ?:(
 
@oczekująca, oczywiście, że sterydy mają sens! Podają tak naprawdę od 223 tc, koleżanka dostała kilka dni wcześniej niż Ty. Wrzucałam ostatnio kalkulator przeżycia i zdrowia wcześniaków - można w nim ustawić czy były podane sterydy, czy nie. Różnice są naprawdę duże.

@ashisohi ale mniejsza pięknie przybrała! Podwoiła swoją wagę :)

@Zzzzzz wpadłaś jak śliwka w kompot ;) Ciekawe ile Cię potrzymają..
Ten ?
Link do: NICHD Neonatal Research Network (NRN): Extremely Preterm Birth Outcome Data Ale co wpisuje to nie działa:(
 
Znalazłam w historii telefonu, że to był ten kalkulator, ale wtedy ładnie chodził, a teraz żądają jakiegoś uwierzytelnienia, bo nie może być wykorzystywany przez nie-lekarzy..
No to powiem Ci tak z tego co pamiętam. W 24 tc miałam po sterydach przeżywalność 63%, 40% bez trwałych wad. W 25 tc przeżywalność 81%, 60% bez trwałych wad. W 26 tc przeżywalność ponad 90%, 75% bez trwałych wad. To były wyliczenia dla chłopca, dziewczynki miały lepsze wyniki. To są teraz najważniejsze tygodnie, różnice z tygodnia na tydzień są ogromne. A bez sterydów w każdym tygodniu o 20% mniej!!!!!!
 
Otóż stwierdziłam że kupię sobie jednorazowe rękawiczki z apteki, myślałam że one są jakoś zapakowane. A ta kobieta je wzięła z dużej paki, zaczęła wyciągać rzucając na lade, złapała swoimi rękoma wszystkie i pyta czy dać siateczke... No mowie tak poproszę.. Ale już sobie użyłam.. Będę paluchy wypazac do globulek.
 
Otóż stwierdziłam że kupię sobie jednorazowe rękawiczki z apteki, myślałam że one są jakoś zapakowane. A ta kobieta je wzięła z dużej paki, zaczęła wyciągać rzucając na lade, złapała swoimi rękoma wszystkie i pyta czy dać siateczke... No mowie tak poproszę.. Ale już sobie użyłam.. Będę paluchy wypazac do globulek.
Ja myję gorącą wodą z mydłem, szorując też pod pazurem i niczym nie wycieram, wkładam mokrym paluchem. Nie miałam ani razu infekcji.
 
reklama
Do góry