reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Z zalecen urologa: Dostaje antybiotyk amotax 2xdziennie, do tego mam brać nospe i apap ale biorę tylko jak boli.
Tu dołożyli mi Adalat 3x dziennie, przeciwskurczowo. Resztę moich żelaznych leków zostawili czyli duphaston 3x2, Neoparin 1.0, acard, Dopegyt 3xdziennie, magnez 3x2 ,

Był lekarz kazał dużo pić, no i czekają na wyniki posiewow także zobaczymy. Brzuch mi się nie stawia tzn max 2 x na dzień A tak to kilka razy wcześniej na dzień też niby nie było najgorzej, ale jednak... więc ten Adalat póki co daje rade.
Tu niby w morfologii i moczu widza że ja mało pije;/ A ja non stop pije.. 2-2.5l dziennie.. więc już nie wiem.co mam robić [emoji849]

W sumie to ja już nie wiem na co oni mnie tu chcą leczyć i oni chyba też nie bo tu nerka A tu ta szyjka i jakoś tak się poplataly te sprawy. A pewnie przyjdzie profesor to swoją teorię powie [emoji14]
Całe szczęście ze jest postęp i już się tak brzuch nie stawia. Teraz doleczyc resztę i będzie dobrze :)
 
reklama
Jasne że ma sens, zanim sterydy zadzialaja też musi minąc trochę czasu :) a dziecko ma szansę przeżycia. Ile waży według usg? Dziękuję, jeszcze z tydzień [emoji16] Gabriela i Alicja
@BaskaW okej zapytam o skierowanie do kardiologa dzieki za cynk ;)
@Ika88 zrobilam maaaase badan no i wyszlo :/

@Zzzzzz No właśnie przy aps nie powinno się przenosić ciąży. Ale ja termin mam na 12 i wtedy mialam miec wywoływany poród. Strasznie mnie męczą te szpitale. Dzis im powiem na obchodzie ze jak nie wywolaja mi porodu w tej chwili to sobie cos zrobię XD.
@Oczekujaca123 nie dostalas żadnych lekow? Niestety magnez ma wplyw na nerki... Mnie tez bolala prawa i mialam maly piasek. Duzo wody pijaj jakies 2,5 litrów.
Z zalecen urologa: Dostaje antybiotyk amotax 2xdziennie, do tego mam brać nospe i apap ale biorę tylko jak boli.
Tu dołożyli mi Adalat 3x dziennie, przeciwskurczowo. Resztę moich żelaznych leków zostawili czyli duphaston 3x2, Neoparin 1.0, acard, Dopegyt 3xdziennie, magnez 3x2 ,

Był lekarz kazał dużo pić, no i czekają na wyniki posiewow także zobaczymy. Brzuch mi się nie stawia tzn max 2 x na dzień A tak to kilka razy wcześniej na dzień też niby nie było najgorzej, ale jednak... więc ten Adalat póki co daje rade.
Tu niby w morfologii i moczu widza że ja mało pije;/ A ja non stop pije.. 2-2.5l dziennie.. więc już nie wiem.co mam robić [emoji849] nic nie wiem... No i zobaczymy co powiedzą i kiedy wyjdę... I czy wyjdę... zmęczona jestem :(

W sumie to ja już nie wiem na co oni mnie tu chcą leczyć i oni chyba też nie bo tu nerka A tu ta szyjka i jakoś tak się poplataly te sprawy. A pewnie przyjdzie profesor to swoją teorię powie [emoji14] porażka...

@Ika88 mi ogólnie ta nerka doskwiera bardziej z rana. Więc myślę że to może ucisk dziecka, brak wstawiania ileś h nawet do wc, brak nawodnienia w nocy itp. Zobaczymy...


@ashisohi u mojej gin 1.03 było 590 i 623 to był 22t5d. A tu było znów ok 630 I 610 chyba także no... myślę że ok 600 może ważą A może i lepiej. Zależy jak kto zmierzy i na czym...
Śliczne imiona ;* u nas będzie Amelka I Staś
 
Jeszcze wam powiem dziewczyny ze dostałam wypis i dowiedziałam się że miałam ciążę jednokosmowkowa i jednoowodniowa czyli ten najgorszy typ ciąż mnogich która ma więcej powikłań a myślałam że są w dwóch workach bo lekarz który prowadził moja ciąze tak twierdził a potem tego nie idzie już zobaczyć i jestem w szoku cała ciążę wprowadzałam wszystkich lekarzy w błąd, przynajmniej wiem czemu urodziły się takie podobne [emoji1787]
 
@Oczekujaca123 to i tak dobrze, moje były mniejsze w tym tygodniu, dasz radę, trzymam kciuki [emoji182]
Jak urodziłam Franka w 23t0 to miał właśnie 590g więc myślę że maluchy też już mają dobrze ponad 600 po podobne wagi wg tyg im na usg wychodzą. Więc niech rosną ile się da gdyby miały wcześniej wyjść będą silniejsze.
 
Jeszcze wam powiem dziewczyny ze dostałam wypis i dowiedziałam się że miałam ciążę jednokosmowkowa i jednoowodniowa czyli ten najgorszy typ ciąż mnogich która ma więcej powikłań a myślałam że są w dwóch workach bo lekarz który prowadził moja ciąze tak twierdził a potem tego nie idzie już zobaczyć i jestem w szoku cała ciążę wprowadzałam wszystkich lekarzy w błąd, przynajmniej wiem czemu urodziły się takie podobne [emoji1787]
Haha ;p no cóż. A na prenatalnych byłaś? U mnie gin w 7t4d przy serduszkach stwierdziła dwukosmowkowe dwuowodniowe czyli najbardziej bezpieczne na prenatalnych 1szych lekarka inna to potwierdziła i nawet łóżyska jedno ma z przodu a drugie z tylu, więc nie ma ryzyka że się zrosna choć tyle szczęścia mam przy tych wszystkich problemach.
Przy ciąży 1k1o ryzyka są duże.. i szczerze mówiąc z tego co wiem ciążę rozwiązuje się właśnie 32-34 - A do szpitala kładą nawet 28tc już.... Max 30tc.. Zależy co i jak.wiec kurde średnio to odpowiedzialne i profesjonalne że strony lekarza. Dobrze, że dziewczynki silne i wywalczyła sterydy i dają radę. Ale załamka , że lekarz aż tak może ssie pomylic
 
reklama
Jak urodziłam Franka w 23t0 to miał właśnie 590g więc myślę że maluchy też już mają dobrze ponad 600 po podobne wagi wg tyg im na usg wychodzą. Więc niech rosną ile się da gdyby miały wcześniej wyjść będą silniejsze.
Każdy dzień dla maluszka jest na wagę złota, ja leżałam uparcie byle dotrwać do bezpiecznej wagi ale niestety infekcja i słabe przepływy zrobiły co zrobiły odziwo szyjka trzymała a skurcze były okropne od 15 tc, mam nadzieję że dacie radę jak najdłużej w trzypaku
 
Do góry