reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ale jestem ciamajda. Takie było zamieszanie rano w lab i ta krzywa, ze właśnie się zorientowałam, ze nie zbadałam crp :/ ale leukocyty mi urosły do 10,18 wiec mam jakaś infekcje w pani szanownej, bo zdrowa jestem jak kon...

Wiecie kochane jak się przelicza nmol na ng/ml ? Bo takie normy w diagnostyce ;/ czy aktualny wynik się mnoży x18?
 
reklama
Ale jestem ciamajda. Takie było zamieszanie rano w lab i ta krzywa, ze właśnie się zorientowałam, ze nie zbadałam crp :/ ale leukocyty mi urosły do 10,18 wiec mam jakaś infekcje w pani szanownej, bo zdrowa jestem jak kon...

Wiecie kochane jak się przelicza nmol na ng/ml ? Bo takie normy w diagnostyce ;/ czy aktualny wynik się mnoży x18?
Są kalkulatory na Internecie. Takie leukocyty wcale nie muszą świadczyć o infekcji ;* leukocyty mogą być podwyższone w ciąży. Ja raz mam 8 A raz prawie 10... to tak samo jak z CRP raz 3 A raz 5
 
@natalia91k a Miałaś jakieś objawy tego uwypuklajacego się pęcherza? Bo ja od paru dni mam wrażenie jak bym te ruchy poza brzuchem czula jeszcze w pochwie, z tydzień temu czułam je w odbycie za przeproszeniem teraz się „przeniosły”:oops: po tylu h leżenia jak wstanę to czuje jakby mnie brzuch ciągnął w dol ... jakbym wór kamieni miała w brzuchu 8-)

Konkretnych objawów żadnych nie miałam. Łapały mnie skurcze pod pępkiem jak za długo siedziałam, ale myślałam, że to już w połowie ciąży normalne.
Niskie ruchy czułam wcześniej i czuję też teraz, czasem mała ze 3 dni mnie pokopie bardzo nisko (bardzo się tym stresuje, wiem że to głupie, ale mam wtedy wrażenie że szew zaraz puści), a potem mała się przekręci i za kilka dni już w okolicach pępka mnie kopie.
Lekarz mówił, że żadne z tych objawów raczej nie świadczyło o skracaniu szyjki i wypuklaniu pęcherza. To się działo bezobjawowo.
Brzucha ciężkiego jak kamień przy tym wszystkim nie miałam.
 
No to my już po wizycie, żadnych posiewów ani sprawdzania pessara, wg doktorki nie trzeba tego tak często robić, więc dziś tylko gbs i usg. Jest na tyle dobrej myśli, że wg niej wizyta wcześniej niż za 2 tygodnie nie jest potrzebna. Kuba waży prawie 2500g, oczywiście twarz zakrył czym tylko się da i ze zdjęć mam tylko brzuch :p
 
No to my już po wizycie, żadnych posiewów ani sprawdzania pessara, wg doktorki nie trzeba tego tak często robić, więc dziś tylko gbs i usg. Jest na tyle dobrej myśli, że wg niej wizyta wcześniej niż za 2 tygodnie nie jest potrzebna. Kuba waży prawie 2500g, oczywiście twarz zakrył czym tylko się da i ze zdjęć mam tylko brzuch :p
Bardzo fajna waga maluszka! Cieszę się, ze wszystko dobrze
 
@Ika88 piekna waga :))

Dziewczyny czy jeśli glukoza po 2 h rośnie zamiast spadać to cukrzyca?
Na czczo mam - 80
Po 1 h - 111
Po 2 h - 132 ...
 
@Ika88 piekna waga :))

Dziewczyny czy jeśli glukoza po 2 h rośnie zamiast spadać to cukrzyca?
Na czczo mam - 80
Po 1 h - 111
Po 2 h - 132 ...
Ja po 2 godzinach tez mialam taki wynik 135 i moj lekarz powiedział ze wysoki ale jeszcze nie cukrzuca. Pamietaj ze lezymy i inaczej nasz organizm pracuje. Powinnas duzo pic.
 
reklama
Do góry