reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
czesc dziewyczyny jestem po stracie syneczka w 25t prawdopodobnie z powodu niewydolnosci szyjki nie moge sie pozbierac po tym wszystkim bylam teraz na kontroli u lekarza byla to pierwsza wizyta u niego poniewaz zmienilam go powiedzial ze w kolejnej ciazy koniecznie zakladamy szew kolo 16t powiedzcie mi czy szew zalozony profilkatycznie daje wieksze szanse??jak to bylo u was w ktorym tyg byl zalozony jak przebiegla ciaza i w ktorym tyg urodzilyscie? dajcie mi cien szansy ze moze byc dobrze tak bardzo sie boje
 
napisalam ze prawdopodobnie z powodu niewydolnosci poniwaz przez swojego bylego lekarza nigdy nie mialam zmierzonej szyjki i nie wiem czy sie skracala juz wczesniej czy nagle nigdy nie uslyszalam ile mierzy
 
czesc dziewyczyny jestem po stracie syneczka w 25t prawdopodobnie z powodu niewydolnosci szyjki nie moge sie pozbierac po tym wszystkim bylam teraz na kontroli u lekarza byla to pierwsza wizyta u niego poniewaz zmienilam go powiedzial ze w kolejnej ciazy koniecznie zakladamy szew kolo 16t powiedzcie mi czy szew zalozony profilkatycznie daje wieksze szanse??jak to bylo u was w ktorym tyg byl zalozony jak przebiegla ciaza i w ktorym tyg urodzilyscie? dajcie mi cien szansy ze moze byc dobrze tak bardzo sie boje

Ja straciłam synka w 23 tygodniu, przyczyną była niewydolność ciesniowo szyjkowa. Po kilku konsultacjach w następnej ciąży zalecono mi szew profilaktyczny założony najpóźniej do 13 tygodnia póki szyjka będzie długa i zamknięta bez cech niewydolności. I tym sposobem drugiego synka udało się odnosić do 38 tygodnia i ma obecnie trochę ponad 3 tygodnie :)
 
czesc dziewyczyny jestem po stracie syneczka w 25t prawdopodobnie z powodu niewydolnosci szyjki nie moge sie pozbierac po tym wszystkim bylam teraz na kontroli u lekarza byla to pierwsza wizyta u niego poniewaz zmienilam go powiedzial ze w kolejnej ciazy koniecznie zakladamy szew kolo 16t powiedzcie mi czy szew zalozony profilkatycznie daje wieksze szanse??jak to bylo u was w ktorym tyg byl zalozony jak przebiegla ciaza i w ktorym tyg urodzilyscie? dajcie mi cien szansy ze moze byc dobrze tak bardzo sie boje
Napisalam wiadosc priv
 
czesc dziewyczyny jestem po stracie syneczka w 25t prawdopodobnie z powodu niewydolnosci szyjki nie moge sie pozbierac po tym wszystkim bylam teraz na kontroli u lekarza byla to pierwsza wizyta u niego poniewaz zmienilam go powiedzial ze w kolejnej ciazy koniecznie zakladamy szew kolo 16t powiedzcie mi czy szew zalozony profilkatycznie daje wieksze szanse??jak to bylo u was w ktorym tyg byl zalozony jak przebiegla ciaza i w ktorym tyg urodzilyscie? dajcie mi cien szansy ze moze byc dobrze tak bardzo sie boje

Ja straciłam dziecko w 19tc i podobnie jak u Ciebie nie było pewne z jakiego powodu ale jeden lekarz postawił na szyjkę. W kolejnej ciąży wylądowałam już w 16tc w szpitalu z szyjką 1cm i ostatecznie w 17tc założono szew. Szyjka skróciła się z 3cm na 1cm w ciągu tygodnia więc po pierwsze niech Ci nikt nie wciśnie kitu że wizyta raz na miesiąc wystarczy bo może być różnie! Moim zdaniem założenie na wczesnym etapie jest dobrym pomysłem bo u mnie już szyjka była krótka, pęcherz płodowy się uwypuklał do środka szyjki i zawsze wtedy jest większe zagrożenie przebicia pęcherza podczas zakładania. Warto też zorientować się gdzie w Twoich okolicach rzeczywiście dobrze szwy zakładają.
Obecnie jestem w 33 tc.
 
Ja dziś zaczynam 39 tc i cisza a Pani doktor powiedziała, że to będzie cud jak donoszę. Oby nie trzeba było wywoływać... A takie pytanie organizacyjne. Zwolnienie L4 mam do dnia porodu czyli do 25 lipca, wizyt u lekarza już nie mam bo doktor kazała czekać na skurcze w domu.Jak nie urodzę do 25 lipca to mam się zgłosić na ktg do szpitala, a co ze zwolnieniem? Dostanę je w szpitalu czy u swojej lekarz prowadzącej. Dodam tylko że ona przyjmuje tylko we wtorki a na ktg będę w środę.
 
czesc dziewyczyny jestem po stracie syneczka w 25t prawdopodobnie z powodu niewydolnosci szyjki nie moge sie pozbierac po tym wszystkim bylam teraz na kontroli u lekarza byla to pierwsza wizyta u niego poniewaz zmienilam go powiedzial ze w kolejnej ciazy koniecznie zakladamy szew kolo 16t powiedzcie mi czy szew zalozony profilkatycznie daje wieksze szanse??jak to bylo u was w ktorym tyg byl zalozony jak przebiegla ciaza i w ktorym tyg urodzilyscie? dajcie mi cien szansy ze moze byc dobrze tak bardzo sie boje

Ściskam Cię mocno.
Ja również straciłam synka w 20 tyg ciąży z powodu niewydolności szyjki.. w obecnej ciąży (zresztą nieplanowanej) w 18 tygodniu miałam założony szew na szyjkę 19 mm od tego czasu szyjka trzyma poziom 25 mm, zaczynam obecnie 27 tydzień ciąży i szyjka ciągle 25mm.. gdyby nie szew obecną ciąże rownież bym dawno straciła.. mam w zanadrzu juz pessar dodatkowo zakupiony do szwu jednak narazie lekarz nie widzi potrzeby założenia go.. oczywiście strach jest bo ciagle mam w głowie synka ale juz 11 tygodni szew dobrze trzyma szyjkę i wierze mocno ze obecnie uda mi sie donosić córeczkę do przynajmniej 34 tygodnia [emoji4][emoji106]
 
reklama
Ja dziś zaczynam 39 tc i cisza a Pani doktor powiedziała, że to będzie cud jak donoszę. Oby nie trzeba było wywoływać... A takie pytanie organizacyjne. Zwolnienie L4 mam do dnia porodu czyli do 25 lipca, wizyt u lekarza już nie mam bo doktor kazała czekać na skurcze w domu.Jak nie urodzę do 25 lipca to mam się zgłosić na ktg do szpitala, a co ze zwolnieniem? Dostanę je w szpitalu czy u swojej lekarz prowadzącej. Dodam tylko że ona przyjmuje tylko we wtorki a na ktg będę w środę.
Z tego co wiem zależy od lekarza. Bo niektórzy wystawiają zwolnienie do terminu właśnie, a po terminie masz przejść na macierzyński.... dla mnie bez sensu,ale wiem że niestety tak robią.
 
Do góry