reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witaj ;)
Leżenie działa cuda, skoro dotrwałaś juz do tego etapu to masz juz wprawę w leżeniu i jeszcze trochę pociągniesz :D a jaką masz szyjkę?
A z tymi lekami to ciekawa sprawa... Mi początkowo ginekolog w mieście rodzinnym, jakies 2 miesiące temu kiedy przebywałam z wizytą u rodziców, zalecił na skurcze oprócz magnezu stałą dawkę nospy 3x1, a w razie jakiś akcji nospe forte. Szyjka trzymała się nieźle. Teraz, kiedy wróciłam juz do Krakowa, moja dok wybadała że szyjka jest miekka, skrócona i rozwarcie 1 cm i zakazała nospy, bo ta dodatkowo rozpulchnia i skraca szyjkę. To samo powiedzial ordynator patologii podczas mojego pobytu w szpitalu po sterydy na płucka. Nospe odstawiłam, wcinam magnez, ale dziwi mnie taka rozbieżność decyzji lekarzy... Czy może chodzi o to, że nospa jest ok dopóki nie skraca sie szyjka? Macie jakies doświadczenie?
Wlasnie tez sie dzisiaj zastanawiam nad nospa.Moj lekarz tez mi powiedzial zeby jej unikac i lepiej brac magnez.Tylko ze u mnie ten magnez to srednio dziala, mimo ze biore otez sporo. Mam jakies takie dziwne pobolewania, wiec dzisiaj stwierdzilam ze wezme nospe i jak reka odjal. Nic nie boli.W srode mam wizyte kontrolna, niestety u lekarki ktora zastepuje mojego lekarza.Zapytam sie jej co ona na to, chociaz nie ukrywam zdanie mojego lekarza prowadzacego jest dla mnie duzo wiecej warte.No nic, narazie bede brala magnez a nospe sporadycznie.Jak moj lekarz wroci to pogadam z nim na ten temat, moze wymysli cos innego niz nospa.
 
reklama
Moja szyjka na poczatku wrzesnia miala tylko 18 mm a po dluzszym lezeniu 26 mm i jak narazie sie nie zmienia, na szczescie. Ja chyba musze przystopowac z ta nospa bo jest juz mi po niej poprostu niedobrze :/ Dziewczyny czy Wam tez twardnieje mocno brzuch w pozycji siedzacej czy stojacej?
U mnie to jest standard że mam brzuch napięty jak tylko wstanę, a jak kawałek przejdę czy nawet chwilę posiedzę, to skurcz murowany :-( dodatkowo leżenie na plecach tez powoduje twardnienia.... Wiec domyślać sie można że lewy bok to juz mam na maxa wygnieciony :p fajnie że Ci się wydłużyła szyjka, to daje nam nadzieję :D a jeszcze co do nospy- po tym jak ją odstawiłam nie poczułam żadnej różnicy jesli chodzi o twardnienia, a wręcz przy aktualnym zaostrzeniu reżimu łóżkowego czuję poprawę.
 
Wlasnie tez sie dzisiaj zastanawiam nad nospa.Moj lekarz tez mi powiedzial zeby jej unikac i lepiej brac magnez.Tylko ze u mnie ten magnez to srednio dziala, mimo ze biore otez sporo. Mam jakies takie dziwne pobolewania, wiec dzisiaj stwierdzilam ze wezme nospe i jak reka odjal. Nic nie boli.W srode mam wizyte kontrolna, niestety u lekarki ktora zastepuje mojego lekarza.Zapytam sie jej co ona na to, chociaz nie ukrywam zdanie mojego lekarza prowadzacego jest dla mnie duzo wiecej warte.No nic, narazie bede brala magnez a nospe sporadycznie.Jak moj lekarz wroci to pogadam z nim na ten temat, moze wymysli cos innego niz nospa.
Ale jest też tak, słyszałam to od paru dziewczyn, że nospa nie u każdej działa jednakowo. Jednej pomoże jak ręką odjął, a inna nie poczuje różnicy.... U mnie to trochę działało na psychikę, po prostu czułam sie bezpieczniej, że pilnując tych dziennych dawek dodatkowo dbam o dobro dzidziusia.
 
A czy ma ktoras z Was pessar? Ja mam mega upławy przez ten krazek az czasem sie boje ze to wody :/ a jakie sa dlugosci Waszych szyjek? Prosze o odpowiedzi bo jestem nowa i chce poznac Was lepiej :) a i w ktorych tygodniach jestescie?
 
A czy ma ktoras z Was pessar? Ja mam mega upławy przez ten krazek az czasem sie boje ze to wody :/ a jakie sa dlugosci Waszych szyjek? Prosze o odpowiedzi bo jestem nowa i chce poznac Was lepiej :) a i w ktorych tygodniach jestescie?
bierzesz coś profikaktycznie dopochwowo na stany zapalne? Ja 28t4d szyjka 25mm 4 dni temu.
 
A czy ma ktoras z Was pessar? Ja mam mega upławy przez ten krazek az czasem sie boje ze to wody :/ a jakie sa dlugosci Waszych szyjek? Prosze o odpowiedzi bo jestem nowa i chce poznac Was lepiej :) a i w ktorych tygodniach jestescie?
Ja aktualnie 15+5, od 14 szew i lezenie.Co do uplawow to u mnie odkad mam szew wydzieliny jest wiecej i to wlasnie takiej wodnistej, podobno moze tak byc ze wzgledu na cialo obce. Z drugiej strony wieksza ilosc wydzieliny moze sie wiazac z jakas infekcja, i badz tu madry.W srode bede u lekarza to zapytam jak to jest, i czy u mnie to efekt szwa czy czegos innego....normalnie oszalec mozna.Co do mojej szyjki to przed zabiegiem miala 3,5cm, natomiast moj lekarz ktory mnie prowadzi i zakladal mi szew powiedzial ze dokladnie ogladnal szyjke i od gory zaczyna byc miekawa . No nic nie ma sie co zamartwiac na zapas, zobaczymy co bedzie na badaniu w srode.
 
Tak biore globulki clortimazolum i lactovaginal. Infekcji nie mam na pewno bo ja wyleczylam przed zalozeniem pessaru. Lekarz mnie ostrzegl ze wydzieliny bedzie wiecej a poza tym po tych lekach dopochwowych tez leci wiecej. Ja mialam wizyte w srode a teraz mam w piatek 27.10. Czasem wydaje mi sie ze za duzo mamy na tych naszych glowach :(
 
A czy ma ktoras z Was pessar? Ja mam mega upławy przez ten krazek az czasem sie boje ze to wody :/ a jakie sa dlugosci Waszych szyjek? Prosze o odpowiedzi bo jestem nowa i chce poznac Was lepiej :) a i w ktorych tygodniach jestescie?
Mam pessara od 22 września i szczerze to raz tak mi pociekło, że na izbę pojechałam. Zrobili 2 testy na wody płodowe i oba były ujemne. Już się przyzwyczaiłam- raz jest sam śluz a czasem woda.
 
Moja szyjka na poczatku wrzesnia miala tylko 18 mm a po dluzszym lezeniu 26 mm i jak narazie sie nie zmienia, na szczescie. Ja chyba musze przystopowac z ta nospa bo jest juz mi po niej poprostu niedobrze :/ Dziewczyny czy Wam tez twardnieje mocno brzuch w pozycji siedzacej czy stojacej?
Mi twardnueje non stop. Do tego skurcze i ból okresowy. Tydzień temu moja szyjka 25mm. Ciekawe jak wygląda teraz...
 
reklama
A czy ma ktoras z Was pessar? Ja mam mega upławy przez ten krazek az czasem sie boje ze to wody :/ a jakie sa dlugosci Waszych szyjek? Prosze o odpowiedzi bo jestem nowa i chce poznac Was lepiej :) a i w ktorych tygodniach jestescie?
Ja mam zalozony szew ,od razu dostałam tez globulki na infekcje,ktore zakładam na noc co drugi dzień.Lekarz uprzedzil mnie,ze to prewencyjnie ponieważ bardzo latwo o infekcje.Natomiast moja bratowa miała pessar i bardzo narzekala na upławy.Przez to nabawila się bakterii,ktora dziecko zarazilo się podczas porodu,wiec lepiej zapytać o to lekarza.Moja szyjka 2,5 cm.
 
Do góry