reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wgl dziewczyny czytalam na internecie bo obilo mi sie o uszy o wiesiołku ( oeparol) . Ponoc nie rozkreca porodu itp ale jak juz porod sie zacznie to idzie duzo sprawniej ( rozmiekcza szyjke zapewne). Czytalam ze dziewczyny łykały od 38.0 po 6 tabletek na dobe w dawce 3x2 albo wsadzały dopochwowo część ponoc tak polozne zalecaja .
Slyszalyscie o tym ? Jutro ide do lekarza i chce sie go spytac. Jak do 38.0 sie nie zacznie to zaczelabym go brac. Ale sama na wlasna reke nie chce.
Stosowalycie moze albo znacie kogos u kogo to sie sprawdzilo ?
Ja stosowalam wiesiolka przed porodem. Chyba jak skonczylam 38 tydzien to go bralam doustnie przez tydzien. Noe wiem czy to cos pomoglo, ale jak zaczal sie porod to szybko mi sie zrobilo pelne rozwarcie, gorzej bylo tylko przy parciu, ale to chyba dlatego, ze moja malutka okazala sie nie byc taka malutka ;)
 
reklama
Agula moja Agatka tez mi czesto sie tak prezy i nie chce zasnac po karmieniach. Pare razy zrobila tez zielona kupke i polozna mi powiedziala, ze to zalezy od tego co sie zje. Na bole brzuszka zalecila nam dzisiaj jakis probiotyk np. Dicoflor i na wzdecia esputikon w kroplach. Zaczne dzisiaj stosowac to zobaczymy czy to malej pomoze...
 
Ja stosowalam wiesiolka przed porodem. Chyba jak skonczylam 38 tydzien to go bralam doustnie przez tydzien. Noe wiem czy to cos pomoglo, ale jak zaczal sie porod to szybko mi sie zrobilo pelne rozwarcie, gorzej bylo tylko przy parciu, ale to chyba dlatego, ze moja malutka okazala sie nie byc taka malutka ;)
Ja nie stosowałam. Mi rozwarcie z 2 cm w ciągu godziny zrobiło się na 10 po tym jak dostałam w pupę trzy czopki[emoji3] warto na porodówce podpytać położnej.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agula,
Mój syn miał identyczne objawy jak ma twój. Prawie nie spał, a jak spał to bardzo niespokojnie. Wysypek nie miał,skore miał bardzo ładna. Dopiero jak mial kilka lat to czasem zaczely się pojawiać suche plamy na policzkach i w zgięciach rak. Jako niemowlę mial ładna skore i tez lekarze nam mówili, ze to nie skaza. Dopiero jak trafiliśmy do naszej pediatry ( do dziś go leczy) to ona powiedziała, ze to wyglada na skaze. I miała racje.
Potem alergolog potwierdził.
Mój młody miał zielone, takie strzelające kupy i straszne bąki. Nie pomagały żadne probiotyki, żaden debridat, krople na kolki, espumisan i inne cuda. Męczył się strasznie, a my razem z nim. Spróbuj ten bebilon pepti, może pomoze...
 
Miałam dostawę kawy i normalnego jedzenia. Zjadłam ulubiona pomidorówkę, teraz kawa i brownie na poprawę humoru:) A brzuch mam tak wielki, ze nadaje sie zamiast stolika na posiłki :)
IMG_0704.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0704.JPG
    IMG_0704.JPG
    924,4 KB · Wyświetleń: 699
Trochę radości dla Ciebie. Korzystaj jak przynoszą.

Aga Ty jesteś już prawie na finiszu, a ja mam jeszcze dużo czasu przed sobą a brzuch mam duży jak w 8 miesiącu, a przytyłam narazie 5 kg

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jouliettka,
Najwiecej się tyje na koniec, a ja już 14 kg przytyłam. Zaczęłam jesc słodyczy więcej w tym szpitalu wiec boje się, ze jeszcze sporo kg złapie. A brzuch mam bardzo duży, tak do przodu wystaje. Wszyscy mi mówią, ze jest duży...
A ty jak 5 kg przytyłaś to chyba tak akurat na ten tydzień ciazy. Ja chyba na twoim etapie już więcej miałam do przodu.
A w pierwszej ciazy dużo przytyłaś? Bo ja to byłam wręcz monstrualnie gigantyczna :szok:
 
Teraz nie przytyłam tak dużo, ale z córcia na tym etapie miałam 10 kg do przodu a brzuchol był mniejszy[emoji4] łącznie miałam 18 kg na plusie ale wyglądałam jakbym złapała więcej.
Moja mama ostatnio się śmiała, że ona taki brzuszek jak ja mam teraz to miała do porodu


Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To dużo zlapalas. Dogadzaj sobie skoro możesz. Przy leżeniu jednak łatwiej złapać wagę. Chociaż to też predyspozycje mają znaczenie. Po ciąży szybko zrzucisz więc się nie zadręczają[emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry