reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was brała nitrendypinę na twardy brzuch? Dostałam ją, bo byłam właśnie 2 tygodnie w szpitalu z powodu porodu zagrażającego (otwarta, miękka szyjka z krwawieniami). Brałam ten lek przez tydzień i nie ukrywam, że mam pewne obawy. Choć wydaje mi się, że lekarze wiedzą, co robią to obawa i tak pozostaje.
 
Dziewczynki nie wiem jak wy alemi po głowie cały czas chodzi Kathleen... Ciekawe czy sie nie rozpakowała na święta... Ja dzisiaj troche połaziłam po domu, bo pranie trzeba było nastawić, mamie przy ciastach troche pomoc, ale powiem wam że wstałam na 15 min to pół godziny musiałam się położyć. Siedzieć to już wcale nie mogę bo żebro boli mnie okropnie... Fajnie jest miec wieksze dziecko bo zawsze ma ten zapas tłyszczyku ale wieksze znaczy silniejsze i już czuje takie obolałe jedno żeberko że praktycznie nawet skórę na nim mam drętwą.
Justyna gratuluje zdolnego męża. Mój tylko pomagał mojej mamie przy sałatce ale to już zawsze coś. Ja jeszcze musze ugotować schabik na swieta ale zrobie tylko zalewe a reszta sie sama bedzie robic;-)
Kurcze aż mi głupio że wszyscy wokół coś robią a ja z boku tylko jak jakiś obserwator... Dzisiaj zresztą mam kiepski dzień przez te obolałe żebra. Może jutro bedzie lepiej...
I przy okazji witam nowe dziewczyny;-) coraz nas wiecej;-)
@Justyna33.84 ty masz podobny wiek ciąży i wage maluszka. Jak chwile pochodzisz np przy okazji wizyt do lekarza to czujesz kręgosłup? Bo ja ostatnio zaczęłam czuć i nie wiem czy to od tego ze dziecko juz spore... Dziewczyny w ogole to boli was krzyz jak jestescie na nogach?
Nina na szczescie odpukac od kilku m-cy nie mam bolu kregoslupa.
Zebra bolaly mnie juz przed 20tyg. Teraz bola mnie te najwyzsze pod biustem. Czasem tez czuje zdretwienie. Boli ciagle, a najbardziej przy siedzeniu. Bola mnie zebra bo mam trzaskajace i kolano po kontuzji.
Brzuch mi raczej nie twardnieje. Dzis troche, ale wydaje mi sie ze synus sie tak ulozyl.
Mi tez jesy glupio, ze nic nie robie, dlatego 3 ciasta robimy. Przy 2im ciescie troche pomoglam mezowi bo to biszkopt z budyniem i owocami w galaretce. Wyszedl obledny. Nawet nie wiedzialam ze tak potrafi upiec.
Witam nowe kolezanki. Ja tez uwazam ze lezenie duzo pomoga i kazda z nas jest inna.
 
Hej kochane...ja dzisiaj poprasowałam ostatnią pralkę rano z ubrankami i pościelą dla malutkiej i później leżałam pół dnia bo brzuszek mnie bolał i plecy bardzo. Mam misję żeby już łóżeczko przygotować i komodę z pierwszymi ubrankami zanim pójdę do szpitala.
Witam nowe dziewczyny!!! Fajnie tutaj widać jak mamusie są coraz dalej w ciąży i co chwilę pojawiają się następne. Ja tylko żałuję że dosyć późno tutaj trafiłam bo może byłoby lżej troszkę. Rozumiem Wasze lęki bo bardzo bałam się ze mogę stracić dziecko w tym 22 tc. Nie wiedziałam co może boleć co nie, jakie skurcze są niebezpieczne i ile mam się oszczędzać czy leżeć cały czas czy trochę chodzić. Dla mnie ważne było stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego I cieszę się, że mu zaufałam. Kiedy założyli mi szew w 22tc. ( szyjka rozwarta wewnętrznie długa na 19 mm miekka) to miałam się tylko tylko oszczędzać więc trochę chodziłam i prowadziłam auto. Wszystko na spokojnie. Ale kiedy jeszcze szyjka się skróciła to już odpoczywałam dużo więcej i tez myślałam że nie wytrzymam. Był czas ze czułam się jak.więzień we własnym domu i we własnym ciele. I ciągle ten strach o malutką. Ale wstawalam normalnie do toalety pod prysznic robiłam sobie jedzenie wstawalam żeby trochę się zająć synkiem. I jakoś zleciało. A od 30 tc to już na prawdę nie wiem kiedy czas biegnie szybciutko. Teraz jestem w 35.2 za niecałe 2 tyg.ściągną mi szew. Moja szyjka ma już niecały cm i jest rozwarta na półtora i nie żałuję ani jednej godziny czy minuty leżenia. Także trzymam za Was kciuki i wierzę że będzie dobrze.
 
Mileoś
Ja nie brałam tego leku, pomógł chociaż?
To w kroplowce było?
Ja tez mam twardnienia ale jeszcze poki co lekarz każe brać tylko magnez, nospe i luteinę.
W pierwszej ciazy brałam na to fenoterol ale teraz go nie ma.
 
Mileoś
Ja nie brałam tego leku, pomógł chociaż?
To w kroplowce było?
Ja tez mam twardnienia ale jeszcze poki co lekarz każe brać tylko magnez, nospe i luteinę.
W pierwszej ciazy brałam na to fenoterol ale teraz go nie ma.

To doustnie było. Jeszcze nie widzę jakiejś wielkiej poprawy. Magnez brałam w kroplówce przez dwa dni, potem nitrendypinę.
 
Mileos z tego co przeczytałam to ten lek jest na ciśnienie, układ krążenia

Ogolnie z tego leku. W 1wszej fenoterol a teraz magnez a przy skurczach nospa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak, to jest na nadciśnienie, ale przy okazji to działa jako bloker kanału wapniowego i ma wyciszyć skurcze. Ja mam bardzo niskie ciśnienie i źle się czułam po tym leku, ale ma ponoć działać długofalowo i liczę, że do końca ciąży uspokoi mi macicę.
 
Do góry