reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

reklama
Hej dziewczyny trafiłam do szpitala przedwczoraj z silnym krwawieniem myślałam że poroniłam z tego całego stresu a okazało się że miałam krwiaka i odrobinę odeszła kosmówka teraz muszę dużo leżeć i mam baardzoo dużo progesteronu przepisane ,dzidzia nieruszona wszystko z nią ok :) mój ginekolog powiedział że w tej sytuacji poczekamy dwa tygodnie i zobaczymy co z aminopuncja ale jego zdaniem dziecko powinno być zdrowe i zastanawiam się czy nie poczekać już do tego połówkowego i echa serca ,wiem że zdarzają się takie wady których nie widać na początku ale rozmawiałam z nim o tym i powiedział że jego zdaniem wszystko jest dobrze i zobaczymy za dwa tygodnie jak dzidzia wygląda to już będzie 16 tydzień
 
Hej dziewczyny trafiłam do szpitala przedwczoraj z silnym krwawieniem myślałam że poroniłam z tego całego stresu a okazało się że miałam krwiaka i odrobinę odeszła kosmówka teraz muszę dużo leżeć i mam baardzoo dużo progesteronu przepisane ,dzidzia nieruszona wszystko z nią ok :) mój ginekolog powiedział że w tej sytuacji poczekamy dwa tygodnie i zobaczymy co z aminopuncja ale jego zdaniem dziecko powinno być zdrowe i zastanawiam się czy nie poczekać już do tego połówkowego i echa serca ,wiem że zdarzają się takie wady których nie widać na początku ale rozmawiałam z nim o tym i powiedział że jego zdaniem wszystko jest dobrze i zobaczymy za dwa tygodnie jak dzidzia wygląda to już będzie 16 tydzień
W tym przypadku nie robiłabym już amnio, jak dla.mnke za duże ryzyko. Teraz leż i dbaj o maluszka 🥰
 
Hej dziewczyny trafiłam do szpitala przedwczoraj z silnym krwawieniem myślałam że poroniłam z tego całego stresu a okazało się że miałam krwiaka i odrobinę odeszła kosmówka teraz muszę dużo leżeć i mam baardzoo dużo progesteronu przepisane ,dzidzia nieruszona wszystko z nią ok :) mój ginekolog powiedział że w tej sytuacji poczekamy dwa tygodnie i zobaczymy co z aminopuncja ale jego zdaniem dziecko powinno być zdrowe i zastanawiam się czy nie poczekać już do tego połówkowego i echa serca ,wiem że zdarzają się takie wady których nie widać na początku ale rozmawiałam z nim o tym i powiedział że jego zdaniem wszystko jest dobrze i zobaczymy za dwa tygodnie jak dzidzia wygląda to już będzie 16 tydzień
Jak się czujesz autorko ? 😘
 
Jak się czujesz autorko ? 😘
Hej dziękuję ,całkiem dobrze ,gnije sobie w łóżeczku ,mam sporo pomocy więc mogę spokojnie odpoczywać tylko trochę męczą mnie myśli co będzie dalej czy aby wszystko skończy się dobrze. Nie będę mogła zrobić aminopuncji prawdopodobnie i jednak do rozwiązania będę miała trochę stresu chociaż może powinnam wyluzować i skupić się na tym że jak narazie wyniki przyszły dobre ,dzidzia przeżyła opróżnienie krwiaka i jest coraz lepiej. Nie krwawie ani nie plamie już praktycznie od drugiego dnia od tej sytuacji. Mam nadzieję że za dwa tygodnie okaże się że z kosmówka już wszystko ok (odkleiła się przez tego krwiaka odrobinę ) i że na usg wszystko będzie ładnie :)
 
Szanse są ale przy takich wynikach powinnaś zrobić amnio a nie sanco
Miałam podobne wyniki jak autorka i po dobrym wyniku Sanco i kolejnych usg, gdzie wg lekarzy (różnych) "dziecko zdrowe" genetyk w szpitalu odradził amniopunkcje. Mamy się jeszcze zastanowić po wyniku echo serca (będzie w 16tc), ale tylko jeden z ginekologow wskazywał na zasadność amnio. Ja jeszcze się waham, bo oczywiście jestem zielona w temacie, jednak mam za sobą liczne poronienia i poród w 30 tc, więc bardzo nie chce czymkolwiek ryzykować.
U mnie też pappa była ok, ale beta wysoka i wg endokrynolog było to spowodowane moja nadczynnościa tarczycy.
 
Bardzo chciałabym żeby jednak dziecko było zdrowe ,aminopunkcja jest moim zdaniem robiona późno i podobno czeka się b.dlugo na wyniki :(

Niestety wad jest mnóstwo, mogą być jakieś mikrodelecje, których nie wykryją nawet badania inwazyjne. Tu już więcej powie Ci genetyk. Z tego co pamiętam to tych mikrodelecji są setki tysiące :) U mnie wolna bhcg była ekstremalnie wysoka i faktycznie dziecko ma ubytek genetyczny dziedziczony, ale raczej nie wpływa on na jakość życia, a wyniki biochemii były fatalne 🙂 Miałam amniopunkcję i ona również tego nie wykryła, ale wykluczyła najcięższe wady i to było najważniejsze.
Pamiętasz jakie miałaś wyniki i z bety i ogólnie jak wyszedł test pappa?
 
reklama
Do góry