reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bielsko-Biała

Witajcie obecne i przyszłe mamusie,
Sporo naczytałam się o klinice Eskulap w Bielsku Białej i były to różne opinie, ale w 90% dobre. Będąc pod wpływem tych wszystkich wypowiedzi chwycilam za telefon i zadzwoniłam aby coś więcej się dowiedzieć. Pani która odebrała niemal mnie wyśmiała, że dzwonię już dzisiaj a termin mam na lipiec. Nie pomogły moje tłumaczenia, że chciałabym dostać namiary do jakiegos lekarza, który tam przyjmuje itd. generalnie skończyło się informacją "proszę zadzwonić miesiąc przed porodem. Dowidzenia". Czy do tego czasu mam nie chodzić do lekarza??? Oczywiście jest to pytanie retoryczne, bo odpowiedź dla wszytkich jest jednoznaczna.

Dlatego moje drogie Panie proszę Was o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na dwa pytania :
Czy w Eskulapie odbierane są tylko porody?
Jak można dostać się do jakiegoś lekarza w Eskulapie, który mógłby prowadzić ciążę? Jak dysponujecie jakimiś namiarami to prosze o emaila
detin@interia.eu
 
reklama
Witam. W sierpniu miałam przyjemność rodzić w Eskulapie. Podczas porodu obecna była pani dr. Kawulok. Obsługa bardzo fachowa i rewelacyjna. Mam porównanie pomiędzy poprzednim porodem, który był ciężki i bardzo długi. Jeśli ktoś zamierza rodzić gorąco polecam. Pani doktor była tak elastyczna, że łamała zasady żeby tylko pomóc mi w bólu i podczas porodu. W życiu nie myślałam, iż w dobie dzisiejszej służby zdrowia uda mi się znaleźć tak rewelacyjną klinikę. Razem z mężem, który był podczas porodu każdemu gorąco polecamy wybranie właśnie Eskulapu. Mam 36 lat i przejścia bardzo trudnego i bolesnego porodu przy pierwszym dziecku. Drugi natomiast wspominam bardzo mile i to dzięki pani doktor. Pozdrawiam i zachęcam
 
Dziewczyny,
rowniez z czystym sumieniem moge polecic "Esculapa". Rodzilam tam w sierpniu 2006 i zarowno sam porod, jak i opieke poporodowa i ogolnie caly pobyt wspominam naprawde cudownie! :tak: Przemily, fachowy personel, czysciutkie, piekne sale z lazienkami :tak: Podobnie jak violettacichon rodzilam przy dr Kawulok - lekarz aniol :tak:
Nie bylam pacjentka Pani dr - umowilam sie na wizyte do Niej i do anestezjologa (wlasciciela kliniki) na miesiac przed wyznaczonym terminem.
Porod mialam w znieczuleniu ZZO (u nich standard, chyba, ze ktos nie chce :baffled:) - polecam, praktycznie zero bolu - skurcze odczuwalam jako twardnienie brzucha :-)
Gdybym miala drugi raz rodzic to tylko tam :tak:
W razie pytan sluze pomoca.
Pozdrawiam.
 
Witam!
Wizyta na miesiąc przed jest calkowicie wystarczająca. Ja mialam wizyte w czwartek a rodzilam we wtorek na dwa tygodnie przed terminem. Koszt cesarskiego cięcia wliczony jest w cene wizyty kwalifikującej do porodu. Ja zaplaciłam calosc około 400 zł. To były jedyne koszty. Dla porownania podczas pierwszej ciaży 4 lata temu za kazda wizyte płacilam 110 zł plus koszt dojazdu 60 km w jedna stronę. Pod koniecciąży wizyty co dwa tygodnie i totalna plajta podczas porodu w Bytomiu porod 13,5 godziny po odejsciu wod, żadnych srodkow. Łóżko do rodzenia tak wielkie ze wchodzilam prawie po drabinie, zimno byl luty kazali lezec prawie rozebranej. Po porodzie twarz moja i oczy cal w wybroczynach i krwiakach. Since na nogach prawie do kolan, niewspominajac o trzykrotnym recznym robieniu rozwarcia bo szyjka sie nie chciala otworzyć, nie wspominajac o ciaglym cewnikowaniu. To byl typowy polski szpital naturalnie i zdrowo. Dobrze ze na tydzien przed drugim porodem poszperalam konkretnie w necie i znalazlam cud eskulap. Juz pisalam wczesniej o opiece, ktora mnie i meza bardzo zaskoczyla. ,,Lekarz odbierajacy porod''- w Polsce takie rzeczy nie mają miejsca tylko położna chyba ze porod posladkowy albo a komplikacjami. Do dzisiaj w bytomiu nie zapomne slow kiedy zwijalam sie z bolu a jeden lekarz przechodzacy zarzucal mi ze wyleguje sie jak na wczasach. To sie w glowie nie miesci jak najcudowniejszy akt porodu tak malej istotki potrafia celowo spartolić, że tak to ujmę. Pozdrawiam i żadnych innych szpitali tylko tam. Nawet pierwsza kapiel odbyla sie przy pomocy poloznej ktora czekala pod kabina az sie wykapie żeby w razie czego byc przy mnie
 
Witam!
Rozwazam mozliwość porodu w Eskulapie Bielsku-Białej.
Słyszałam wiele bardzo dobrych opinii ale słyszałam także, ze bardzo się spieszą z decyzja o cesarskim cięciu.
Stad moje pytanie: czy któraś z mam, które tam rodziły (nie chodzi oczywiście o cesarki planowane tylko poród naturalny) uwaza, że cesarskie ciecie wykonano za wczesnie???? Dlaczego?
 
Witam! Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły siłami natury w eskulapie: jak długo trwał poród? czy po podaniu znieczulenia anestezjolog był cały czas obecny?
A jesli poród sn skończył sie jednak cesarką to po ilu godz. zapadła taka decyzja i dlaczego? Pozdrawiam wszystkie mamusie!!!
 
M.C.
Ja rodzilam silami natury. W klinice bylam kolo 13:00, ok. 14:00 podali mi oksytocyne, bo nie chcialam czekac az samo sie zacznie (mialam rozwarcie na ok. 2.5 cm i skurcze bezbolesne, ale regularne co 5-7 minut). Znieczulenie dr Witowski podal mi przy 4 cm rozwarcia (przed 16:00), a Sara urodzila sie o 18:20.
Anestezjolog przez caly porod byl obecny na sali, ale po podaniu ZZO mi nie towarzyszyl ;-) bo czekalam na parte w swoim pokoju :-)

Ja mialam umowione, ze jezeli przez 1-2h nie bedzie zadnego postepu porodu to maja ciac.

W razie pytan sluze pomoca.

A na kiedy masz termin?
 
SANDRA1982!
Bardzo dziekuję za informacje!!! Daje mi to pewien obraz tego, czego moge sie spodziewać! Eskulap ma bardzo dobrą opinię wsród mam ale większość z wypowiadajacych sie na forach dziewczyn rodziło przez cc.
Troche sie obawiam czy przypadkiem nie spiesza sie tam za bardzo z tymi cesarkami?
Ja mam termin dopiero na wrzesień :-) ale zawsze martwie się na zapas;-)...

Jesli jeszcze jakaś mama mogłaby podzielic sie swoimi doświadczeniami z porodu sn bedę bardzo wdzięczna.
 
M.C.,
mnie sie wydaje, ze nigdzie Cie nie zmusza do cc jak sie uprzesz na porod silami natury :-)
Moja jedna kolezanka (dzieki ktorej zreszta rodzilam w Esculapie) chciala za wszelka cene urodzic silami natury i zajelo jej to 10 godzin, po czym zrobili jej w Esculapie cc, bo rozwarcie zatrzymalo sie na 8 cm i nie szlo dalej.
Ja osobiscie cieszylam sie z faktu, ze w kazdej chwili moge poproscic o cc :tak:

Pozdrawiam, bedzie dobrze!
 
reklama
CC na życzenie Eskulap (ewka715@gazeta.pl)

Dziewczyny, bardzo proszę o informacje odnośnie CC na życzenie w Eskulapie.
Na ich stronie www pisze, że jest taka możliwość dla kobiet bez tolerancji bólu.

No właśnie.... ale prześledziłam różne posty nie tylko z tego forum i już nic z tego nie rozumiem, bo nie wynika z nich wcale tak jasno, że wystarczy przyjść, powiedzieć "chcę CC" i tyle. Rozumiem, że decyzja zapada podczas wizyty konsultacyjnej - tym samym, czy mogę być pewna, że umówię się na nią i na moje życzenie wyznaczą mi termin CC, czy wręcz przeciwnie, wcale to nie jest takie oczywiste i jakieś wskazania jednak muszą być???

Mnie bardzo na CC zależy, związane to jest z doświadczeniami pierwszego porodu sn. Nie mam jednak wskazań medycznych do CC. Bardzo Was proszę, doradźcie mi, jak to zorganizować w Eskulapie. Bo tylko ta klinika wchodzi w gre, na inne mnie nie stać, tylko tutaj cena jest do przyjęcia.

Przede wszystkim doradźcie mi, do jakiego lekarza umówić się na konsultację przedporodową, żeby nie robił problemów z kwalifikacją do CC? Jak to było w waszym przypadku, liczę na to, że czytają to mamy, które taką cesarkę przeszły w Eskulapie na własne życzenie.

Napiszcie też bardzo proszę, jak wyglądają wasze blizny po CC. Są mam nadzieję nisko, ale jak duże? Czy ładnie się goją i zanikają? Nigdy takiej blizny nie widziałam, a chciałabym wiedzieć, czego się spodziewać. A może wiecie jaką metodą te cesarki są wykonywane? Misgav-Ladach?

Na wszelki wypadek podaję swojego prywatnego maila ewka715@gazeta.pl
Dziękuję!!!
 
Do góry