reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Hairqueen

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
30
Hej dziewczynki 💕.
Na teście dwie kreseczki w niedziele a
wykonalam dzisjaj badanie beta HCG i wyszło 52.60 jak to interpretować ?
W czwartek idę powtórzyć rano
 
reklama
Rozwiązanie
N
U mnie pierwsze USG w ciąży przypada na 11-14 TC jeśli się chodzi państwowo a kartę ciąży dostaje się ok 9tc bez żadnych badań, tylko na podstawie "nie mam miesiączki, test pozytywny". W wielu krajach tak jest.
Co do bety to też nigdy nie robiłam i spokojnie czekałam na wizyty
ok, tylko zastanawiam się po co robi się tą drugą betę, w jakich okolicznościach się ją zleca. Znaczy to powtórzenie bety po 48h. Np. dlatego że cykl był stymulowany farmakologicznie i większe prawdopodobieństwo utraty ciąży lub wcześniejsze poronienia lub nieprawidłowe wyniki progesteronu?
Nie wybieram się na drugą, bo tak jak piszesz Młoda1994 to i tak nie ma znaczenia., a po co się stresować.
Do lekarza idę dopiero 22.08. Teraz to i tak nie ma sensu, bo chyba za wcześnie.
W żadnej ciąży nie robiłam bety. Ciąże lekarze potwierdzają albo badaniem betaHCG albo USG - na podstawie testu z apteki nikt nie założy Ci karty ciąży i nie potwierdzi Ci ciąży. A badanie betaHCG powtarza i robi się z różnych powodów - aby potwierdzić wczesna ciąże, gdy nie widać nic na usg, gdy kobiety są po poronieniach i chcą dla spokoju głowy sobie sprawdzić czy beta przyrasta, gdy nie ma okresu, aby potwierdzić lub wykluczyć ciąże, gdy zarodek na usg się źle rozwija, i lekarze czekają, aż się może rozkręci, gdy ciąża jest młodsza z usg niż z miesiączki i sprawdzają lekarze przyrost bety itp. Itp.
 
reklama
W żadnej ciąży nie robiłam bety. Ciąże lekarze potwierdzają albo badaniem betaHCG albo USG - na podstawie testu z apteki nikt nie założy Ci karty ciąży i nie potwierdzi Ci ciąży.

To jest raczej jasne że nikt ciąży z testu z apteki nie potwierdzi.
Co do wyjaśnienia czemu powtarza się bete to dziękuje. Tak myślałam właśnie. Czyli z reguły się nie powtarza :)
 
ok, tylko zastanawiam się po co robi się tą drugą betę, w jakich okolicznościach się ją zleca. Znaczy to powtórzenie bety po 48h. Np. dlatego że cykl był stymulowany farmakologicznie i większe prawdopodobieństwo utraty ciąży lub wcześniejsze poronienia lub nieprawidłowe wyniki progesteronu?
Nie wybieram się na drugą, bo tak jak piszesz Młoda1994 to i tak nie ma znaczenia., a po co się stresować.
Do lekarza idę dopiero 22.08. Teraz to i tak nie ma sensu, bo chyba za wcześnie.
Betę przeważnie same od siebie dziewczyny powtarzają bo przyrost prawidłowy to niby znaczy że ciąża jest prawidłowa ale to jest nie prawda. Może być super przyrost a można poronić a można mieć przyrost 20% a ciąża się utrzyma. W ciąży jest nie wskazany stres więc jak najbardziej trzeba go omijać.

Lekarze również zalecają powtórzyć ale to nie dla widzi misia tylko jak mają wątpliwości lub coś widzą że coś się dzieje.
 
Bardzo wam dziękuje. Tak też myślałam, ale różne "ciocia dobra rada" które są wokół mnie nagadały mi żeby zrobiła drugą bete bo tak trzeba. Troszkę się zestresowałam i zaczęłam czytać na ten temat i właściwie nie znalazłam odpowiedzi czemu trzeba zrobić drugi raz bete. Bardzo dziękuje za rozjaśnienie. Idę się zrelaksować :)
 
Bardzo wam dziękuje. Tak też myślałam, ale różne "ciocia dobra rada" które są wokół mnie nagadały mi żeby zrobiła drugą bete bo tak trzeba. Troszkę się zestresowałam i zaczęłam czytać na ten temat i właściwie nie znalazłam odpowiedzi czemu trzeba zrobić drugi raz bete. Bardzo dziękuje za rozjaśnienie. Idę się zrelaksować :)
Relaks teraz przede wszystkim. Większość dziewczyn robi betę niby dla świętego spokoju a później stres strach wątpliwości same się na krecaja. Ale dobrze ze Ty masz swój rozum i omijasz stres.
 
Czy powtarzać czy nie to zdania są podzielone. Mi powtórzenie bety we wczesnej ciąży pomogło wyłapać ciążę biochemiczną. Znajomej zasugerowała ciążę pozamaciczną (za wysoka beta).
Decyzja zależy od konkretnej osoby i to jakie ma podejście.
 
Czy powtarzać czy nie to zdania są podzielone. Mi powtórzenie bety we wczesnej ciąży pomogło wyłapać ciążę biochemiczną. Znajomej zasugerowała ciążę pozamaciczną (za wysoka beta).
Decyzja zależy od konkretnej osoby i to jakie ma podejście.
Jak ja się cieszę że nie czytalam co oznacza za wysoka beta, bo bym na pewno już dawno temu poroniła. Moja beta w 5tc wynosiła ponad 9tys i nikt nie wspominał chociażby o ciąży pozamacicznej.
 
To jest raczej jasne że nikt ciąży z testu z apteki nie potwierdzi.
Co do wyjaśnienia czemu powtarza się bete to dziękuje. Tak myślałam właśnie. Czyli z reguły się nie powtarza :)
Mój lekarz właśnie na podstawie testu z apteki i badania ginekologicznego potwierdził ciążę i od razu wystawiła książeczkę ciąży. USG miałam robione 3 tygodnie później a bety w ogóle nie robiłam
 
reklama
Jakim cudem skoro dopóki nie ma bijącego serca nie zakłada się karty ciąży ?
Nie wiem jakim cudem. Piszę po prostu tak jak było. Ja się nie znam na procedurach medycznych. Tak samo moja bratowa i koleżanki były u lekarzy innych niż ja po zrobionym teście i od razu bez USG miały założoną kartę ciąży, więc chyba jest możliwe założenie karty ciąży zanim pokaże się bijące serduszko
 
Do góry