reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie szyjki macicy

bleucoco

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2019
Postów
15 228
Drogie, co to oznacza, że szyjka macicy jest długa lub krótka? Jestem w stanie rozpoznać jej niskie lub wysokie położenie, ale nie mam pojęcia co to znaczy, że np. Powinna być długa i wysoko?

Jestem 7-10 dni do terminu @, normalnie szyjka była już wtedy baaardzo nisko. Czasem miałam wrażenie, że zaraz wypadnie, bo jak wkładałam palec, to ona już tam była wyczuwalna :D Była też twarda.

Teraz szyjka jest jak dla mnie taka rozmemłana, chociaż nie tak bardzo jak w trakcie owulacji, odczuwam twardość tylko jak mocno przycisnę jej krawędzie (nie wiem czy dobrze to robię :().Z kolei ujście szyjki odgięło się (chyba) do tyłu bo musiałam go szukać palcem. Mam co prawda delikatne tyłozgięcie, ale normalnie w fazie lutealnej szyjka była prosto a nie taka odgięta.

Chciałabym w końcu zrozumieć na czym to wszystko polega! Chociaż otwartości szyjki dalej Nie umiem ocenić. Dla mnie zawsze tam jest jakaś dziurka i delikatnie wchodzi opuszek palca więc sama nie wiem...
 
reklama
Drogie, co to oznacza, że szyjka macicy jest długa lub krótka? Jestem w stanie rozpoznać jej niskie lub wysokie położenie, ale nie mam pojęcia co to znaczy, że np. Powinna być długa i wysoko?

Jestem 7-10 dni do terminu @, normalnie szyjka była już wtedy baaardzo nisko. Czasem miałam wrażenie, że zaraz wypadnie, bo jak wkładałam palec, to ona już tam była wyczuwalna :D Była też twarda.

Teraz szyjka jest jak dla mnie taka rozmemłana, chociaż nie tak bardzo jak w trakcie owulacji, odczuwam twardość tylko jak mocno przycisnę jej krawędzie (nie wiem czy dobrze to robię :().Z kolei ujście szyjki odgięło się (chyba) do tyłu bo musiałam go szukać palcem. Mam co prawda delikatne tyłozgięcie, ale normalnie w fazie lutealnej szyjka była prosto a nie taka odgięta.

Chciałabym w końcu zrozumieć na czym to wszystko polega! Chociaż otwartości szyjki dalej Nie umiem ocenić. Dla mnie zawsze tam jest jakaś dziurka i delikatnie wchodzi opuszek palca więc sama nie wiem...
Długości szyjki sama nie oceniasz. Możesz ocenić twardość, położenie i otwartość ujścia zewnętrznego.
Długość, czyli jak długi jest kanał, lekarz mierzy na USG.
800px-Gray1167_pl.svg.jpg
 
Twardość najlepiej obrazuje sobie tak : miękka jest gdy czuć jak usta, a twarda jak czubek nosa. Wysokość wiadomo. Otwartość - gdy można wsunąć opuszek palca, gdy zamknięta to i paznokieć trudno wcisnąć ;) przy czym u kobiet które rodziły szyjka może nigdy nie być szczelnie zamknięta od tej strony zewnętrznej. Trzeba choć trochę doświadczenia by umieć rozróżnić jej zachowanie podczas cyklu.
 
Do góry