reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania przed ciążą

Moim zdaniem lepiej zrobić badania niż później się zamartwiać w ciąży że coś wyszło nie tak. Ja robiłam toxo, cytomegalie, różyczke i to było w klasach igg igm. Dodatkowo morfologia, wit d, tsh, ft3, ft3, glukoza i prolaktyna. Zwłaszcza tarczyca i cukier są ważne bo w ciąży lubią wariować i dobrze mieć wtedy odniesienie do stanu przed.
Ok, tylko tu zostawię info gdyby ktoś w przyszłości przeglądał: zadzwoniłam do lekarza rodzinnego, poprosiłam o teleporade, poprosiłam o przepisanie badań krwii i wyjaśniłam po co mi. Mam morfologię, cholesterol, cukier, tarczycę i jeszcze kilka innych które pani doktor uważała że powinnam zrobić i to są refundowane. We własnym zakresie zrobiłam przeciwciała WZW typu b, toksoplazmozę w spektrum igg i igm oraz różyczkę, ponieważ nie jestem chora i nie mam objawów i byłam szczepiona to różyczkę tylko igg robiłam. Zapłaciłam 180zl :)
 
reklama
Podstawowe badania krwi, ewentualnie genetyczne, czy nie jesteście czymś obciążeni. Do tego warto udać się do dentysty i sprawdzić, czy wszystkie zęby zdrowe, zacząć brać witaminy D, B, magnez, żelazo i kwas foliowy. Ale przede wszystkim wizyta u dobrego ginekologa.
Po co odkopujesz takie stare wątki?
 
Do góry