reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne- FEMINA Jelenia Góra -Płeć

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2024
Postów
1
Witm mamusie
Czy robiłyście badania prenatalne w Jeleniej Górze,
Pan Dr określił już plec dzidziusia w 12 tyg? I czy wam się to sprawdziło?

Mam taki troszkę metkilk w głowie. Ponieważ 4 lata temu w innej klinice, podczas badań lekarz w 12 tyg powiedział, że na 75% wizi dziewczynkę, a w 16 tyg okazało się, że to piękny chlopiec.

A teraz powiedział, że na 90% dziewczynka, I tak strasznie się cieszę, chodź z chlopca też bym się cieszyła.
U mojego lekarz ciężko jest podpatrzeć przez lozysko przodujące.

I mam taki troszkę mętlik w głowie. Czy lekarz mógł się pomylic? Czy robiliście w tej poradni na kobiet badania?

A do badań polowkowych mam jeszcze sporo czasu.
 
reklama
Witm mamusie
Czy robiłyście badania prenatalne w Jeleniej Górze,
Pan Dr określił już plec dzidziusia w 12 tyg? I czy wam się to sprawdziło?

Mam taki troszkę metkilk w głowie. Ponieważ 4 lata temu w innej klinice, podczas badań lekarz w 12 tyg powiedział, że na 75% wizi dziewczynkę, a w 16 tyg okazało się, że to piękny chlopiec.

A teraz powiedział, że na 90% dziewczynka, I tak strasznie się cieszę, chodź z chlopca też bym się cieszyła.
U mojego lekarz ciężko jest podpatrzeć przez lozysko przodujące.

I mam taki troszkę mętlik w głowie. Czy lekarz mógł się pomylic? Czy robiliście w tej poradni na kobiet badania?

A do badań polowkowych mam jeszcze sporo czasu.
Mógł 😉 na pierwszych prenatalnych usłyszałam "skłaniam się bardziej w kierunku dziewczynki", a cztery dni później u swoje prowadzącej gin "Ja bym stawiała na chłopca. Na następnej wizycie dowiemy się na 100%". W efekcie końcowym dopiero na drugich prenatalnych dowiedziałam się kogo noszę pod sercem, bo wcześnie dziecko nie chciało pokazać 🙂
I żeby nie było, nie robiłam badania tam gdzie Ty, ale poprostu jest prawdopodobieństwo że na tym etapie ciąży lekarz może się pomylić.
 
Na tym etapie nie zawsze jest możliwość określenia płci na 100%.
Wśród znajomych mam kilka przypadków gdzie w okolic 12 TC lekarz obstawiał córkę a na połówkowych już był syn.
Wydaje mi się że lekarze częściej mylą się w tą stronę.
Na tym etapie płeć określa się na podstawie wyrostka płciowego, który u chłopcy jest uniesiony względne kręgosłupa, a u dziewczynek jest ułożony równolegle i własnej ten "dziewczyński" wyrostek potrafi się podnieść i na następnym USG witam że w brzuszku mieszka chłopiec. Ale ja ekspertka nie i jestem może się mylę.

Ja o płci dzieci dowiadywałam się na USG połówkowym, a potem na każdym USG dopytywałem czy na pewno syn/córka🙈
Teraz czekamy na trzecie dziecko (dziś 10+5) i płeć chcemy poznać dopiero po porodzie 😁
 
Na tym etapie nie zawsze jest możliwość określenia płci na 100%.
Wśród znajomych mam kilka przypadków gdzie w okolic 12 TC lekarz obstawiał córkę a na połówkowych już był syn.
Wydaje mi się że lekarze częściej mylą się w tą stronę.
Na tym etapie płeć określa się na podstawie wyrostka płciowego, który u chłopcy jest uniesiony względne kręgosłupa, a u dziewczynek jest ułożony równolegle i własnej ten "dziewczyński" wyrostek potrafi się podnieść i na następnym USG witam że w brzuszku mieszka chłopiec. Ale ja ekspertka nie i jestem może się mylę.

Ja o płci dzieci dowiadywałam się na USG połówkowym, a potem na każdym USG dopytywałem czy na pewno syn/córka🙈
Teraz czekamy na trzecie dziecko (dziś 10+5) i płeć chcemy poznać dopiero po porodzie 😁
Też czekaliśmy do porodu z poznaniem płci. Co prawda było tyle wpadek po drodze, że ciężko było się nie domyślić jaka płeć będzie, ale do końca pewności nie mieliśmy🙂 polecam, super ekscytacja❤️
 
Robiłam prenatalne w feminie w 13tyg i dr powiedział, że syn. Potwierdził to na połówkowych, teraz 32tc i w między czasie jeszcze 3 lekarzy także potwierdziło, że syn🙂 Uważam że dr Bielasik to bardzo dobry specjalista, ale 12tc to bardzo wcześnie, dlatego na tym etapie lekarz nie da 100% pewności co do płci 🙂
 
Witm mamusie
Czy robiłyście badania prenatalne w Jeleniej Górze,
Pan Dr określił już plec dzidziusia w 12 tyg? I czy wam się to sprawdziło?

Mam taki troszkę metkilk w głowie. Ponieważ 4 lata temu w innej klinice, podczas badań lekarz w 12 tyg powiedział, że na 75% wizi dziewczynkę, a w 16 tyg okazało się, że to piękny chlopiec.

A teraz powiedział, że na 90% dziewczynka, I tak strasznie się cieszę, chodź z chlopca też bym się cieszyła.
U mojego lekarz ciężko jest podpatrzeć przez lozysko przodujące.

I mam taki troszkę mętlik w głowie. Czy lekarz mógł się pomylic? Czy robiliście w tej poradni na kobiet badania?

A do badań polowkowych mam jeszcze sporo czasu.

Żaden lekarz nie da Ci 100% pewności co do płci w ciąży, a co dopiero w tak wczesnych tygodniach.
Narządy zaczynają się kształtować od 16 tygodnia ciąży. Określanie płci wcześniej opiera się wyłącznie na wyrostku płciowym, który u chłopców jest do góry, a u dziewczynek w dół lub równolegle do kręgosłupa.
Problem z określeniem dziewczynki polega na tym, że wyrostek zazwyczaj nie opadnie (chyba, że lekarz pomyli go z pępowiną czy kością udową), a w przypadku "dziewczynki" ma dużą szansę się unieść. Nie ma to tak naprawdę w związku z jakością sprzętu czy umiejętnościami lekarza. Po prostu dziecko musi dorosnąć.

Generalnie jeżeli płeć jest dla kogoś tak ważna, ma wprawiać w stres, niepotrzebne nerwy to już od 10tc szczególnie jak się jest osobą szczupłą można wykonać test genetyczny typu sanco, nifty - ogólnie wtedy pokusić się o najtańszą opcję i w przeciągu kilku dni zyskujemy 100% pewność co do płci dziecka :)
 
Żaden lekarz nie da Ci 100% pewności co do płci w ciąży, a co dopiero w tak wczesnych tygodniach.
Narządy zaczynają się kształtować od 16 tygodnia ciąży. Określanie płci wcześniej opiera się wyłącznie na wyrostku płciowym, który u chłopców jest do góry, a u dziewczynek w dół lub równolegle do kręgosłupa.
Problem z określeniem dziewczynki polega na tym, że wyrostek zazwyczaj nie opadnie (chyba, że lekarz pomyli go z pępowiną czy kością udową), a w przypadku "dziewczynki" ma dużą szansę się unieść. Nie ma to tak naprawdę w związku z jakością sprzętu czy umiejętnościami lekarza. Po prostu dziecko musi dorosnąć.

Generalnie jeżeli płeć jest dla kogoś tak ważna, ma wprawiać w stres, niepotrzebne nerwy to już od 10tc szczególnie jak się jest osobą szczupłą można wykonać test genetyczny typu sanco, nifty - ogólnie wtedy pokusić się o najtańszą opcję i w przeciągu kilku dni zyskujemy 100% pewność co do płci dziecka :)
Co ma waga do nipt? :D
 
reklama
Do góry