reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

aromek luteina plamienia

Dołączył(a)
28 Czerwiec 2024
Postów
4
Cześć,

Piszę ponieważ mam wątpliwości co do zaleceń lekarza po przeczytaniu wielu wątków odnośnie brania leków.

Została mi przypisana luteina 3x1 tab od 17 dnia cyklu przez 7 dni. W trakcie brania przyszło plamienie przez 4 dni, drugiego dnia jedynie różowa plamka. Luteina odstawiona po 7 dniach. Test negatywny. Miesiączka jeszcze nie przyszła chociaż w tym cyklu zakładam że dostanę.

Jeśli pojawiła się @ lekarz zlecil aromek od 3-7dc, przytulanie 13-15dc i 23dc badanie progesteronu.

Moje pytanie brzmi, czy jeśli miałam przypisaną w tym cyklu luteine a od kolejnego cyklu mam brać aromek to czy również nie powinnam połączyć go z luteina aby w razie implantacji umożliwić utrzymanie zarodka skoro mój naturalny progesteron jest za niski?
 
reklama
Cześć,

Piszę ponieważ mam wątpliwości co do zaleceń lekarza po przeczytaniu wielu wątków odnośnie brania leków.

Została mi przypisana luteina 3x1 tab od 17 dnia cyklu przez 7 dni. W trakcie brania przyszło plamienie przez 4 dni, drugiego dnia jedynie różowa plamka. Luteina odstawiona po 7 dniach. Test negatywny. Miesiączka jeszcze nie przyszła chociaż w tym cyklu zakładam że dostanę.

Jeśli pojawiła się @ lekarz zlecil aromek od 3-7dc, przytulanie 13-15dc i 23dc badanie progesteronu.

Moje pytanie brzmi, czy jeśli miałam przypisaną w tym cyklu luteine a od kolejnego cyklu mam brać aromek to czy również nie powinnam połączyć go z luteina aby w razie implantacji umożliwić utrzymanie zarodka skoro mój naturalny progesteron jest za niski?
Luteinę powinnaś włączyć dopiero po owulacji a nie łączyć go z aromkiem.
 
reklama
Na pewno w trakcie stymulacji Aromkiem powinnaś iść na monitoring, sprawdzić jak rosną pęcherzyki, czy pękną itd.
To przytulanie niekoniecznie w 13-15 dc, bo owulacja może być nawet w 10 albo 18 dc, zależy jak zareagujesz na stymulacje, dlatego też potrzebny jest monitoring.
 
Do góry