reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Angina?

Bvm

Dołączył(a)
23 Październik 2023
Postów
4
Cześć dziewczyny!

Czy któraś z was była w podobnej sytuacji?
Dopadł mnie straszny ból gardła, teraz zauważyłam biały nalot na migdałkach więc obawiam się że to angina, jutro lecę do lekarza.
2 dni temu miałam owulację i staraliśmy się z mężem, to już 3 cykl starań, poprzednie bezskuteczne (w styczniu straciłam ciążę w 22tyg) i obawiam się że jeżeli by się udało to choroba bądź antybiotykiem zaszkodzę.. sama już nie wiem co myśleć, niby 2 mies nie wychodzi ale teraz boję się że się uda a ja zaszkodzę na tak wczesnym etapie i coś znowu będzie nie tak :( może mam paranoje w związku ze stratą poprzedniej ciąży?
 
reklama
No ale nie masz wpływu na chorobę, a nieleczona angina ropna jest niebezpieczna... po prostu powiedz lekarzowi, że starasz się o dziecko. Poza tym na tym etapie, dwa dni po owulacji to jeśli nawet doszło do zapłodnienia, zarodek może nawet nie być zagnieżdżony, więc mu nie zaszkodzisz. Natomiast zaszkodzisz sobie, nie biorąc leków.
 
Przedmówczyni ma rację. W podobnej sytuacji zostałam postawiona w styczniu. Wylądowałam w nocy na nocnej opiece ponieważ ciężko było mi oddychać - diagnoza ostre zapalenie gardła. Pamiętaj, że wszelkie wątpliwości możesz skonsultować z lekarzem
 
Ja w drugą ciążę zaszłam tuż po wyjściu ze szpitala, jeszcze na antybiotyku, bo brałam go przez tydzień. Anginę musisz wyleczyć tak czy siak - im szybciej zaczniejsz leczenie, tym lepiej. Nim dojdzie do ewentualnego zagnieżdżenia, to możesz już być po antybiotyku.
 
Znam przypadek mężczyzny w moim otoczeniu, który zmarł z powodu nieleczonej anginy. Ropa dostała się do płuc, dostał sepsy i zmarł. Nie czekaj tylko się lecz.
 
Do góry