reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć, we wtorek dostałam telefon od genetyk. Ryzyko T21 podstawowe 1:229, skorygowane 1:155 (w tym roku będzie 36 lat). Beta 2,141 MoM, pappa 0,555 MoM. Lekarze zalecają amniopunkcje ale się boje. Zastanawiam się nad Sanco. Miała któraś podobne wyniki?
Miałam 1:32 zD
 
reklama
Podajesz wyniki bardzo stare. Obecnie ryzyko przy amnio to 0.11% czyli 1 na 1000.
Ja 3go mam amnio po raz drugi (druga ciąża).
Możliwe że masz rację i obecnie ryzyko jest sporo mniejsze ( nie che mi się szukać wierzę na słowo). Nie chciałam nikogo przestraszyć, sama robiłam to badanie, najlepiej słuchać się lekarza i zachować spokój, przynajmniej ja tak zrobiłam.
 
Możliwe że masz rację i obecnie ryzyko jest sporo mniejsze ( nie che mi się szukać wierzę na słowo). Nie chciałam nikogo przestraszyć, sama robiłam to badanie, najlepiej słuchać się lekarza i zachować spokój, przynajmniej ja tak zrobiłam.
Ja robiłam amnio z córką z podejrzenia zd, to wykluczono ale znaleźli wadę w 15 chromosomie której by np nipt nie znalazło. Dlatego też teraz mam amnio.

Co do ryzyka. Nie wiem dlaczego nawet lekarze czasami podają te stare. Obecnie robi się ich tak dużo, że to rutynowy zabieg. Ten 1 przypadek na 1000 to często jest np dźwiganie lub coś w tym stylu. Dlatego mąż bierze urlop żeby zająć się córką.
 
Czy lekarz mówił Ci że Pappa może być niższa przy cukrzycy ciążowej? Ja również mam cukrzycę, Pappa 0,555 MoM.
Genetyk mówiła, że nie. Ale ja czytałam na PubMed kilka publikacji i badania sugerują, że cukrzyca wpływa na poziom pappy. Płody z zd częściej mają betę poniżej 0,5, ale niestety nie zawsze. Niskie białko również świadczy o późniejszych problemach z łożyskiem i ryzykiem hipotrofii u dziecka, także nie tylko przy zd jest niska pappa.
 
U mnie papa była 0,4 przez to ryzyka przedwczesnego porodu bardzo wzrosły. (1:18, 1:16) Dostałam od razu acard, podobno bardzo ważne jest aby wdrożyć od początku leczenie. Dzidziuś rozwija się w porządku, kontrola co 2 tygodnie.
 
U mnie papa była 0,4 przez to ryzyka przedwczesnego porodu bardzo wzrosły. (1:18, 1:16) Dostałam od razu acard, podobno bardzo ważne jest aby wdrożyć od początku leczenie. Dzidziuś rozwija się w porządku, kontrola co 2 tygodnie.
U mnie nie wyliczyli ryzyka przedwczesnego porodu.
 
reklama
U mnie papa była 0,4 przez to ryzyka przedwczesnego porodu bardzo wzrosły. (1:18, 1:16) Dostałam od razu acard, podobno bardzo ważne jest aby wdrożyć od początku leczenie. Dzidziuś rozwija się w porządku, kontrola co 2 tygodnie.
Tez mam duże ryzyko porodu przedwczesnego, ale nikt mi nie zlecił acardu. Mój lekarz i tak ma wylane, więc nawet nie spojrzał na wyniki
 
Do góry