reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Niecałe dwa lata temu na Pomorzu płaciłam za amniopunkcję z mikromacierzami 2 000zł. Czekałam na wynik 9 dni. Trzymam kciuki, aby Twoja historia skończyła się dobrze.
 
Dziewczyny mi lekarz z Warszawy na prywatnej wizycie dał skierowanie do szpitala w którym pracuje na darmową aminopunkcje z mikromacierzami. Jeśli ktoś z Was jest z okolic Warszawy to jest taka możliwość pamiętajcie :)
 
Mieszkam w okolicy KRK.
Lekarz skierował mnie na patologie, ale dzisiaj z nim rozmawiałam i wystawi mi również skierowanie do genetyka na amniopunkcje, wcześniej mówił tylko o patologii
Co do szpitala to jutro jadę ze skierowaniem na Kopernika, wcześniej czekałam na wizytę na patologii na Ujastku ale wizyta miała być dopiero za dwa tygodnie. Mąż dzisiaj dzwonił na Kopernika i jeśli lekarz zdecyduje to wizyta może być nawet w tym samym dniu, i zdecydują jakie badania dalej wykonać (aminopunkcje).

Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć niby testy NIFTY pro wyszły dobrze, ale mąż sugeruje amniopunkcje, bo jednak te testy czasami wychodzą fałszywie przez mozaikowatość łożyska (oby nie ) bo wyszły małe ryzyka na wszystko

Ciąża 15t+2d
No i super, że da skierowanie na amniopunkcję, to jedyne badanie, które da Ci 100% pewność :) mam nadzieję, że potwierdzi wynik nifty, trzymam za to mocno kciuki :)
 
Hejka obecnie jestem w 18 tc.
Na prenatalnych badnaiach w 12t5 d usg wyszło prawidłowo ale z badań krwi wyszło duże ryzyko trisomi 18 1x81. Po 2 tyg w 14t5d poszłam na usg do mojego lekarza. On również nie widzi nic na usg. Według niegi i lekarza, który robił usg prenatalne nie widać anomali zadnych. Nie wiem co o tym sądzić.
16 jestem umówiona z genetykiem ewentualną amniopunkcja. Boję się. Oczywiście przed amniopumkcka chciałbym mieć zrobione usg jeszce. Nie wiem mam mętlik w głowie. Zaczęłam się stresować.
 
Hejka obecnie jestem w 18 tc.
Na prenatalnych badnaiach w 12t5 d usg wyszło prawidłowo ale z badań krwi wyszło duże ryzyko trisomi 18 1x81. Po 2 tyg w 14t5d poszłam na usg do mojego lekarza. On również nie widzi nic na usg. Według niegi i lekarza, który robił usg prenatalne nie widać anomali zadnych. Nie wiem co o tym sądzić.
16 jestem umówiona z genetykiem ewentualną amniopunkcja. Boję się. Oczywiście przed amniopumkcka chciałbym mieć zrobione usg jeszce. Nie wiem mam mętlik w głowie. Zaczęłam się stresować.
A nie proponowali Nifty? Ja miałam ryzyko ZD 1:135 i proponowali Nifty bo USG książkowe. Po nifty ryzyko niskie, i USG w 20tc prawidłowe. Jeszcze echo serca będę robić. Ale myślę że już mogę spać spokojnie.
 
A nie proponowali Nifty? Ja miałam ryzyko ZD 1:135 i proponowali Nifty bo USG książkowe. Po nifty ryzyko niskie, i USG w 20tc prawidłowe. Jeszcze echo serca będę robić. Ale myślę że już mogę spać spokojnie.
Ja robiłam amnio przy córce. Zapytałam dr co on by zalecił swojej żonie. Odpowiedział, że nifty nie da 100%.
Wada która wyszła u córki nie wyszła by na nifty. Podejrzenie zd było i to zostało wykluczone.
 
reklama
Do góry