reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Niestety potwierdzam. Białko 0.55, bhcg 1.65, harmony wyklucza podstawowe trisomie. Planowane cc 36+2, wysokie ciśnienie i hipotrofia. Prawdopodobnie przez łożysko. I tak jak okaże się że winne łożysko a nie wady genetyczne (amnio nie robiłam po dobrym harmony) to będę się cieszyć 😔
A od kiedy wymiary dziecka nie są w normie? Trzymam kciuki żeby wszystko było najlepiej jak się da ❤️
Jestem po amnio.
Polecono mi jakoś 3 dni przed odstawić acard. Kiedy mogę go znowu brać?
Niestety nie pomogę, bo nie mam pojęcia. Trzymam kciuki za wyniki ❤️
Sanco oczywiście zrobiłam w tym samym dniu. Czekam na wyniki i wierzę że będą dobre ❤️
Aaa... To coś poplątałam... To trzymam kciuki za dobre wieści ❤️
 
reklama
Nie obrażam się na test pappa, bo wiem, że informuje nie tylko o ryzyku trisomii. Ale podkreślam "o ryzyku". Chociaż też uważam, że bardzo dużo stresu wprowadza, bardzo często niepotrzebnego, bo wszystko okazuje się ok. Ale znów trzeba wrócić do tego, że to test przesiewowy i on ma za zadanie wykryć osoby o podwyższonym ryzyku, żeby mogły być pod lepszą opieką, pod kontrolą i mogły się dalej badać, wiedząc czego się mogą doszukiwać...
Ale jest o tym za mało informacji.
I masz świętą rację, że powinniśmy być informowani w trochę inny sposób i ten procentowy wydaje się duuuużo lepszy!



Biorę acard odkąd dowiedziałam się o ciąży (pewnie dlatego, że poprzednią poroniłam, ale wiem też, że teraz bardzo często lekarze przepisują go profilaktycznie) - ale 75 g. Na razie pani profesor twierdzi, że przy mojej wadze jeszcze nie będziemy zwiększać.
Trzymam kciuki za Twoja Córeczkę ❣️



Oczywiście, że możesz 🙂 szkoda tylko, że masz powód...
A możesz powiedzieć czemu robiliście Nifty, skoro w badaniach było ok? (mu ze względu na wiek i poprzednie poronienie).
Mam nadzieję, że amnio nie potwierdzi. Trzymam kciuki ❣️



Powodzenia ❣️ odpoczywaj po.



Mam nadzieję, że sanco rozwieje wątpliwości z pappy ❣️ a co w tym teście wyszło Ci nie tak?
Nifty robiliśmy "na wszelki wypadek"... Nie żałuję, ale przy aberracjach chromosomowych ponoć wyniki fałszywie pozytywne to nawet 50%, więc czekając na amniopunkcję siedzę jak na szpilkach.
 
Hej. Jestem tu nowa. Moja historia jest taka:
9.01 badania prenatalne w usg nieprawidłowości nt 3.8 I obrzęk wzdłuż kręgosłupa. Komentarz lekarza "To nie jest zdrowe dziecko" pobrana krew do testu pappa. Ryzyko 1:124 zd.
18.01 usg u prowadzącego ciążę nt 3.0 niestety dziecko było tak ułożone że nie mogliśmy sprawdzić czy obrzęk z kręgosłupa się wchłonął.
14.01 krew pobrana do badania Nifty pro. Dziś przyszedł wynik zdrowa dziewczyna.❤
Na 26.01 jestem zapisana na amniopunkcje Ale teraz się bardzo zastanawiam czy wykonać to badanie. Co myślicie?
 
Hej. Jestem tu nowa. Moja historia jest taka:
9.01 badania prenatalne w usg nieprawidłowości nt 3.8 I obrzęk wzdłuż kręgosłupa. Komentarz lekarza "To nie jest zdrowe dziecko" pobrana krew do testu pappa. Ryzyko 1:124 zd.
18.01 usg u prowadzącego ciążę nt 3.0 niestety dziecko było tak ułożone że nie mogliśmy sprawdzić czy obrzęk z kręgosłupa się wchłonął.
14.01 krew pobrana do badania Nifty pro. Dziś przyszedł wynik zdrowa dziewczyna.❤
Na 26.01 jestem zapisana na amniopunkcje Ale teraz się bardzo zastanawiam czy wykonać to badanie. Co myślicie?
Po pierwsze - gratulacje :)!
Co do ewentualnej amniopunkcji - na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Wyniki fałszywie negatywne w Nifty są rzadkością. Z drugiej strony ryzyko przy amniopunkcji nie jest wysokie (podaje się 0,5-1%). Który tydzień ciąży? Kiedy kolejne usg? Możesz wstrzymać się jeszcze z decyzją o amniopunkcji?
Ściskam ciepło.
 
Po pierwsze - gratulacje :)!
Co do ewentualnej amniopunkcji - na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Wyniki fałszywie negatywne w Nifty są rzadkością. Z drugiej strony ryzyko przy amniopunkcji nie jest wysokie (podaje się 0,5-1%). Który tydzień ciąży? Kiedy kolejne usg? Możesz wstrzymać się jeszcze z decyzją o amniopunkcji?
Ściskam ciepło.
Wynik fałszywie negatywny faktycznie jest rzadkością, ale w tym przypadku chyba byłaby mowa o fałszywie pozytywnym? Nie znam zbyt wielu kobiet która robiła testy wolnego DNA z krwi, ale znam osobiście dziewczynę, której Nifty wykazało zespół Edwardsa a amniopunkcja go wykluczyła. Niemniej jednak te testy to nadal testy przesiewowe, a nie diagnostyka.
 
Wynik fałszywie negatywny faktycznie jest rzadkością, ale w tym przypadku chyba byłaby mowa o fałszywie pozytywnym? Nie znam zbyt wielu kobiet która robiła testy wolnego DNA z krwi, ale znam osobiście dziewczynę, której Nifty wykazało zespół Edwardsa a amniopunkcja go wykluczyła. Niemniej jednak te testy to nadal testy przesiewowe, a nie diagnostyka.
Wynik nifty pro nie wykazał wad. Wynik więc mógłby być ewentualnie fałszywie negatywny. Wynik pozytywny jest wtedy, gdy badanie wolnego DNA wykazuje wadę. Wyniki fałszywie negatywne są rzadkością. Na wyniku nifty pro firma podaje procent fałszywie negatywnych wyników w zależności od wady. Wyniki fałszywie pozytywnie zdarzają się znacznie częścięj (np. przy zespole Turnera jest to ponad 50%).
 
Wynik nifty pro nie wykazał wad. Wynik więc mógłby być ewentualnie fałszywie negatywny. Wynik pozytywny jest wtedy, gdy badanie wolnego DNA wykazuje wadę. Wyniki fałszywie negatywne są rzadkością. Na wyniku nifty pro firma podaje procent fałszywie negatywnych wyników w zależności od wady. Wyniki fałszywie pozytywnie zdarzają się znacznie częścięj (np. przy zespole Turnera jest to ponad 50%).
Ja to sobie inaczej w głowie zinterpretowałam. Nadal testy typu Nifty nie są diagnostyką, a poza tym istnieje cała masa innych, nie wynikających z aberracji chromosomowych chorób.
 
Hej. Jestem tu nowa. Moja historia jest taka:
9.01 badania prenatalne w usg nieprawidłowości nt 3.8 I obrzęk wzdłuż kręgosłupa. Komentarz lekarza "To nie jest zdrowe dziecko" pobrana krew do testu pappa. Ryzyko 1:124 zd.
18.01 usg u prowadzącego ciążę nt 3.0 niestety dziecko było tak ułożone że nie mogliśmy sprawdzić czy obrzęk z kręgosłupa się wchłonął.
14.01 krew pobrana do badania Nifty pro. Dziś przyszedł wynik zdrowa dziewczyna.❤
Na 26.01 jestem zapisana na amniopunkcje Ale teraz się bardzo zastanawiam czy wykonać to badanie. Co myślicie?
Wykonaj.
Nifty nie wyklucza chociażby triplodii, przy której ZD to naprawdę niewielki problem.
Amniopunkcja może też wykazać szereg wad których nifty zwyczajnie nie wyłapie (nawet Nifty przy wadach poda trzema trisomiami ma niską skuteczność przy „mniejszych wadach” jak duplikacje czy delecje)
Jeśli usg wskazuje na wady to naprawdę warto zrobić amnio by wiedzieć co i jak.
 
Po pierwsze - gratulacje :)!
Co do ewentualnej amniopunkcji - na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Wyniki fałszywie negatywne w Nifty są rzadkością. Z drugiej strony ryzyko przy amniopunkcji nie jest wysokie (podaje się 0,5-1%). Który tydzień ciąży? Kiedy kolejne usg? Możesz wstrzymać się jeszcze z decyzją o amniopunkcji?
Ściskam ciepło.
Aktualnie 15tc. Teoretycznie mogłabym się wstrzymać ale jak mam zrobić to też już chce mieć to za sobą.
 
reklama
Wykonaj.
Nifty nie wyklucza chociażby triplodii, przy której ZD to naprawdę niewielki problem.
Amniopunkcja może też wykazać szereg wad których nifty zwyczajnie nie wyłapie (nawet Nifty przy wadach poda trzema trisomiami ma niską skuteczność przy „mniejszych wadach” jak duplikacje czy delecje)
Jeśli usg wskazuje na wady to naprawdę warto zrobić amnio by wiedzieć co i jak.
Czytam cały czas szukam informacji i chyba się zdecyduje.
 
Do góry