reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Też słyszałam że się wchłania dlatego robi się te badania akurat w tych tygodniach. Również się zastanawiałam czy może to urosnąć.
Ness a ty miałaś amniopunkcję? Jakie miałaś początkowe ryzyko?
Nie, tylko nifty. 1:67 ryzyko, zaraz zrobiłam nifty i jak czekałam na wyniki, to miałam drugie prenatalne, gdzie okazało się, że nie było tak źle z tym ryzykiem, ale dla mnie pappa to wróżenie z fusów i bardziej wierze obrazowi USG.
 
reklama
Też słyszałam że się wchłania dlatego robi się te badania akurat w tych tygodniach. Również się zastanawiałam czy może to urosnąć.
Ness a ty miałaś amniopunkcję? Jakie miałaś początkowe ryzyko?
No wlasnie tez mnie to interesuje czy rosnie czy maleje,niektore dziewczyny na forum uk to mialy po 8mm i jedna miala 13mm
 
Ness ja ryzyko mam to samo (1do67). Rozumiem że wyniki wyszły w porządku? Trochę mnie pocieszyłaś że się u ciebie zmniejszyło.
Loli ja czytałam tylko o jednym tak wysokim przypadku, chyba 9mm, ale nie zakończył się dobrze...
Czy któraś z was dziewczyny może wie, czy przezierność karkowa może się zwiększyć?
 
Ness ja ryzyko mam to samo (1do67). Rozumiem że wyniki wyszły w porządku? Trochę mnie pocieszyłaś że się u ciebie zmniejszyło.
Loli ja czytałam tylko o jednym tak wysokim przypadku, chyba 9mm, ale nie zakończył się dobrze...
Czy któraś z was dziewczyny może wie, czy przezierność karkowa może się zwiększyć?
Tak zdrowy. Znam dziewczyna której córeczka miała 9mm przezierność i jedyne co to mała ma zespół Turnera, więc intelektualnie jest ok. Nie będzie mogła mieć dzieci, oraz jest niższa, jednak nie przeszkadza to w jej życiu.
Także uszy do góry, warto wierzyć !
 
Dziękuję ci Ness. Mam nadzieję że u nas też wszystko skończy się dobrze.
Mam jeszcze takie pytanie. Czy któraś z was robiła amniopunkcję w Krakowie na Kopernika?
Ja akurat miałam w prywatnej klinice bo byli wpieci w NFZ, ale mój gin mówił, że na Kopernika ok. Tylko ponoc teraz dużo czekania na miejscu przez koronę.
 
Ja akurat miałam w prywatnej klinice bo byli wpieci w NFZ, ale mój gin mówił, że na Kopernika ok. Tylko ponoc teraz dużo czekania na miejscu przez koronę.

Z tą kolejką to chyba faktycznie jest nie za ciekawe. Ostatnio jak czekałam tam na wizytę do genetyka, to kolejka do amniopunkcji przez półtorej godziny zmniejszyła się tylko o jedną osobę. Niby jestem umówiona na 8, ale tam chyba panuje zasada "kto pierwszym ten lepszy".
Mam nadzieję że trafię na w miarę fajnego i kompetentnego lekarze. Bo podobno bezpieczeństwo amniopunkcji zależy przede wszystkim od umiejętności lekarza. Jakby ktoś coś jeszcze wiedział to piszcie.
 
reklama
Do góry