reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

hej myślałam ze to się nie zdarza czy Rozmawiałaś może z lekarzem jak to możliwe? Wg mnie to strasznie dziwne jakie Ci wyszło prawdpodobienstwo na nifty jesli mogę wiedzieć?
U mnie było na odwrót, test Nifty Plus wskazał na trisomie 18 a amniopunkcja wykluczyła chorobę. Od tej pory nie wierzę ani w testy Pappa ani testy typu Nifty.
 
reklama
hej myślałam ze to się nie zdarza czy Rozmawiałaś może z lekarzem jak to możliwe? Wg mnie to strasznie dziwne jakie Ci wyszło prawdpodobienstwo na nifty jesli mogę wiedzieć?
Zdarza się, znam osobiście przypadek kiedy Nifty wskazało wadę genetyczną a amniopunkcja ją wykluczyła. To bardzo dokładne, ale nadal przesiewowe badanie, w związku z czym jego wynik nie ma 100% dokładności.
 
Odszkodowanie należy się chyba w sytuacji, gdy wg Nifty dziecko jest zdrowe, a w rzeczywistości okaże się chore. A tu wg Nifty było chore, a wg amnio zdrowe.
Wtedy dostajesz 200tys, a jeżeli dziecko jest zdrowe, a nifty pokazało inaczej to zwracają ok. 2600.
Mówią o tym otwarcie, że są pomyłki, ale dają spore zabezpieczenie finansowe jeżeli się pomylą, a my urodzimy chore dziecko. Jak dla mnie super opcja.
 
Odszkodowanie należy się chyba w sytuacji, gdy wg Nifty dziecko jest zdrowe, a w rzeczywistości okaże się chore. A tu wg Nifty było chore, a wg amnio zdrowe.
Odszkodowanie jest wtedy gdy wynik wyjdzie fałszywie pozytywny z terminacja ciazy tj. Niftywskazało Dziecko z wadą i rodzice zdecydują się na terminacje ale faktycznie po amnio wyjdzie zdrowe. Wtedy są to kwoty z rzędu 11000zl ( żadne pieniądze za stratę zdrowego dziecka )
Do 210000zl za fałszywie negatywny tj Dziecko urodzi się z wadą gdzie nifty wskazało na zdrowe
 
Odszkodowanie jest wtedy gdy wynik wyjdzie fałszywie pozytywny z terminacja ciazy tj. Niftywskazało Dziecko z wadą i rodzice zdecydują się na terminacje ale faktycznie po amnio wyjdzie zdrowe. Wtedy są to kwoty z rzędu 11000zl ( żadne pieniądze za stratę zdrowego dziecka )
Do 210000zl za fałszywie negatywny tj Dziecko urodzi się z wadą gdzie nifty wskazało na zdrowe
Ale nie można usunąć dziecka bez amnio, więc zanim będzie terminacja badanie potwierdzi lub zaprzeczy wynik nifty.
 
A więc samo przez siebie wynika że takich odszkodowań nie wypłacaja.
Na wątku o badaniach prenatalnych pisał kiedy ojciec dziecka z zd. Nifty wykluczyło wadę, a dziewczynka urodzila się z zespołem downa. Nie udało mu się uzyskać odszkodowania, ale to było w 2016. Może coś się od tego czasu zmieniło
 
reklama
Na wątku o badaniach prenatalnych pisał kiedy ojciec dziecka z zd. Nifty wykluczyło wadę, a dziewczynka urodzila się z zespołem downa. Nie udało mu się uzyskać odszkodowania, ale to było w 2016. Może coś się od tego czasu zmieniło
Moze nie było jeszcze te badanie ubezpieczone ? Mam nadzieję że żadnej mamie tak się nie zdazy😊
 
Do góry