reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

@GabrielaNowak85 dziękuje!!!

Chciałam zapytać jeszcze jak wyglądają wyniki fisha? Na ile są wiarygodne i pokrywają się z wynikiem który przychodzi za 3 tygodnie?

Nie doszukałam się jeszcze na forum, ale czy ktoś pisał tu, że miał powikłania po amnio?
Zazwyczaj wyniki fisha są wiarygodne. Ja miałam badanie QF-PCR, wynik miałam po trzech dniach. To badanie wyklucza lub potwierdza tylko trzy najbardziej popularne choroby (T13, 18, 21). Nie będę nikogo oszukiwać, powikłania się zdarzają, nie jest to jednak tak straszne i często występujące jak straszą na niektórych forach. Dziewczyny pisały tutaj głównie o utracie wód płodowych, lekarz powinien zlecić kontrolne USG tydzień po amnio.
 
reklama
GabrielaNowak85

Dziękuję Ci kochana za wiadomość. Tak, u mnie usg wyszło w normie, ale ten test Sanco mnie przeraził, bo jak przeglądam fora internetowe, to Sanco jest naprawdę czuły. Jestem nowa na forum i liczę, że wiadomość do Ciebie dotrze:) Muszę zrobić jeszcze badania krwi alloprzeciwciała chyba. W następny pon mam amniopunkcję, jutro idę na pobranie krwi.
 
Ja miałam 1:59, szfagierka 1:49, usg były wszystkie bardzo dobre, ja zrobiłam test gen z krwii bo szybciej był wynik ale 2tys kosztował, ona zrobiła amniopunkcję bo ten test co ja miałam to jej próbka jajkaś wadliwa była(kase jej oddali) amnio nie jest zła, nie przesadzajcie..., Dodam tylko że gdyby nie mój facet, który bardzo się martwił to bym nierobiła żadnego testu, a papa to jest jakieś wróżenie z fusów chyba..., Nasze dzieciaczki ZDROWE:)
 
Ja miałam 1:59, szfagierka 1:49, usg były wszystkie bardzo dobre, ja zrobiłam test gen z krwii bo szybciej był wynik ale 2tys kosztował, ona zrobiła amniopunkcję bo ten test co ja miałam to jej próbka jajkaś wadliwa była(kase jej oddali) amnio nie jest zła, nie przesadzajcie..., Dodam tylko że gdyby nie mój facet, który bardzo się martwił to bym nierobiła żadnego testu, a papa to jest jakieś wróżenie z fusów chyba..., Nasze dzieciaczki ZDROWE:)
Super to słyszeć!!
 
Wiem że amnio robią przy wsparciu USGale pytanie do osób które przechodziły zabieg - czy przed amnio lekarz robił jeszcze usg żeby sprawdzić czy potwierdzić to co wyszło na prenatalnych?
Zaczęłam się stresować ze może doktor na prenatalnych czegos dobrze nie zbadała. Bo bardzo szybko jej to zeszło.
 
Wiem że amnio robią przy wsparciu USGale pytanie do osób które przechodziły zabieg - czy przed amnio lekarz robił jeszcze usg żeby sprawdzić czy potwierdzić to co wyszło na prenatalnych?
Zaczęłam się stresować ze może doktor na prenatalnych czegos dobrze nie zbadała. Bo bardzo szybko jej to zeszło.
U mnie nie, USG było użyte tylko do nadzoru samego zabiegu. Niestety nie miałam na USG prenatalnym wszystkich pomiarów (nie zbadano przepływów bo gnojec nie chciał się ułożyć), przezierność i kość nosowa wyszła ok. Po biochemii ryzyko T21 wzrosło do 1:227.
 
U mnie nie, USG było użyte tylko do nadzoru samego zabiegu. Niestety nie miałam na USG prenatalnym wszystkich pomiarów (nie zbadano przepływów bo gnojec nie chciał się ułożyć), przezierność i kość nosowa wyszła ok. Po biochemii ryzyko T21 wzrosło do 1:227.
Czyli spadło, bo 1:200 to optymistczne bardzo wyniki, tylko się cieszyć
 
Wiem że amnio robią przy wsparciu USGale pytanie do osób które przechodziły zabieg - czy przed amnio lekarz robił jeszcze usg żeby sprawdzić czy potwierdzić to co wyszło na prenatalnych?
Zaczęłam się stresować ze może doktor na prenatalnych czegos dobrze nie zbadała. Bo bardzo szybko jej to zeszło.
Nie robią, a parametry masz z usg więc napewno to dobrze spr , samo badanie usg nie trwa długo..wyszedł ci zle tylko Papa ? co dokładnie białko czy coś innego?
 
reklama
Wzrosło! Było 1 do kilku tysięcy przed wynikami biochemii. Opisywałam kilka stron wcześniej. Dostałam skierowanie na amnio, co prawda wykluczono trisomie, ale potwierdzono translokację robertsonowską 13 i 14.
aaa, to nie widziałam wcześniejszej wiadomości, ale to i tak nadal małe prawdopodobieństwo
 
Do góry