reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

W pierwszych prenatalnych miałam nt 2,18 do crl 63,3 cm więc w normie się miescilam, za wykres nie wyszłam ale reguły nie ma, a na krew nikt mnie nie wysłał. Do tej pory o tym nie myślałam do momentu właśnie tych dolnych granic norm. Ogólnie lekarze nic nie mówią bo wszystko w normach się mieści ale nigdy też 100% pewności nikt nie da. I właśnie im bliżej rozwiązania tym stres jest że coś może zostało przeoczone.
 
reklama
W pierwszych prenatalnych miałam nt 2,18 do crl 63,3 cm więc w normie się miescilam, za wykres nie wyszłam ale reguły nie ma, a na krew nikt mnie nie wysłał. Do tej pory o tym nie myślałam do momentu właśnie tych dolnych granic norm. Ogólnie lekarze nic nie mówią bo wszystko w normach się mieści ale nigdy też 100% pewności nikt nie da. I właśnie im bliżej rozwiązania tym stres jest że coś może zostało przeoczone.


Nigdy nikt Ci nie da żadnej gwarancji
Są dzieci z wadami, których może amnio nie wykryć ani inne badania. To loteria , bądź dobrej myśli i nie.panikuj.
Tak malutko już zostało i na pewno wszystko będzie dobrze.Skoro nie miałaś takich badań widocznie wszystko było ok i nie były one potrzebne
 
Można nawet w 25 ale później to już mało bezpieczne
Tylko po co ? Sam fałd nic Noe mówi, to chyba za mało na amniopunkcję
Czy naprawdę chcesz podejmować ryzyko jakie niesie amnio bez wskazań?
Nawet dolne granice to wciąż w granicach , głowa do góry i Noe wkręcam sobie kochana! Ile masz lat? Bo jak powyżej 35 to możesz zrobić ze względu na wiek ale jak młodziutka jesteś to po co ci to? Jest kość nosowa?
Jeśli nie ma powodów do zmartwień to nie ryzykowałbym badaniem
Trzymam kciuki bo ostatecznie oczywiście to twoja decyzja i napewno podejmiesz najlepsza dla siebie i swojego dziecka, Noe zamierzam oceniać niczyjej decyzji ale wiem ile nerwów kosztowało mnie amnio
Żałowałam ze wogole poszłam na prenatalne bo jeszcze jestem poniżej „ wymaganego wieku „
Powodzenia
 
Można nawet w 25 ale później to już mało bezpieczne
Tylko po co ? Sam fałd nic Noe mówi, to chyba za mało na amniopunkcję
Czy naprawdę chcesz podejmować ryzyko jakie niesie amnio bez wskazań?
Nawet dolne granice to wciąż w granicach , głowa do góry i Noe wkręcam sobie kochana! Ile masz lat? Bo jak powyżej 35 to możesz zrobić ze względu na wiek ale jak młodziutka jesteś to po co ci to? Jest kość nosowa?
Jeśli nie ma powodów do zmartwień to nie ryzykowałbym badaniem
Trzymam kciuki bo ostatecznie oczywiście to twoja decyzja i napewno podejmiesz najlepsza dla siebie i swojego dziecka, Noe zamierzam oceniać niczyjej decyzji ale wiem ile nerwów kosztowało mnie amnio
Żałowałam ze wogole poszłam na prenatalne bo jeszcze jestem poniżej „ wymaganego wieku „
Powodzenia


Mnie też tyle kosztowało, że wolałabym wcale tej PAPPa nie robić....Także wiem co czujesz.
 
Ja miałam robiona w okolicy 22 tyg.

Kochana jestes b. madra i dzielna kobieta. Ściskam mocno telepatycznie Ciebie i Twoja córeczke :tak:.

A napisz mi prosze w wolnwj chwili, bo z tego co doczytałam miałaś amnio fish? Po jakim czasie od badania do Ciebie zadzwonili?

Ja dzis zrobiłam alloprzeciwciala. Amnio mam mieć 9lipca :(.
Dziewczyny a kiedy trzeba zgłosic ewentualny fish, jakos wcześniej czy w dniu badania?
 
Kochana jestes b. madra i dzielna kobieta. Ściskam mocno telepatycznie Ciebie i Twoja córeczke :tak:.

A napisz mi prosze w wolnwj chwili, bo z tego co doczytałam miałaś amnio fish? Po jakim czasie od badania do Ciebie zadzwonili?

Ja dzis zrobiłam alloprzeciwciala. Amnio mam mieć 9lipca :(.
Dziewczyny a kiedy trzeba zgłosic ewentualny fish, jakos wcześniej czy w dniu badania?

Trzeba zgłosić w dniu poboru, można przed samym zabiegiem.Wtedy chyba muszą kilka ml więcej pobrać, a przynajmniej ja tak zrozumiałam.

Termin mam na 25.10 i... Chciałabym mieć termin dopiero na nowy rok.Zq dużo się dzieje, a nie ogarniam tak czas.leci.
 
reklama
Trzeba zgłosić w dniu poboru, można przed samym zabiegiem.Wtedy chyba muszą kilka ml więcej pobrać, a przynajmniej ja tak zrozumiałam.

Termin mam na 25.10 i... Chciałabym mieć termin dopiero na nowy rok.Zq dużo się dzieje, a nie ogarniam tak czas.leci.

Dzię za odp. A Ty mialaś fisha?
Kompetnie zielona jestem w temacie. Dopiero tutaj u Was o fishu doczytałam. Nie jest to tez tanie... Ale z drugiej strony... 3dni na 4tyg to szmat czasu...
Maja do mnie jeszcze dzwonic odnośnie godz amnio wiec jeszcze wypytam o szczegóły...

A dlaczego chcialabyś urodzić po nowym roku, jezeli mozna zapytac?
 
Do góry