reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witajcie
Miałam dziś amnio. Dzidzius tak się wiercił, że nie można było pobrać płynu. Po kilku minutach się udało, ale dzidzius dotknął parę razy igły.
Lekarz stwierdził że to się zdarza, że nie powinno być żadnych komplikacji.
Ja oczywiście ryczę i panikuję. Nie dość że czekam na wynik to jeszcze ryzyko uszkodzenia dziecka.

Miałyście może taki przypadek że dziecko dotknęło igłę????

Nie.U mnie gdy okazało się że dziecko zmieniło położenie igła została wyjęta i lekarka wklula się ponownie kawałek dalej.
Gdy maluch się ruszał to ona ustawiała te igle pod różnymi katami (odczułam to jako bardzo nieprzyjemne wiercenie )
Jeśli to cie uspokoi to igła jest ostra tylko na wkłuciu, a później jest tępa (nie wiem na czym to polega) i nie powinna dzidziusia uszkodzić.
 
Witajcie
Miałam dziś amnio. Dzidzius tak się wiercił, że nie można było pobrać płynu. Po kilku minutach się udało, ale dzidzius dotknął parę razy igły.
Lekarz stwierdził że to się zdarza, że nie powinno być żadnych komplikacji.
Ja oczywiście ryczę i panikuję. Nie dość że czekam na wynik to jeszcze ryzyko uszkodzenia dziecka.

Miałyście może taki przypadek że dziecko dotknęło igłę????

Moja przespala cały zabieg
 
Witam , pisałam do Was w listopadzie Przypomnę się NT 3 mm - kwiecień - zdrowy synek Wtedy zastanawialiśmy się nad amniopunkcja , zrobiliśmy test Panorama . To tak jakby ktoś szukał takich informacji
 
Witajcie
Miałam dziś amnio. Dzidzius tak się wiercił, że nie można było pobrać płynu. Po kilku minutach się udało, ale dzidzius dotknął parę razy igły.
Lekarz stwierdził że to się zdarza, że nie powinno być żadnych komplikacji.
Ja oczywiście ryczę i panikuję. Nie dość że czekam na wynik to jeszcze ryzyko uszkodzenia dziecka.

Miałyście może taki przypadek że dziecko dotknęło igłę????
Cześć :)
Szczerze to ja nawet nie wiem bo całe badanie miałam głowę tak nisko, że nie widziałam tego monitora i to było z mojego wyboru. Wolałam nie patrzeć żeby się nie denerwować dodatkowo .
A masz jakieś niepokojące objawy ? Krwawienie, ból lub podejrzewasz sączenie wód płodowych ?
Bo jeśli nie to myślę że wszystko będzie w porządku z dzidziusiem :)
Jeśli bardzo Cię to nie pokoi to udaj się do ginekolga na badanie , będziesz spokojniejsza a to o to chodzi w ciąży żeby oszczędzić sobie stresu :)
 
Witam , pisałam do Was w listopadzie Przypomnę się NT 3 mm - kwiecień - zdrowy synek Wtedy zastanawialiśmy się nad amniopunkcja , zrobiliśmy test Panorama . To tak jakby ktoś szukał takich informacji

Fajna sprawa.Wlasnie się zastanawiam czemu refundowane są badania inwazyjne zamiast nieinwazyjnych...
Niestety kwota za takie badania dla wielu rodzin jest zaporowa
 
Hej,
Moja historia: 23.04 robiłam usg prenatalne i wszystko wyszło w porządku, tj.
FHR 164 ud/min
CRL 58,6
NT 1,6
DVP 0.73 (trochę niskie Ale lekarz powiedział, że mieści się w normie)
Lokalizacja lozyska: przednia ściana wysoko.
Niestety 24.04 miałam robione badania krwi, gdzie
Wolne B-hcg 15, 1 IU/I = 0.430 MOM
PAPPA 0.944 IU/I = 0.270 MOM
przez to po wyliczeniu wyszlo:
Trisomia 18 wyszła 1:370 (wcześniej 1:4833)
Trisomia 13 wyszła 1:2416 (wcześniej <1:20000)
W sierpniu skończę 30 lat.

Oczywiście już mnie nastraszono i kazano robić badanie krwi za 2,5 tys zl. Nie tłumacząc w ogóle skąd takie wyniki.
Jedynie lekarz prowadzący powiedział mi, że ważne że usg jest prawidłowe, bo badania z krwi są przeczulone i często pokazują wyniki nadwymiar. Powiedział też że PAPPA może być niskie przez ułożenie łożyska. Zaproponował szczegolowe usg w 20 tygodniu ciąży bez testu z krwi... zgodziłam się.
Dziewczyny co o tym sądzić?
Bardzo dziękuję za dpowiedz
 
reklama
Hej,
Moja historia: 23.04 robiłam usg prenatalne i wszystko wyszło w porządku, tj.
FHR 164 ud/min
CRL 58,6
NT 1,6
DVP 0.73 (trochę niskie Ale lekarz powiedział, że mieści się w normie)
Lokalizacja lozyska: przednia ściana wysoko.
Niestety 24.04 miałam robione badania krwi, gdzie
Wolne B-hcg 15, 1 IU/I = 0.430 MOM
PAPPA 0.944 IU/I = 0.270 MOM
przez to po wyliczeniu wyszlo:
Trisomia 18 wyszła 1:370 (wcześniej 1:4833)
Trisomia 13 wyszła 1:2416 (wcześniej <1:20000)
W sierpniu skończę 30 lat.

Oczywiście już mnie nastraszono i kazano robić badanie krwi za 2,5 tys zl. Nie tłumacząc w ogóle skąd takie wyniki.
Jedynie lekarz prowadzący powiedział mi, że ważne że usg jest prawidłowe, bo badania z krwi są przeczulone i często pokazują wyniki nadwymiar. Powiedział też że PAPPA może być niskie przez ułożenie łożyska. Zaproponował szczegolowe usg w 20 tygodniu ciąży bez testu z krwi... zgodziłam się.
Dziewczyny co o tym sądzić?
Bardzo dziękuję za dpowiedz

Ja miałam w ciąży nr 2 ryzyko 1:168 trisomii 21. W ciąży nr 1 również ryzyko trisomii 21 po skorygowaniu było znacznie podwyższone w stosunku do podstawowego.

Nie zdecydowałam się na amniopunkcje.
Uznałam że ryzyko uszkodzenia podczas zabiegu jest wyższe niż ryzyko urodzenia chorego dziecka.

W ciąży nr 3 ryzyko podstawowe wyszło wysokie (z biochemii) dużo wyższe niż podstawowe.Zdecydowalam się na amnio. Gdybym wiedziała jak to się potoczy, sadze, że nie zrobiłabym testu PAPPa ani później amniopunkcji.

Sadze, że Twoje ryzyko trisomii 18 1:370 nie jest wysokim ryzykiem, ale to tylko moje zdanie. Ponadto USG nie wykrylo nieprawidlowosci. Sadze, że lekarzowi zalezy bardziej na zgarnięciu tych 2500 zł.
Te decyzję musisz podjąć sama /z ojcem dziecka.

Ostatnio znajoma pielęgniarka opowiadała, że są.lekarze którzy celowo nie wpisują jednego parametru żeby podwyższyć ryzyko zwłaszcza u młodych pacjentek, na granicy aby po prostu płaciły za dodatkowe badania.Czy jest to.prawda nie wiem, ale nie zdziwiło by mnie to.
 
Do góry