reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Karte martwego.urodzenia dostaje sie niezależnie od czasu trwania ciąży, konieczne jest ustalenie płci, ja w 16 tyg wywalczyłam taką karte, powołałam sie na moje prawa. Kontaktowałam sie również z Federą, oni mają prawnika który podpowie co zrobić. Nie zostawiajcie tego bez odzewu, to Twoje prawo a szpitala obowiązek.
 
reklama
Karte martwego.urodzenia dostaje sie niezależnie od czasu trwania ciąży, konieczne jest ustalenie płci, ja w 16 tyg wywalczyłam taką karte, powołałam sie na moje prawa. Kontaktowałam sie również z Federą, oni mają prawnika który podpowie co zrobić. Nie zostawiajcie tego bez odzewu, to Twoje prawo a szpitala obowiązek.
Nie pamiętasz na co się powoływałaś?
 
Nie pamiętasz na co się powoływałaś?
To wynika z ustawy o prawie do macierzyńskiego. Teraz jeszcze masz szanse, jeśli do poronienia doszło w szpitalu, lub jeśli w domu a doszło do zabiegu w szpitalu i były jeszcze jakieś próbki z których zakład patamorfologiczny jest w stanie zrobić badania genetyczne na określenie płci.
Jeśli odbyło się w szpitalu idź do nich i oni Ci powiedzą, Mi udzielali sami od siebie wszystkich informacji mimo, że znałam przepisy.
 
To wynika z ustawy o prawie do macierzyńskiego. Teraz jeszcze masz szanse, jeśli do poronienia doszło w szpitalu, lub jeśli w domu a doszło do zabiegu w szpitalu i były jeszcze jakieś próbki z których zakład patamorfologiczny jest w stanie zrobić badania genetyczne na określenie płci.
Jeśli odbyło się w szpitalu idź do nich i oni Ci powiedzą, Mi udzielali sami od siebie wszystkich informacji mimo, że znałam przepisy.
Mam badania amniopunkcji ,zrobione 3 tygodnie temu -przedstawiłem im to ale oni nadal się upierają, że nie mogą mi nic wydać bo poronienie odbyło się przed 22 tygodniem
 
Pisz do federy z prośbą o pomoc, działanie szpitala jest kompletnie bezprawne, wyżej dziewczyny wkleiły linki dot prawnych uregulowań. Mi federa napisala w styczniu że jeśli nie wydadza karty to mają dać odmowe na piśmie i wtedy pomogą mi złożyć skarge do Rzecznika Praw Pacjenta.
Federa bardzo szybko odpisuje na emaile, można też zadzwonic do nich i porozmawiać.
Co to za szpital, masakra, przykro mi że musisz przez to przechodzic
 
Mam badania amniopunkcji ,zrobione 3 tygodnie temu -przedstawiłem im to ale oni nadal się upierają, że nie mogą mi nic wydać bo poronienie odbyło się przed 22 tygodniem
potwierdzam, szpital nie ma racji.. ja straciłam synka w 20 tygodniu ciąży (19 skończonych) i bez problemu otrzymałam papiery i akt urodzenia martwego dziecka w urzędzie stanu cywilnego.. otrzymaliśmy z Zus zasiłek pogrzebowy a także wypłatę z polisy na życie z tyt urodzenia martwego dziecka.. miałam tez skrócony urlop macierzyński, pozwoliło mi to pozbierać się do kupy..
 
Mam badania amniopunkcji ,zrobione 3 tygodnie temu -przedstawiłem im to ale oni nadal się upierają, że nie mogą mi nic wydać bo poronienie odbyło się przed 22 tygodniem
Zadzwoń do rzecznika praw pacjenta tego szpitala. Jak tam będzie mur, to znaczy, że oni od lat pozbawiają praw kobiet po poronieniach i trzeba uderzać z grubej rury. Fundacja Ernesta oferuje porady prawne, nie wiem czy odpłatne, ale nie zaszkodzi ich powiadomić o tej sytuacji, podać nazwę szpitala i oddziału. Może też Fundacja Rodzic po Ludzku. Jeszcze taka znalazłam: Link do: Mamy prawa PO poronieniu lub stracie dziecka
 
Mam badania amniopunkcji ,zrobione 3 tygodnie temu -przedstawiłem im to ale oni nadal się upierają, że nie mogą mi nic wydać bo poronienie odbyło się przed 22 tygodniem
Napisz oficjalna skargę do dyrektora ale z wiadomością do izby lekarskiej i do rzecznika praw pacjenta (wg właściwości wojewódzkiej) Tak żeby oni widzieli gdzie piszesz. I tam wskaż co chcesz uzyskać, jaka do tej pory dawali odpowiedź nawet jeśli to ustnie. Nakaz szpitalowi o podanie podstawy do takiego postępowania. Wskaż również że jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana w sposób który zadasz przekazujesz sprawę do sądu, telewizji. Nie ważne to czy faktycznie pójdziesz. Oni nie muszą tego wiedzieć, że nie chcesz tam skończyć. Ale wtedy im się światełko zapali i zobaczysz że będziesz miała odpowiedź.
Ogólnie trzeba się na tyle spieszyć z działaniem z twojej strony ponieważ zakład patamorfologiczny część rzeczy utylizuje po 3 miesiącach, więc żeby nie było że nie mają teraz z czego zrobić badań.
 
reklama
Mam badania amniopunkcji ,zrobione 3 tygodnie temu -przedstawiłem im to ale oni nadal się upierają, że nie mogą mi nic wydać bo poronienie odbyło się przed 22 tygodniem
Ja straciłam tydzień temu w 16tc, i od razu zanzaczyłam, że będę chciała akt urodzenia i będę chciała pochować dziecko. Tu nie bylo żadnych problemów. Oni po poronieniu poglądowo stwierdzili że był chłopak i nie musieli badań genetycznych robić.
Problemy u mnie są związane z niezabezpieczeniem materiałów do badań genetycznych.
 
Do góry