reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty a ograniczenie praw ojca

reklama
Wysokość alimentów zależy od usprawiedliwionych potrzeb dziecka jak i możliwości rodziców. Jest w tym wiele haczyków. Coraz rzadziej sądy uznają paragony, bo te można dostać od każdego.

Dobra rada... Nie zawyżajcie fikcyjnie wydatków bo dociekliwa sędzina jak Was na tym przyłapie... Pozamiatane.

O alimenty walczy się mądrze. Liczą się argumenty, koszty, umiejętność ich przedstawienia i wybronienia swoich racji. Zarobki nie zawsze będą istotne bo jak wspomniałam liczą się możliwości.

Natomiast alimenty miesięczne to uśredniona kwota miesięcznego utrzymania w skali roku.
Wiadomo, że co miesiąc wydaje się inaczej. Droższe są wakacje, wyprawka do szkoły, przedszkola... To nie jest tak, że ojciec czy matka ma obowiązek po wakacjach dać ekstra na książki, to musi być uwględnione w wyliczeniu rocznym. Tak samo wózek, łóżeczko są dużym wydatkiem ale ponoszonym np raz a nie co miesiąc. Wszystko z głową i jeśli umiecie obronić swoich racji a miżliwości finansowych pozwanego to nie przekracza dostaniecie kwotę zbliżoną do tej o którą złożony jest wniosek. Przynajmniej w większości przypadków bo na humor sędziny wpływu nie ma nikt i nic...
 
wpisujesz kwotę jaką chcesz aby Ci on płacił na dziecko
on się może na nie nie zgodzić i wtedy będziesz musiała powiedzieć dlatego tyle chcesz
a sąd zadecyduje ile dostaniesz

możesz napisać i 1000 jesli on się zgodzi to i taka kwotę dostaniesz

Basiu zgadzam się w 100%.Ja osobiście nigdy ani przy ubieganiu się o jak przy sprawach o podwyższenie alimentów niczego nie wyliczałam.Pisa łam bezpośrednio,że wnoszę o zasądzenie czy podwyższenie alimentów do kwoty takiej i takiej.
 
hej dziewczyny
nie niestety taki facetow na poziomie ze swieca szukac.My poprostu mialysmy pecha.Ja czekam na rozprawe ma byc w kwietniu,boje sie bo nei wiem co ten dran a w zasadziej jego matka wymysli.Placil dobrowolnie 400 zl,ale poszlam do sadu bo ja to wole miec wszystko napapierze,a ze go w kraju nie ma i pochodzi z miasta oddalonego ode mojego 600 km to nei mialam innego wyjscia.W pozwie napisalam 1500zl za porada prawnika,ktory powiedzial ze lepiej rzadac wiecej zeby sad mial z czego obnizyc kwote.Przy zarobkach "tatusia" blisko 10.000 zl(pracuje w Anglii) to 1.500zl wydaje on na swoje urzywki wszelkiego rodzaju.Dzieckiem sie nie interesuje,choc moze to i lepiej.
Zasadzone zostalo jak narazie zabezpieczenie do czasu procesu w kwocie 500 zl ktorych juz nie placi,teraz czekam na wydanie klauzuli wykonalnosci wyroku i do komornika,niech scigaja dziada.

pozdrawiam


Ja w swoim pozwie też wniosłam o zabezpieczenie alimentów na czas sprawy, na którą czekam od 4 miesięcy (jest w ten piątek) i nie dostałam żadnej kasy ani odpowiedzi dlaczego mi jej nie przyznali. Z MOPS-u też nic nie dostaje bo nie mam wyroku w sprawie :-( Wkurza mnie ta niesprawiedliwość i brak odpowiedzialności. Tylko wszyscy na każdym kroku powtarzają, że dziecko jest najważniejsze a co do czego to gó... dostaniesz (sorry za wyrażenie) bo "Piotruś Pan" będzie udawał biednego pajaca albo sędzia bądź sędzina będą mieli zły humor. A Ty utrzymaj dziecko za 200 zł, pracuj na cały etat i bądź uśmiechnięta od ucha do ucha przekazując dziecku jak najlepsze wzorce!
 
Witam

Może ktoś wie i mi pomoże

1. Czy jeśli na pierwszej sprawie nie dojdzie do ugody to będzie następna ?? czy mimo to może zakończyć się na jednej sprawie?
2. czy moge w pozwie napisać żeby pozwany sostraczył wyciąg z banku np z 3 m-cy?? musze udowodnic ze zarabia więcej niz ma na umowie a płaci raty za auto itd.
3. czy jako dwód ile wydaje na dziecko muszą być faktury czy paragon wystarczy??

Alina


 
witaj,to zależy jaka sedzina bedzie,ja mam alimenty na pierwsze dziecko i skonczylo sie to na jednej sprawie.ale musisz miec faktury i rozpis dodatkowy ile i na co wydajesz kasy na dziecko.a ile ma twoje ?wyciagu z banku nie chcą,tylko zaswiadczenie o dochodach z pracy.no i twoje dochody.acha jezeli on nie bedzie sie chciał zgodzic na tą sume ile ty chcesz to sedzina poda swoją kwote jaką ona uwaza ze ci starczy.sprawdzi tez jego mozliwosci ile moze zarobic.mam nadzieje ze pomogłam:)
 
co do wyciagu z banku oczywiscie ze mozesz wniesc na rozprawie o wyciag z konta bankowego. bo chodzi ci ze wydaje wiecej anizeli zarabia?moze ci sie uda to udowodnic.

u mnie byla juz druga rozprawa, ale sprawa jest w takim samym punkcie jak w grudniu 2009. u mnie sedzia jest bardzo laskawy dla tatusia. bardzo duzo zalezy wlasnie od sedziego. jaki ma humor akurat na sprawie jak widzi sprawe. niestety.

ja tez mam zrobiony koszt utrzymania niemowlecia taki w skali roku ile moze na dziecko pojsc to podzielilam na 12mc.
zawsze sie wiecej pisze by sad mial z czego zejsc. choc tego nie powinni robic.

ja na wszystko mam faktury imienne, juz w ciazy zbieralam faktury imienne.

ile rozpraw bedzie tego ci nikt nie powie. to zalezy od sedziego i jego humoru
 
w pozwie możesz pisac co chcesz, ale czy sąd to weźmie pod uwagę to inna historia.
U mnie było tak, ze dochody moje i ojca dziecko były takie same, ale sędzia wzięła pod uwagę, ze mój ex płaci rate kredytu za mieszkanie, i ma różne opłaty i że mu mało zostaje na życie, a ja mieszkam z nowym partnerem, więc jej nie obchodzi, ze ja tez płace rachunki razem z partnerem. Powiedziała, ze to nie sa moje rachunki, więc wszystko co zarabiam moge wydac na siebie i dziecko. Paranoja jakaś.

Ale ja się odwołałąm i dostałam podwyżkę 100%.

Życzę abys trafiła na dobrego sędziego.
 
Dziewczyny bardzo prosze nie tworzyć wątków które już istnieją.W związku z tym,że wątek o alimentach już jest przenosze ten do niego
 
reklama
witam

mój skarb ma 5 m-cy :)

co do wyciagu z banku oczywiscie ze mozesz wniesc na rozprawie o wyciag z konta bankowego. bo chodzi ci ze wydaje wiecej anizeli zarabia?moze ci sie uda to udowodnic.


dziękuje za odpowiedź , tak dokładnie o to chodzi że co innego ma na umowie a co innego zarabia adwokat powiedział że ktoś musiałby zeznac to ale to będzie ciężko z tym albo musze udowodnić że żyje ponad stan a że spałac auto raty itp to tylko wyciągiem z banku moge to udowaodnić że wydaje więcej niż zarabia

a o ilośc sparaw pytam bo nie wiem co mam zrobić czy powołac odrazu świadków czy poczekać czy uda nam się dogadać ehhh chciałabym miec to za sobą

a mam jeszcze pytanko mój ex zdradzał mnie w ciaży i później przez zdradę się roztaliśmy
:( znajoma siostry która napisała mi pozew mówiła żebym to napisała czy faktycznie to ma jakieś znaczenie przy sprawie alimentacyjnej?? ni chce nie potrzebnie wyciągac takich rzeczy
 
Ostatnia edycja:
Do góry