reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia i problemy z nią związane

natolin myslę że nice może mieć rację.my juz drugi tydz na zwyklym bebilonie,Lenka dostaje tez kanapkę z serkiem Kiri,deserki mleczne dla dzieci i kupki tez są różne tak więc nie martw się na zapas będzie dobrze zobaczysz.
 
reklama
No to zmartwiłyście mnie tą wit. D. :-( tzn wiedziałam, że jest ważna ale jakoś nie chciałam o tym myśleć, ale wiem że trzeba. W poniedziałek idziemy do lekarza więc poprosze o recepte na wit. w kapsułkach bo u nas devikap niestety ewidentnie uczula :-(


My dzisiaj rozpoczeliśmy naszą przygode z glutenem. Zmusiła nas do tego sytuacja bo tak to pewnie jeszcze bym czekała :sorry2: chyba jesteśmy tutaj ostatni ;-) Ugotowałam kaszke manną i dodałam do deserku, jutro też tak dam a w niedziele jak bedzie ok to może jakaś buła pójdzie w ruch :blink: Trzymajcie kciuki!

kania,
a jak to u was wygląda z glutenem ?
 
Roxannka gluten przeszedł więc tamten incydent plamowo-wysypkowy nie był spowodowany glutenem tylko czymś innym.
U Nas witamina d w kapsułkach jest, na początku mieliśmy krople, potem ta w kapsułkach i dobrze Oliwia tolerowała, potem zmieniłam na inna firmę i zauważyłam jakieś krostki na buziaczku więc przeszliśmy z powrotem na tą wcześniejszą. Póki co mam zamiar cały czas ją dawać. Martwi mnie to, że non stop Oliwia jest wysypana - plamki buzi, krostki :-(
 
Ostatnia edycja:
Roxi - to teraz Ty mnie zmartwiłaś z tym Devikapem, bo nam własnie lekarz go przepisał - mam nadzieję, że mały się na niego nie uczuli, bo u nas uczulały kapsułki. Kapsułki się kupuje bez recepty, nazywa się to 'Vita-D'. Na receptę są tylko te krople.

A z glutenem to się nie martw - ostatnia nie jesteś. Przemek też jeszcze nic, a nic go nie próbował i zapewne jeszcze długo nie spróbuje. On nadal tylko mleko i chrupki kukurydziane ;-) Muszę się wziąć trochę znowu za to rozszerzanie diety, ale to odczekam z tydzień jeszcze, żeby zobaczyć jak ten devikap się przyjmie.
 
ikaa, wcześniej nie było takiej potrzeby, przynajmniej według naszego lekarza, ze względu na alergie szliśmy starym schematem wprowadzania glutenu, dmuchając na zimne ;)

kania
, super, że u was gluten jednak ok. A z tymi plamkami to u nas ostatnio to samo, odkąd ponownie wprowadzaliśmy jabłko i mały się uczulił to juz buźka gładka się nie zrobiła, po drodze jeszcze zmieniliśmy to mleczko i ten lek dla alergików go uczulił ehh dużo tego się zebrało i policzki ciągle wysypane :( boje sie troche że nie zobacze że gluten uczulił, ale pocieszam się że jak coś to poprostu skóra się pogorszy.

nice,
rozumiem cie doskonale, my też tak wszystko ostrożnie wprowadzaliśmy, a jak coś uczulało to wracaliśmy do punktu wyjścia i teraz tacy "zacofani" ;)
U nas devikap niestety uczulał i to kilka razy się potwierdziło, a mały go przyjmował tak naprawde od pierwszy tygodni życia :/// Nam lekarz przepisał jakieś inne kapsułki z wit. D. ale wtedy nie wykupiliśmy, musze znowu iść i o nie poprosić. Oby u was kropelki były ok a u nas kapsułki :)
 
kania, no ja też troche sobie poczytałam o tym, ale podobno u takich maluszków jak nasze to głównie zmiany skórne, rzadziej dolegliwości żołądkowe ale oczywiście też mogą być. A ty czego się dowiedziałaś o objawach ? Jedno co mnie pocieszyło to że uczulenie na gluten i celiakia to dwie różne sprawy :)
 
Roxi praktycznie to o czym napisałaś, plus luźne stolce.
Celiakia niby nie uleczalna choroba a z uczulenia dziecko może wyrosnąć jak z każdej alergii.
 
reklama
Do góry