reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4cm rozwarcia i co dalej

Ja dostałam w nocy po wizycie u gina bóli krzyża ale nie mocnych i zaczęły sie skurcze. Do szpital pojechaliśmy skurcze co 7 minut rozwarcie na opuszek, po 19 rozwarcie na 2 palce a o 21 rozwarcie na 8 cm, ale bóle krzyżowe jakby ktoś zażynać kogoś miał myślałam że umre za chwile tam takie bóle miałam.
 
reklama
Hej dziewczyny, mam pytanie, wczoraj byłam na ktg (jestem w 40tc) i okazało się ze mam 4cm rozwarcia, ale lekarz uznał że nie ma potrzeby zostawać w szpitalu, gdyż mam tylko nieregularne twardnienia brzucha i bol krzyża. Długo jeszcze mogę pochodzić z tym rozwarciem?
W dniu jak rodzilam o 1:30 mialam 1,5cm rozwarcie zero skurczy i bolu. Skurcze przyszły ok 5.30 o 6,35 urodzilam.. Wiec na prawdę ciezko stwierdzić bo kazda ciaza jest inna, jedna przechodzi pare dni z takim rozwarciem inna urodzi w tym samym dniu.
 
Ja w pierwszej ciąży chodziłam tydzień z rozwarciem na 2cm aż wkoncu ruszyło w 41tc samo, w drugiej rozwarcie 2cm w niecałym 39tc, wieczorem wracałam ze szpitala a nad ranem jechaliśmy spowrotem bo poród się rozkręcił:) nikt nie przewidzi jak się potoczy u Ciebie ale 4 cm to już ładnie, prawie połowa za Tobą :D
 
Przy takim rozwarciu seks pomoże, bo do skurczy potrzebna jest oksytocyna. Gdy miałam skurcze parte, to położna kazała mojemu mężowi masować sutki i pamiętam że to było mocne, powiedziałabym że bolesne. Chociaż w ferworze walki nie czułam tak tego. I masaż sutków również pobudza produkcję oksytocyny, nawet przytulanie ją pobudza.
Dodatkowo z takim rozwarciem można spróbować koktajlu położnej, czyli po prostu olej rycynowy na przeczyszczenie+sok dla smaku. Ruchy jelit wspomagają skurcze, ostatecznie sąsiadują w macicą.
Są jeszcze punkty akupresurowe na kciuku i kostce, możesz znaleźć info na ten temat na stronie fundacji rodzić po ludzku
Powodzenia! :)
 
Tak jak dziewczyny piszą, nie da się przewidzieć jak się sprawa potoczy. Ja pojechałam do szpitala z rozwarciem 4 cm, słaba akcja skurczowa wg ktg. Za 4,5 godziny urodziłam. A jak u ciebie Autorko? Może też już tulisz swojego bobasa?
 
Tak jak dziewczyny piszą, nie da się przewidzieć jak się sprawa potoczy. Ja pojechałam do szpitala z rozwarciem 4 cm, słaba akcja skurczowa wg ktg. Za 4,5 godziny urodziłam. A jak u ciebie Autorko? Może też już tulisz swojego bobasa?
Niestety nic się nie dzieje jeszcze
 
Tak jak dziewczyny piszą, nie da się przewidzieć jak się sprawa potoczy. Ja pojechałam do szpitala z rozwarciem 4 cm, słaba akcja skurczowa wg ktg. Za 4,5 godziny urodziłam. A jak u ciebie Autorko? Może też już tulisz swojego bobasa?
Tak naprawdę jedynie nieregularne drętwienie brzucha i ból krzyża tez nie jakiś mocny
 
reklama
Do góry