reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

12 tydzień ciąży

Dołączył(a)
5 Maj 2024
Postów
3
Hej Dziewczyny mam pytanie bo nie chce nie potrzebnie wariować. Otóż jestem w 12 tygodniu drugiej Ciąży za sobą mam 6 poronień i ciążę pozamaciczną dlatego ta ciąża jest bardzo wyczekiwana i bardzo się o nią Martwię. W 6 tygodniu myślałam , że znów tym razem szczęście nas ominęło ponieważ dostałam silnego krwotoku jednak okazało się , że był to krwiak, serduszko dzidziusia biło doskonale , dostałam Progesteron CYCLOGEST 400mg ( Mieszkam w UK) i tak dociaglismy do 12 tygodnia. W tamtym tygodniu miałam badania prenatalne , które wyszy idealnie. Jednak zauważyłam , że od 2 dni mam bóle brzucha jak na miesiączkę trochę zazwyczaj jak pochodzę trochę dłużej bądź postoję i lekki dyskomfort w lędźwiach. Nie jest to ból , że muszę brać tabletki przeciwbólowe, ale trochę martwi. Dodam , że doskonale wiem , że Nikt tu nie jest lekarze , ale chce zasięgnąć waszej porady bądź może za bardzo panikuję i wystarczy tylko trochę odpocząć ( w domu pełna życia 4 latka) a może to coś złego? Wizytę z Położną mam 20 sierpnia. Dziękuję z całego serca za Pomoc.
 
reklama
Nikt Ci nie wywrózy. Macica się rozciąga, więc moze pobolewać.
Dziękuję za odpowiedź. Jednak jak dobrze widzisz napisała , że doskonale wiem Nikt nie jest tu lekarzem chce tylko zasięgnąć porady bo być może , któraś z Mam miała podobne dolegliwości. Nie liczę na to , że Ktoś ma Coś mi Wywróżyć 😊
 
Wydaje mi się, że taki dyskomfort nie jest powodem do niepokoju.
Na wszelki wypadek staraj się nie przemęczać, ale też nie rezygnuj całkiem z ruchu.
Jakbyś miała kłujący bol, to warto podjechać na IP i sprawdzić czy się szyjka nie skraca.
 
Mi takie dolegliwości towarzyszyły prawie do końca ciąży, brałam dość dużą dawkę progesteronu dopochwowo ze względu na wiek.

Dużo odpoczywałam, no ale ja mam córkę 16 lat więc mogłam sobie pozwolić, przy 4 latce jest o wiele trudniej.
Wiem że po takich przeżyciach jest trudno opanować myśli czy wszystko będzie dobrze, ale maluszek pewnie rośnie i dlatego też odczuwa Pani różne dolegliwość, przecież musi stale powiększać swoje mieszkanko.
Dużo spokoju 🙂 wszystkiego dobrego.
 
Ja miałam bardzo sile bóle brzucha w pierwszej ciazy, ale to było wydaje mi się trochę później niż w 12 tc, wtedy kiedy brzuszek zaczął intensywnej rosnąć. Związane było to z silnymi mięśniami i rozciąganiem się ich. Podobno taka moja natura . Liczę na to, ze teraz już są rozciągnięte 😅
 
Do góry