reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Monik u mnie samopoczucie oki, teraz 11 dzień cyklu ale tego sluzu ja na lekarstwo, tez sie boję o moja owulacje przed poronieniem miałam widoczna olbrzymia ilość sluzy a teraz słabiutko. Staram sie ale nie robie sobie wielkiej nadziei . Byłam u gina mam brać duphaston raz dziennie od 16 dnia cyklu to tak profilaktycznie i powiedział że mam sie starac bo gdyby było cos nie tak to on na pewno by mnie nie zachęcał.
No ale jakoś nam sie nie udaje zajść, nie wiedziałam nigdy że będe miała takie problemy.
witam pozostałe dziewczyny.
 
reklama
Monik u mnie samopoczucie oki, teraz 11 dzień cyklu ale tego sluzu ja na lekarstwo, tez sie boję o moja owulacje przed poronieniem miałam widoczna olbrzymia ilość sluzy a teraz słabiutko. Staram sie ale nie robie sobie wielkiej nadziei . Byłam u gina mam brać duphaston raz dziennie od 16 dnia cyklu to tak profilaktycznie i powiedział że mam sie starac bo gdyby było cos nie tak to on na pewno by mnie nie zachęcał.
No ale jakoś nam sie nie udaje zajść, nie wiedziałam nigdy że będe miała takie problemy.
witam pozostałe dziewczyny.

Ena-
jesli cie to jakos pocieszy to u mnie nigdy zadnego sluzu nie bylo -przynajmniej widocznego.... i jestem juz w drugiej ciazy :-)
 
Mam nadzieję, a co ile dni to z M robiłyście jak sie starałyście?

wedle ochoty w okolicach owulacji,o ktorej moglam wiedziec z obserwacji i mierzenia tempki-nigdy nie mialam zadnego testu owulacyjnego... przez pierwsze miesiace kiedy jeszcze schizowalam przytulanka byly lekko wymuszone dokladnie w "te" dni,ale pozniej juz dokladnie wedlug ochoty i wlasnie wtedy sie udalo ... moja rodzinna poradzila przytulanka przy moich super regularnych 24 dniowych cyklach co drugi dzien miedzy 6 a chyba 12 dc... co drugi dzien wystarczy,bowiem plemniki moga przezyc do 5 dni ... powodzenia!
 
ena śluz jest ważny w aspekcie przenikania plemników ale moze Ty go poprostu nie czujesz a on w szyjce sobie siedzi - polecany jest wiesiołek, guajazyl syrop na rozrzedzenie śluzu - a co do współżycia - poleca się co 2 dzień - najlepiej prowadź sobie pomiary temp. i obserwacje śluzu i w odpowiednim momencie co 2 dzień dla wzmocnienia plemniczków i powinno się udać.

ale jeśli minął rok prób to może warto postymulować I fazę np. clo - wielu osobom to pomogło.......

Ewa- jak się czujesz?

Monik trzymam kciuki za ten cykl- a o polipie nie myśl

NAjeczko - to egzamin mój zawodowy:growl: wiec zmykam poczytać :-) jest 12 osob na 1 miejsce więc nadziei dużych nie ma :-(

Oluś ja egzamin Ty ostatnia dipherelinka- i trzymamy kciuki:-D
 
Anusienka- dziekuje,czuje sie dobrze... jedynie zmeczenie ( sama nie moge uwierzyc,ze mozna byc az tak zmeczonym!),wilczy apetyt, bolace piersi,sisusiu bardzo czeste i czasami mdlosci... i nic wiecej :-) jak na razie powazne przytulanki z panem kibelkiem pieknie mnie ominely - poza jednym razem po kolacji ze spagetti... no i w srode widzialam juz fasoline na usg oraz najwazniejsze bijace serduszko - ale dokladny opis i wyniki tego badania bede miec dopiero w poniedzialek u mojej rodzinnej,bo tu usg robi technik i nic nigdy nie mowia,ani ze jest dobrze ani ze jest zle.... ale pokazala mi fasolnie i bijace serducho ( dobrze,ze uzyla palca,bo bym nic nie zobaczyla :tak::-)) wiec mysle,ze jest ok...
czy gdybym miala robione usg przez pochwe to obraz bylby wyrazniejszy i wiekszy?
 
czy gdybym miala robione usg przez pochwe to obraz bylby wyrazniejszy i wiekszy?

tak. w PL przeważnie do 12 tyg robi sie usg transvaginalne. ja w 7 tyg miałam wlasnei takie ibyło super widac. a przez brzuch, a raqczej mój tłuszczeyk, to obawiam sie ze nic bym nie zobaczyła:baffled:
na tym etapie ciąży macica jest jeszcze schowana za spoijeniem łónowym i przez brzuch ciężko głowicą tam dotrzeć
 
poprzednio tez mialam usg w 8 tc ( dokladnie :-)) i najpierw przez brzuch,a nastepnie przez pochwe bowiem wymiary fasolki sie nie zgadzaly z datami i sie okazalo,ze byla 6t4d... teraz z niecierpliwoscia czekam na to usg w 12-13 tc... wreszcie bede mogla "cos" zobaczyc co przypomina fasolke :tak::-D:-D
 
reklama
Elus- wiem -poczytalam sobie i juz popatrzylam :-)... dobrze,ze po drodze sa swieta,to te 4 tygodnie duzo szybciej zleca :tak::-D:-D... a kiedy najwczesniej mozna okreslic plec? tak bardziej wiarygodnie?
 
Do góry