reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

dobry ,dobry film ;-)

dzisiaj coś cichutko na wątku pochowały się dziewczyny :-(

ja muszę na zakupy wyskoczyć ,chcę zrobić ciasto na jutro więc nie mogę czekać do jutra na M żeby zakupy zrobił :confused: więc mnie czeka łażenie po sklepie :dry: nie lubię tłumów strasznie ale może nie będzie po 12 tłumów :sorry2::tak:

robię ciasto sernik migdałowy dla zainteresowanych ,bardzo smaczny i prosty ,bzzz może potwierdzić ,że smakowity :tak:
 
reklama
nie dziękuję szyszunia bo chcę wejść do sklepu i szybko wyjść ale jeszcze mam 1,5 więc spokojnie mogę kawę wypić :-)

Składniki na spód:

  • 1,5 szklanki pokruszonych ciastek digestive lub innych wieloziarnistych, owsianych, itp.
  • 50 g roztopionego masła
  • kilka kropel ekstraktu migdałowego (lub aromatu)

Wszystkie składniki wymieszać, do otrzymania masy o strukturze mokrego piasku. Tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia (same dno), wcisnąć masę ciasteczkową, wyrównać.

Składniki na masę serową:



  • 750 g sera półtłustego, zmielonego przynajmniej 2-krotnie, albo dobrego jakościowo śmietankowego sera przeznaczonego na serniki
  • 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (400 g)
  • 4 jajka
  • 1 łyżeczka ekstraktu z migdałów (lub aromatu)
  • około 100 ml Amaretto lub innego migdałowego likieru
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej (skrobi)
  • 100 g podprażonych płatków migdałowych + niepodprażone do dekoracji

Ser dokładnie ubić mikserem, wlać mleko skondensowane, dalej ubijając, do połączenia. Dodawać jajka, jedno za drugim, ubijając. Dodać likier oraz ekstrakt z migdałów, wmieszać mąkę ziemniaczaną. Wszystko wymieszać na gładką masę. Na samym końcu dodać podprażone płatki migdałów. Wymieszać.
Masę serową wylać na ciasteczkowy spód. Na górze wysypać dodatkowo niepodprażone płatki migdałów. Piec około 1 godziny w 175ºC. Gdyby szybko 'łapał' kolor, przykryć folią aluminiową. Tego sernika nie pieczemy do tzw. suchego patyczka, ważne, by środek był ścięty i sprężysty. Wystudzić w formie. Schłodzić w lodówce przez jedną noc.

Smacznego :)
 
Aż mi ślinka leci... zrobię go w najbliższej przyszłości:-D dziekuje za przepis, juz drukniety :-D
Dziś mój eM ma wolne i w domu został, robi na wieczór sałatkę z brokułami i boczkiem i prażonym słonecznikiem i babeczki z budyniem i granatem :-)
 
oho jak masz dobrze romantyczna kolacja ,którą M szykuje ....:-) ja jak nie pomyślę to on nic sam nie wymyśli niestety :confused:mój M nie należy do romantycznych ludzi :cool2:
 
Coś mi od 4 dni temp w górę leci <myśli>:confused:
Piękna spróbuj wykasować temp. z 4 i 5 dc i zobaczysz jaki ładny skok dziś był :tak: aaa i nie musisz już robić testów owu - bo gdbyś zrobiła np. za tydzień też by wyszedł pozytywny :tak:

nadziei nie robię nadal brzuch zaczyna boleć na @ chodź nie tak mocno jak zawsze,mam wrażenie ,że zaraz poleci ;-)
Zuza no właśnie takie jest uczucie.. ze @ tuż tuż.. &&&&&&&&&&&&& i ~~~~~~~~~~~~~~~~
Caterina &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Alex___ Cuda uwielbiam :***** i mam nadzieję ze nie będzie tak igrał ze swoją przyszłą teściową ;-)
Kasica &&&&&&&&&&&&&&&&&& za wizytę
Aleksis jak samopoczucie???? @piszon nadciera????
Muma a moze warto napisać do zajączka wielkanocnego aby przyniósł nowego laptoka, co???? ;-)
Katiuszka u Was już chyba z górki, co???? kurczę brakuje mi Twoich wpisów:zawstydzona/y: dobrze ze Dzieci szybko rosną.. zaraz bedziesz miała więcej czasu i bedziesz co nieco pisać na forum.. :********* dla Julusia
Kok.o jak Ewunia???? przeszła z etapu Małej Księżniczki w Śpiącą Królewnę???? moze namów eMa aby wziął troszkę urlopu.. będzie Ci nieco lżej... :sorry2:
Bzzzz częsciej prosimy, częściej :tak:
Zuza a tego serniczka to dało by tak w paczuszkę wsadzić i mi kawałeczek przysłać???? :zawstydzona/y::sorry2:
Gatto odezwij się.. i się nie denerwuj.. wszystko bedzie dobrze :tak:
 
PięknaSz bo miałam jeszcze dopisać ze owu wystapiła (co potwierdzają też testy) lub 'wisi' w powietrzu ;-):tak: no i dziś przy granatach działajcie ;-):-)
 
reklama
Do góry