reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1,5 roczne dziecko bije rodziców - jak reagować?

Purrfect

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
31 Marzec 2022
Postów
5 975
Miasto
Nottingham
Hej! Chciałam Was zapytać czy macie sprawdzone sposoby na zniechęcenie małego dziecka do bicia po twarzy/głowie rodziców, kiedy chce zwrócić na siebie uwagę? Mówimy i pokazujemy palcem, że nie wolno, próbowaliśmy też wytłumaczyć, że może zwracać naszą uwagę w inny sposób, np. powiedzieć mama albo dotknąć nogi czy ręki. Ale wydaje mi się, że to nie działa. Takiemu małemu dziecku też chyba trudno wytłumaczyć, bo komunikacja jest ograniczona.
Synek oczywiście nie jest bity, w życiu nie dostał klapsa, w domu nie ma agresji. Rozumiem, że próbuje w ten sposób zwrócić naszą uwagę, ale nie chcę, żeby utrwalał mu się sposób, w jaki to robi.
 
reklama
Zatrzymuję rękę i mówię, zeby nie robił mi aua.

W sumie podziałało, bo chwilowo mamy spokój.
Czytalismy też Kicię Kocie i Nunusia (Tak, nie), tam jest strona o biciu.
 
Łapałam za rękę i mówiłam, że to boli. Z reguły wystarczało. Teraz ma prawie 2,5r i wrócił ten etap, że w złości bije 🫠 robimy tak samo jak poprzednio i czekam aż minie.
 
Łapałam za rękę i mówiłam, że to boli. Z reguły wystarczało. Teraz ma prawie 2,5r i wrócił ten etap, że w złości bije 🫠 robimy tak samo jak poprzednio i czekam aż minie.
No właśnie u nas niestety to nie wystarcza. Ale widzę, że chyba muszę się po prostu uzbroić w cierpliwość…
 
Do góry