reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prowadzenie ciąży

Paulina202

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2024
Postów
19
Hej dziewczyny,mam takie pytania od jakiego tygodnia ciąży ,lekarz stwierdza ciążę? Czy może lekarz olać pacjentkę i kazać przyjść za jakiś czas ,kiedy będzie bić serdce ,bo to jesze nie jest ciąża .
Jakie badania , obowiązkowo Wam robił lekarz ?
Czy może lekarz stwierdzić u mnie bakteriomocz bezobjawowy,i odrazy wypisać mnie antybiotyk Afastural ,bez posiewu ,i czy może lekarz kiedy ja przyszła po miesiącu znowu ,znowu wypisać mnie bez posiewu , tę sam lek Afastural ?
 
reklama
Który masz tydzień ? Przecież zawsze można zmienić lwksrza
Na żal wszystko co ja opisała wyżej , doprowadziło do tego że dziecko się dostało zakażenia w środku mnie ,i doszło do przedwczesnego porodu ,ja urodziłam w 27 tygodniu ciąży, córeczka usz ma 3.4 lata . Ja do dnia dzisiejszego słyszę od lekarza ( w sądzie) że on leczył mnie zgodnie ze wszystkimi normami i że jego działania nie doprowadzili do przedwczesnego porodu . Jakoś tak .
 
Może ja tak miałam że powiedział że widzi pęcherzyk i ciałko żółte ale serduszko nie biło więc tydzień później przyszłam i było już serduszko więc niewiem o co Ci chodzi w tej kwestii.
Jeśli chodzi o to drugie no to bez sensu musisz jakieś mieć badanie z moczu żeby było wiadomo że jest jakaś bakteria. Więc lekarz do zmiany tak o nie może sobie wypisać leku na jakiej podstawie to robi.🙈
 
Na żal wszystko co ja opisała wyżej , doprowadziło do tego że dziecko się dostało zakażenia w środku mnie ,i doszło do przedwczesnego porodu ,ja urodziłam w 27 tygodniu ciąży, córeczka usz ma 3.4 lata . Ja do dnia dzisiejszego słyszę od lekarza ( w sądzie) że on leczył mnie zgodnie ze wszystkimi normami i że jego działania nie doprowadzili do przedwczesnego porodu . Jakoś tak .
Ja się nauczyłam, żeby zawsze sprawdzać to, co przepiszą lekarze i jeśli coś się nie zgadza z tym, co uważam, to zmieniam lekarza.

Przykład: w ciąży lekarz przepisał mi dość mocny lek na infekcje intymną. Nie dość, że nie zrobił posiewu, to jak w domu sprawdziłam ulotkę, to się okazało,że to lek do połykania, a gościu kazał mi go aplikować " miejscowo" - wypisał mi zły rodzaj tabletek

Poszłam do innego lekarza, zrobił posiew j okazało się,że nie musE brać tak mocnego leku ( na recepcie było,że w ciazy tylko jeśli lepsza korzyść z brania, niż z niebrania), wystarczył inny, bezpieczny.
 
Może ja tak miałam że powiedział że widzi pęcherzyk i ciałko żółte ale serduszko nie biło więc tydzień później przyszłam i było już serduszko więc niewiem o co Ci chodzi w tej kwestii.
Jeśli chodzi o to drugie no to bez sensu musisz jakieś mieć badanie z moczu żeby było wiadomo że jest jakaś bakteria. Więc lekarz do zmiany tak o nie może sobie wypisać leku na jakiej podstawie to robi.🙈
Przed wizytą zawsze robiłam krew ,mocz i z tego zasugerował bakteriomocz bezobjawowy, NIE skierował na posiew odrazy w tym dniu wypisał Afastural i wysłał na miesiąc do domy ,po miesiącu przed wizytą zrobiłam krew ,mocz ogólny i znowu na wizycie ,znowu bez posiewu ,mimo tego że stan się nie poprawił wypisał znowu Afastural .
Zaszłam w ciąży 25 mają ,19 czerwca byłam u lekarza i on powiedział że to nie jest żadną ciąża dosłownie : że to jesze może polecić,w dokumentacji data mojego leczenia jest 24.07 .Dla tego pytam z jakiego tygodnia ciąży lekarz stwierdza ciążę.
 
Ja się nauczyłam, żeby zawsze sprawdzać to, co przepiszą lekarze i jeśli coś się nie zgadza z tym, co uważam, to zmieniam lekarza.

Przykład: w ciąży lekarz przepisał mi dość mocny lek na infekcje intymną. Nie dość, że nie zrobił posiewu, to jak w domu sprawdziłam ulotkę, to się okazało,że to lek do połykania, a gościu kazał mi go aplikować " miejscowo" - wypisał mi zły rodzaj tabletek

Poszłam do innego lekarza, zrobił posiew j okazało się,że nie musE brać tak mocnego leku ( na recepcie było,że w ciazy tylko jeśli lepsza korzyść z brania, niż z niebrania), wystarczył inny, bezpieczny.
Ja się nauczyłam, żeby zawsze sprawdzać to, co przepiszą lekarze i jeśli coś się nie zgadza z tym, co uważam, to zmieniam lekarza.

Przykład: w ciąży lekarz przepisał mi dość mocny lek na infekcje intymną. Nie dość, że nie zrobił posiewu, to jak w domu sprawdziłam ulotkę, to się okazało,że to lek do połykania, a gościu kazał mi go aplikować " miejscowo" - wypisał mi zły rodzaj tabletek

Poszłam do innego lekarza, zrobił posiew j okazało się,że nie musE brać tak mocnego leku ( na recepcie było,że w ciazy tylko jeśli lepsza korzyść z brania, niż z niebrania), wystarczył inny, bezpieczny.
Ja nie zabieram z Siebie odpowiedzialności ,wiem że ja też jestem winna przed córeczką i z tym bólem będę żyła przez całe życie. Jest to moja winna że go wybrałam ,że nie zmieniłam ,że zaufała ,nie miała ja w tedy wiedzy takiej jak dziś na żal. Teraz nie mam wiary do lekarza z każdą nawet głupotą jadę zdawać córeczki badania prywatnie ,wychodzę od lekarza i idę do innego ,żeby potwierdzić i t.d.
 
reklama
Bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja.

U mnie lekarz też zakładał kartę ciąży dopiero od pojawienia się serduszka na USG, mimo wcześniejszych wizyt. Nie wiem co w tym zakresie chcesz udowodnić - zapewne pozostałe wizyty też zostały wpisane do dokumentacji.

U mnie lekarz w momencie, gdy pojawiły się bakterie z tego co pamiętam, to przepisał urosept. Jeśli u Ciebie infekcja ciągnęła się dłużej, to zapewne stąd wybór silniejszego rozwiązania.

A czy masz informację czym było spowodowane zakażenie wewnątrzmaciczne?
 
Do góry