reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ochrona przed słońcem

Coldpay

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Marzec 2010
Postów
18
Jakie znacie dobre kremy z wysokim filtrem chroniące maluchy przed szkodliwym promieniowaniem? Szukam czegoś na mocne słońce i nie uniwersalnego, tylko typowo delikatnego, dla małych dzieci.
 
reklama
Tych kremów jest dość sporo...ja mam Nivea na słońce z faktorem 30,ale smaruje tylko na mocne słońce. Jak słońce przeplata się z chmurami to nie smaruje wcale. Skóra pokryta filtrami nie wytwarza witaminy D.
 
ostatnio słyszałam że do 6 m-ca nie powinno się w ogóle wystawiać dzieci na słońce. Za miesiąc jedziemy nad morze - wiadomo, może być deszcz ale może też nas spotkać słońce. Czym i czy w ogóle mam posmarować 5 m-czne dzieci??
 
Ja dla swojego maluszka kupilam krem z Musteli z faktorem 50..jest dosc drogi ale naprwde dobry i najbardziej delikatny bo jest do skóry nadwrazliwej,bardzo delikatnej i atopowej..mój synek jest alergikiem i po zwylkych kremikach typu Nivea dostaje krostek..




 
pati a uzywalas juz tego kremu z musteli?bo ja tez mam w domu atopica i kiedy smaruje moja core innymi kremami,to zawsze jest placz,bo w miejscach gdzie ma plamy i krostki skora ja piecze.i teraz szukam czegos bardzo delikatnego a zarazem dobrego.
 
Ja również samrowałam Nivea na słońce z faktorem 30 ale któregoś razu okazał się za słaby i mój maluszek wtedy mial 2 lata dostał krostek na pleckach, na plaży akurat koło nas opalał się lekarz i doradził posmarowac maścią bepathen i oczywiście krem z większym filtrem:)
 
tak uzywalam..malemu nie wyskoczyly zadne krostki a naprawde jest bardzo delikatny..poza tym fajnie nawilza skorke..z tej samej serii jest jeszcze spray na slonce ale nie probowalam..musisz wiedziec ze ten kremik jest rozmiarow próbki:-) i kosztuje ponad 30 zl..ja jak otworzylam opakowanie do wybuchlam smiechem bo bylam w szoku ale krem jest nawet wydajny i fajnie sie rozprowadza..pozdrawiam



 
ja smaruję synka kremem Iwostin solectrin, używamy tego kremu już drugi rok. Cena nie jest zła bo ok. 35zł za 100ml. A dodatkowo na wyjazd nad morze kupiłam spray la roche - posay anthelios 50spf ale jeszcze tego nie używaliśmy - sama jestem ciekawa tego produktu! może ktoś używał?
 
W moim przypadku ten krem się nie sprawdzał. Wydaje mi się,że ten byłby lepszy *LA ROCHE Anthelios SPF 50+ Dermo-Pediatrics Mleczko - Apteka internetowa e-lek.pl Kosmetyk ma nie tylko bardzo wysoli filtr,ale jest również idealny dla skóry dziecka również tego ze skłonnością do alergii i różnego rodzaju problemów skórnych . Łatwo się rozprowadza i nie ma silnego zapachu. Ja używam tych samych kosmetyków do opalania co moje dziecko i dobrze na tym wychodzę:)
 
reklama
My już drugi sezon wybieramy kremy do opalania Chicco dlatego, że mają bardzo wysoki faktor SPF, aż 50+, czyli odpowiedni dla bardzo małych dzieci. Mimo, że to skóra niemowlaków jest bardzo cienka i wrażliwa i musi być chroniona tak wysokim filtrem, to my też korzystamy z tych kremów gdy jesteśmy na dużym słońcu, przez co nie musimy się martwić o poparzenia. Cenowo kremy kosztują podobnie co konkurencja, ale chroni lepiej, ponieważ potrójnie - przed promieniowaniem UVA, UVB i przed promieniami podczerwonymi IR
 
Do góry