reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie przy karmieniu piersia?

agapemru

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2017
Postów
29
Mój mały zaraz bedzie miał pół roku. Zastanawiam się czy moge mu zaczać podawać wode, soczki albo herbatki? Najbardziej nurtuja mnie soczki. Jeszcze nie jadl nic poza moim mlekiem.
 
reklama
Wodę. Herbatkę koprową czy rumiankową w upały czemu nie. Nie dawałabym soków jeśli był do teraz tylko na piersi. Nawet te domowe mają cukier a dziecko raz poczuje słodkie i od razu chce go więcej. Także soki dawałabym jak najpóźniej...
 
Mam 4 miesięczna córeczkę i ostatnio pytałam o to pediatrę. Doradziła, ze najlepiej jest dodając sama woda ewentualnie herbatka koperkowa lub rumiankowa.
 
jak zaczniesz rozszerzać dietę, to dobrze przy okazji zacząć naukę picia wody, bo zwykle to maluszkom trochę zajmuje ;) zwykłe, niesłodzone herbatki ziołowe też można
soki, tak jak pisała @GoJ jak najpóźniej, po tym jak załapie picie wody, po wprowadzeniu warzyw i owoców (lub równolegle z owocami jako zamiennik)
 
Podawaj wodę. Najnowsze zalecenia mówią, że soki należy wprowadzać po 1 roku życia. Szczerze mówiąc ja w ogóle nie podaje herbatek. Wodę zaczęłam wprowadzać po każdym stałym posiłku. Obecnie syn ma 9.5 miesiaca i pije wodę zawsze gdy ma na nią chotę. Korzystamy z fajnego kubka ze słomka. Synek potrafi pić z niego samodzielnie. Kubek leży na podłodze i synek "podchodzi" do niego. U nas od początku nie było problemu z piciem wody. Młody ja uwielbia. Często wolał pić wodę niż zjeść posiłek.
 
Woda najlepsza! Po sokach, szczególnie tych kupnych to różne rzeczy się podziać mogą. U nas soki córka poznała późno, koło drugich urodzin i to "dzięki" teściowej. No, ale.. "na szczęście" szybko się okazało, że chemia jaka jest do nich dodawana uczula córkę i babcia obraziła się, ale musiała dostosować do zaleceń lekarza :D
 
reklama
U mnie starszy syn ma 10 lat i do dziś woli wodę niż słodkie napoje. Ale u Nas w ogóle pijemy dużo wody bo lubimy co nie znaczy że przeklinamy inne napoje. ;)
 
Do góry