reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

5 miesieczne dziecko nie spi na drzemkach

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witajcie drogie mamy. Potrzebuje porady. Od okolo tygodnia nie chce spac na swoja 3 drzemke. Rano spi na drzemce okolo 30-45 min, druga drzemka jest zazwyczaj w wuzeczku na spacerku lub w samochodzie. Okolo 5 po poludniu zaczyna marudzic do spania. Gdy zaczynam go lulac to zasypia na rekach a gdy odklafam go do luzeczka to sie momentalnie budzi. Rano zasypia bez problemu i nawet nie zauwaza ze go odkladam do luzeczka. Jakas rada???

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kazde dziecko ma inaczej i sa tez takie okresy przejsciowe, kiedy caly plan dnia sie sypie.
U mnie takie odmawianie ostatniej drzemki bylo symptomem przestawiania sie z trzech drzemek na dwie. Ale to trwalo jakis czas zanim nowy plan sie wyklarowal.
Ja bym ci proponowala pokombinowac z planem dnia. Moze kladz go wczesniej na ostatnia drzemke i tym samym wczesniej do spania na noc (u nas drzemka konczy sie max o 17 i synek w lozeczku jest na noc o 19)? Moze ostatnia drzemka niech bedzie w wozku podczas spaceru?
 
Mysle że 2 drzemki po 1-1,5 godz każda spokojnie wystarcza w tym wieku. Nie wiem o której maluch wstaje ale zrobiłabym 10 i 15
 
Godzina drzemki w wykonaniu mojego synka jest awykonalna, 30-40min i on juz jest gotowy do dzialania. Nawet jak na spacerku jestem z nim 30 min i on juz jest wyspany [emoji6] A budzi sie roznie, zazwyczaj miedzy 8 a 9 i na pierwsza drzemke chodzi okolo 10-11. Tylko wydaje mi sie ze ja moge tez robic blad bo nie klade go o jakiejs konkretnej poze tylko gdy zaczyna marudzic ze zmeczenia

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A widzisz, u dzieci bardzo ważna jest powtarzalność schematu dnia:) proponowałabym też drugą drzemkę w łóżeczku nie w wózku/aucie.
 
Tez mysle, ze musisz popracowac nad stalym planem dnia. Mniej wiecej te same pory drzemek, pobudka i kladzenia na noc.
Nie zapominajmy tez, ze przemeczone dziecko bedzie miec problem ze snem! Jak zacznie ziewac to od razu do lozeczka :) 5 miesieczne dziecko to chyba max 2 godzinki wytrzyma bez snu zniam dojdzie do przemeczenia (chociaz rozne sa dzieci).

Mi pomoglo prowadzenie dzienniczka - zapisywalam kiedy i ile spi synek przez 1-2 tygodnie i po pewnym czasie schemat sie wyklarowal. Musialam go tez w pewnym momencie "przesunac", by szedl spac i wstawal o porach, ktore mi najbardziej pasowaly. Wlasnie okolo 4-5 miesiaca wprowadzilam plan dnia.
 
reklama
Dzieci kochaja rutyne. Czyli o umowionej godzinie spanie, jedzenie, kapanie..... Niektorzy okreslaja to nazwa "dziecko na zegarek". Niech nazywaja jak chca wazne ze metoda jest skuteczna.
 
Do góry